Değerli ustalarım acil yorumlarınızı bekliyorum

mkdd

Yeni Üye
Smokinen son olan fotograf çalışmamızın son hali ustalarımızın yorumlarını dinledik ona göre devam edecim

Smokin

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 145167Alan burası arkadaşlar ucu sıvri olan kayayı kaldırırken oksit kokusu çıktı yarım metre sonra sivri taşın üstünde az beyazlık görünen taş çıktı . yan bir şekilde duruyor. yorumlar nedir bekliyorum ustalar en son görunen taşıda daha ellemedik ara verdik çalışmalara elimde olan butun resimleri yukledim poseidon2023
timur964
Şu haliyle çalışma daha çok sol tarafa kaymış gibi. Sağ tarafı da en az sol taraf kadar işleme alın. Ustaları dinlemen senin yararına olacaktır. Rabbim muvaffak eder inşallah

ragıp

Uzman
@mkdd

sana minik bir tavsiyem olsun
alanda çıkan, işaret olabilecek her taşı
yerinden almadan evvel fotoğrafla
buradaki ustalarına danış
taşın ilk konumu, duruşu önemlidir
yön gösterici olabilir

selametle

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bu kadar dar alan calismasiyla basarili olamaz ve hedefe ulasamazsiniz. Ayrica da tehlike arzeder.
Poseidon ustanin isaretledigi yeri en az 3 metre capinda acmak gerek.
Ragip ustamin dedigi gibi cikan her tasi resimleyin. Resimlerken yukaridan cekin cukurun tamami gozuksun.
Kolay Gelsin.

Pscyhe

Engellendi
Yer guzel isarete gorede oda mezar olmasi lazim.oncelik buranin tarihcesi onemli yasanmislik var demisssiniz ama kimler yasamis bilirsek ona gore net fikirler sunabiliriz.actiginiz alana bakarsak dolgu toprak olduguna dogru yolda oldugunuza hem fikiriz ama alani genisleterek calismaniz lazim bu sekilde hesege ulasmaniz hem zor hemde tehlikeli arz eder ilerki zamanlarda.benimde tahminim ortalama 4 mt de olamasi lazim odanin eger doga olaylari bazi seyleri tetiklemediyse hedefiniz 4 mt olmali.cikan taslara bakinca odanin taslarimi yoksa bina kalintisimi net olarak anlasilmiyor poseidon2023 ustamin isaretledigi beyaz kaya dikkat cekici resimden gorunen horasan gibi kapama kapak olabilir.o yuzden alani genisleterek biraz daha inmeniz gerekecek net sonuca ulasmaniz icin.kullandiginiz cihqz burda is gormez o yuzden cubuk kulllanin bosluk tepiti yaparsaniz soylenen sekilde yola devam edin..

mkdd

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 145344
PscyheBulursamKader25poseidon2023 benim resimde işaretlediğim alan çalışma olan yer alanı en yakın zamanda buyutucez o sizin resimde işaretlediğiniz alanda daha önce çalışma yaptık o bölge ham toprak hiç ellenmemiş benim işaretlediğim alan dökme toprak ama çalışma alanını ileriye doğru buyutucez. en yakın zamanda tekrar sizleri bilgilendiricemm

Stavroz

Member
Kabartma işaretler her zaman değerli ve ganimetten bahseden işaretler kabartma haçın muntazam olmasada kayda değer malı vardır derindedir çok emek ister azma ürek işi değil haçın uzun olan kolunu ölç o kadar adımla uzun kol yönüne. 25 metreyi geçmez asla 25 metre içinde güneydogu ve güneybatı yönüne bak kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mkdd

Yeni Üye
Stavroz Şuanki çalışma yaptığımız alanı bitirdikden sonra hacın daha fazla yakınlarına yönelicez o zaman bu dediklerini uygulicam tessekkurler

ragıp

Uzman

çıkan taşı kıyıya atın
sağ taraftaki taşları hiç sökmeden
sol tarafa doğru biraz genişleterek
aynı derinlikte, sağdaki taşları takip edin

selametle

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Calisilan yeri uzaktan gorebilirmisiz yonleride belirterek resim ekleyebilirmisiniz. Daracik bir alana sikistirmissiniz ustalarimiz

mkdd

Yeni Üye
Mirkut dediğin konuda haklısın ama malesef elimde olan butun fotografları konuda paylaştım . Çalışmalara tekrar başladığım zaman tekrardan herkesi bilgilendireceğim. Nasıl devam etmemiz hakkında başka arkadaşların fikirleri varsa dinlemek isterim herkesin fikirlerini bekliyorum