Define olabilirmi

ragıp

Uzman
@memleketimPrx

siteye hoş gedin
bu şekilde sorgulaman çok hoş
teşekkürler

birlikte soralım bakalım Hırçın
konunun sonucu hakkında bizleri bigilendirmenizi talep ediyoruz

selametle

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ayakkabı boyuna göre alanın hacmini gözümün önüne getirdim:

1-Kıymetli ustamızın dediği gibi altta kapak olarak kullanılan bir taş var.
Taşı kaldırınca 19 basamaklı bir merdiven. Merdivenin bitiminde solda ve sağda girişi -kapısı-olan 2 oda.
Soldaki dursun, sağdakinin kapısını açacaksınız. Zifiri bir karanlık. Üzerinize güvercinler saldıracak.
Çık dışarı hemen. Bilen birilerini bul. Koruma kilidini açsın. Çok iyi bir aydınlatmayla dip deki mezara ulaşsın.

Dediğim şekilde merdiven çıkarsa, sen ilerisine gitme. bilen birilerini bul. Merdivende de sıkıntılar olabilir :)

2- Eski yerleşim yeri. Bir kuyu vardı. Körletilmiş. İçi kafa büyüklüğünde taş ve toprakla doldurulmuş.
Kuyuysa hemen kapat, çoluk çocuk düşmesin, köyden uzaktaysa hayvanat zarar görmesin.
Derinlik çok değildir. 1.5-2 metrede hedefin başlangıcına ulaşırsın.

Burayı açarken de en az 3x3 metre yuvarlak olarak açın.

Paylaşımın için teşekkürler.

gizemli 34

Bilgili Üye
Çook denk gelmişizdir avdayken bu tarz yerlere üzerine basıp geçmişizdir bunu da kaydedelim bilgi dağarcığımıza.
bu ortamı kurup insanların bilgilenmesine bilgi paylaşımına sebep olan burada olup tecrübelerini ve bilgilerini karşılıksız esirgemeyen bütün üyelerden ALLAH razı olsun

dikenarts

Engellendi
Konuyu açan arkadaşa sorduğu için, cevap verenlere de bizleri aydınlattığı için teşekkürler. Belki ömrümüzde hiç denk gelmeyeceğiz ama denk gelirsek aklımızda kalacak bir bilgi

Hırçın

Member
Ustalar kusura bakmayın daha henüz burada çalışma zamanım bi türlü olmadı. Ama inaninki yakında işlerimi toparlayıp çalışmama başlıyacam sonuçları burda paylaşırım sizinle emin olun .zaten siteye bile doğru dürüst gire miyom .birde ustalar gerçek dost sana yanlış yapmayacak insani bulmakta zor bu devirde .bakalım kısmet bi şekilde aça cam orayı .allaha aman et olun .

ragıp

Uzman
Ustalar kusura bakmayın daha henüz burada çalışma zamanım bi türlü olmadı. Ama inaninki yakında işlerimi toparlayıp çalışmama başlıyacam sonuçları burda paylaşırım sizinle emin olun .zaten siteye bile doğru dürüst gire miyom .birde ustalar gerçek dost sana yanlış yapmayacak insani bulmakta zor bu devirde .bakalım kısmet bi şekilde aça cam orayı .allaha aman et olun .
bu konu ile aklına takılan bir problem varmı?

Jenas

Moderatör
Moderatör
Yer altındaki metalin oluşturduğu oksitlenme ile yer yüzüne çıkan gaz karı eritebilir, ayrıca ilkbahar zamanında hertaraf yeşil iken o bölgedeki çimler sararır. Kontrol etmende fayda var.

Hırçın

Member
ragıp usta, simdilik yok ama çalışma esnasında senden ve senin gibi iyi ustalardan bilgi edinmek isterim .allah razi olsun usta

Hırçın

Member
Jenas usta ,1 hafta önce gittim tekrardan oraya simdilik heryer çimen ama orda yok denecek kadar az

Hırçın

Member
Ustalar size gerçek bir olay anlatayım birgün bi koyun çobanı hani koylu toplanır bi çoban tutarlar ya öyle kendi hayvanla ri bile yok .karısı hep baskı yapar işte milletin şu yu var buyu var diye. bilirsiniz kadın milleti .çobanda herzaman benim kısmetin varsa ayağıma gelir dermiş . Çok gariban bir gün rüya görüyo birisi ona gelip surda para var deyip git kaz nasibin orda git nasibini al diyo, tabi çoban kulak aldırmıyor rüya işte diye .bu umursamadıkça rüya tekrarlanır bu hayra alamet deyildir çoban köyde güvenecek i kişi imamdır ,imamın yanına gibip böyle böyle diyo anlatiyo rüyasını ,imam bana göster diyo yeri gidip bakıyorlar imam burda birşey yok diyo .geliyorlar gece olunca imam oraya kazmayı karar vermiş ve gidip kazmış kazdığı yerden küp çıkar .küpü acar bakar ki ici yılan dolu .vaybe der demek çoban benle oyun oynuyo beni öldürmek istedin .imam küpün ağzını kapar ve alır götürür köye tabi hava karanlık çobanın evine gider çobanın evinin çatısı derme kertme olduğu için delikler vardır ve küpün ağzını acar içeri döker yılanları sen beni öldüreceğine ben seni öldüreyim der .tabi evin içindekiler ses duyar uyanırlar lambayı açarlar bi bakarlar ki her yer altın .ve çoban döner karısına derki ben sana demedimmi kıymetimiz varsa ayağımıza gelir , işte bu isler böyledir önce allah istemeyi bilecen .kurallara uya can .kalbin temiz olacak .abi.kısmet artık

gizemli 34

Bilgili Üye
Aslında aklıma sonradan geldi ateş yakılan kül kalıntılarının olduğu kavrulmuş yanmış toprağın olduğu yerdede kar erken erir baharda yeşillenmede olmaz diye biliyorum belki burası öle olmayabilir ama ben kendi tecrübelerime dayanarak sölüyorum yanlış hatırlamıyosam