Define Sohbeti Covid-19

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam test için hastaneye gitmemiz gerekiyor o kısmıda çok riskli. Genciz hamdoldun bı rahatsizligimiz yok bildiğimiz, Kötüye yormak istemiyorum Lâkin Corona denen illetse yatağa düşmeden atlaticaz inşaallah. İşin garip tarafı bende kuru öksürük akabinde ara ara mide bulantısı, peşine dün akşam tad alma yetimi kaybettim ben hanım tad alamıyorum diyince hanım da aynı şekilde tad alamadığını belirtti, bugün iyiyim hanımın boğazda bı giciklanma ve yanma hissi var. Afedersiniz balgam v.s tarzda yada ateş yok. Farklı biseyde olabilir... Bir diş sarımsağı ikiye bölüp suyla yutun günlük en büyük tavsiyem budur.
Hocam gecmis olsun.
Ates olmadigi surece korkmayin insallah. Olsa da korkmayiniz.
Bu virusun tedavisi yok.
Asisi da yok.
Hastahanenin yapacagi birsey de yok.
Hastanede yatanlarin diger hastaliklari varsa o hastaliklari kontrol altinda tutuluyor.
Evhamdan uzak durunuz.
Atesiniz yukselirse ve dusmezse hastahaneye gitmek artik vacip olur.
Rabbim acil sifalar ihsan eylesin.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Rabbim acil şifalar versin ustam. Bende kahmi ustaya katılıyorum. Kolonya, maske ve eldiven takıp kontrole gidin ne olur ne olmaz bu işin şansa bırakılacak bir durumu yoktur. Bugün bir haberde çıktı. Meğer adam hasta imiş ve adamda sadece kemik ağrısı varmış ama habersizce hamile karısına bulaştır ve kadın çocuğuyla rahmetli olmuş. O yüzden bazı durumlarda kendini hiç belli etmeyebiliyor.
bu haberi izledim çocuk kısa bir süre kuvvette kalmış ama mücadeleyi kaybetmiş hayata tutunamamis cenazesi bugundu :(

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Hocam gecmis olsun.
Bu virusun tedavisi yok.
Asisi da yok.
Hastanede yatanlarin diger hastaliklari varsa o hastaliklari kontrol altinda tutuluyor.
Evhamdan uzak durunuz.
Abi korku 0 elhamdülillah :) panikte yok. Portakal, ayva, soğan sarmısak, Sumak çayı, çörek otu, normal rutine devam abi. Hasbunallahu ve nimel vekil. İhtiyarlara ekmek gıda alıyordum, onlarada bı müddet ara verdim.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hocam gecmis olsun.
Bu virusun tedavisi yok.
Asisi da yok.
Evhamdan uzak durunuz.
Ustam bunun kötüsü bir anda vuruyor ve çoğu kişide ateş farkedilmiyor bile. Her bünyede metabolizmaya ve bağışıklığa göre farklı belirti gösteriyor. En kötüsü ciğere vurunca ciğerler virüsü atmak için su topluyor ve o su toplaması insanda nees darlığı ve boğulmaya sebep vererek feci şekilde vefat etmesine sebep oluyor. Doktorlar bunu tespit edince ciğerlere müdeale edip hastayı solunum cihazına bağlıorlar ve vücut bağışıklık kazanan kadar organların tedavisini yapıyorlar. Yani bütün mesele vücudun bu virüse bağışıklık kazanması ama doktorların buradaki rolü ise organları o zamana kadar korumak ve bağışıkllık siztemini güçlendirecek ilaçlarla takviye yapmak oluyor.

Diğer yandan insanlar kendilerindeki birçok kronik hastalıktan haberdar olmadığı içinde bana birşey olmaz demesinden dolayı tedbirsiz yakalandığı için durumları ağırlaşana kadar hhaberdar bile olamadan hastanede yoğun bakımda gözlerini açabiliyorlar. Bence bu işi riske atmadan herkesin kendi tedbirini alması gerekiyor.

Metalicvoice

Operatör
Ustam test için hastaneye gitmemiz gerekiyor o kısmıda çok riskli. Genciz hamdoldun bı rahatsizligimiz yok bildiğimiz, Kötüye yormak istemiyorum Lâkin Corona denen illetse yatağa düşmeden atlaticaz inşaallah. İşin garip tarafı bende kuru öksürük akabinde ara ara mide bulantısı, peşine dün akşam tad alma yetimi kaybettim ben hanım tad alamıyorum diyince hanım da aynı şekilde tad alamadığını belirtti, bugün iyiyim hanımın boğazda bı giciklanma ve yanma hissi var. Afedersiniz balgam v.s tarzda yada ateş yok. Farklı biseyde olabilir... Bir diş sarımsağı ikiye bölüp suyla yutun günlük en büyük tavsiyem budur. Bağışıklığı zirvede tutmalıyız heran bize bulaşacak miş gibi tetikte olmak lazım.
usta gecmisolsun. Allah cc saglik sihhat afiyettenbayirmasin cumlemizi.
sen zaten bitkiselden anlıyorsun da onları yaparsın ama tylolhot da iyi geliyor haberizola ... :)

@Mal bulanındır usta da bir iki ilaç biliyormuş ama söylemiyo. covid19 u çıkaranlar kızarmış öyle diyo... :)

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
usta gecmisolsun. Allah cc saglik sihhat afiyettenbayirmasin cumlemizi.
sen zaten bitkiselden anlıyorsun da onları yaparsın ama tylolhot da iyi geliyor haberizola ... :)

@Mal bulanındır usta da bir iki ilaç biliyormuş ama söylemiyo. covid19 u çıkaranlar kızarmış öyle diyo... :)
Totisimi keserler

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam bunun kötüsü bir anda vuruyor ve çoğu kişide ateş farkedilmiyor bile. Her bünyede metabolizmaya ve bağışıklığa göre farklı belirti gösteriyor. En kötüsü ciğere vurunca ciğerler virüsü atmak için su topluyor ve o su toplaması insanda nees darlığı ve boğulmaya sebep vererek feci şekilde vefat etmesine sebep oluyor. Doktorlar bunu tespit edince ciğerlere müdeale edip hastayı solunum cihazına bağlıorlar ve vücut bağışıklık kazanan kadar organların tedavisini yapıyorlar. Yani bütün mesele vücudun bu virüse bağışıklık kazanması ama doktorların buradaki rolü ise organları o zamana kadar korumak ve bağışıkllık siztemini güçlendirecek ilaçlarla takviye yapmak oluyor.

Diğer yandan insanlar kendilerindeki birçok kronik hastalıktan haberdar olmadığı içinde bana birşey olmaz demesinden dolayı tedbirsiz yakalandığı için durumları ağırlaşana kadar hhaberdar bile olamadan hastanede yoğun bakımda gözlerini açabiliyorlar. Bence bu işi riske atmadan herkesin kendi tedbirini alması gerekiyor.
Valla Kardasim tedbir aliyoruz,
Sozde tutuyoruz.
Lakin ben usandim bu virusden.
Virusle alakali hicbir programi izlemiyorum. Sabah aksam ekonomiye bakiyorum. Bizi bu virus degilde ekonomi sirt ustu dusurecek.
Degil biz tum dunya riske girdi.
Cok degil 4 ay sonra temel gidalar dahi buyuk sorun olacak.
Bizde olmaz amma dunyada yagmaciligin ne.oldugunun nasil oldugunun haberlerini izleyecegiz.
Herkes ayagini yorganina gore uzatsin.
Cok guzel gunler gelecek amma o gunlere kadar bu memlekette de cok acilar yasanacak. Allah cc yardimcimiz olsun. Amin.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Sozde tutuyoruz.
Virusle alakali hicbir programi izlemiyorum. Sabah aksam ekonomiye bakiyorum. Bizi bu virus degilde ekonomi sirt ustu dusurecek.
Bizde olmaz amma dunyada yagmaciligin ne.oldugunun nasil oldugunun haberlerini izleyecegiz.
Cok guzel gunler gelecek amma o gunlere kadar bu memlekette de cok acilar yasanacak. Allah cc yardimcimiz olsun. Amin.
Abi bugün okuduğum haberde; Fransa Çin'in İtalya ve İspanya'ya gönderdiği maskelere el koymuş. Güya kardeşler dostlar bir anda vampir kesildiler, birbirlerinin kanını emiyorlar. İtalya'nın maskelerine iki gün önce bı el koyma hadisesi de ABD den gelmişti.

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sozde tutuyoruz.
Yağmacılık çoktan başladı ustam. Çinden italya giden yardım gemisine almanlar el koydular :D Bir ülke daha yardım gemisine el koyduğunu duymuştum onu unuttum. Bakalım bu çok gelişmiş ülkeler daha neler çıkaracaklar :D

Metalicvoice

Operatör
Abi bugün okuduğum haberde Fransa İtalya ve İspanya'ya çinden kendi ülkesi üzerinden gonderilen maskelere el koymuş. Güya kardeşler dostlar bir anda vampir kesildiler, birbirlerinin kanını emiyorlar. İtalya'nın maskelerine iki gün önce bı el koyma hadisesi de ABD den gelmişti.
maskeleri düşüyor işte gavurlar...
bitanesi de aşıları afrikalilar da deneyelim diyordu. onlar insan değil ya ondan... :mad: