Değerli ustalarım görüşleriniz çok önemli

oguzkagan

Bilgili Üye
Daha önce görmediğim bir özellikte olan son derece ilginç bir kral mezarı .. Buraya hakim tepe üzerinden merdivenlerle iniliyor ve 10larca kamyon toprak alındıktan sonra kubbe altına ulaşılmış...Ekli dosyayı görüntüle 191158

Merdivenlerin başından görüntü lakin o yüzey olduğu gibi toprak altındaymış..

Ekli dosyayı görüntüle 191159

Ekli dosyayı görüntüle 191160
Merdivenlerden mezara iniş..

Ekli dosyayı görüntüle 191161

Ekli dosyayı görüntüle 191163

Ekli dosyayı görüntüle 191164

Önce toprak yüzeyinden yapılan çalışmada kubbenin üst kısmı delinmiş lakin öyle derin bir yapı ki umarım kırılan yerden düşen olmamıştır sağ kurtulması imkansız en az 15 metre ...

Ekli dosyayı görüntüle 191162

Ekli dosyayı görüntüle 191165

oguzkagan

Bilgili Üye
Şu kuyunun etrafında çubuk çalışması yapaydın tünel geçit vs varmı baksaydin
Kıymetli ustam bölge oldukça kalabalık bir bölge çalışma yapılması gündüz imkansız gezmeye gelmiş çok aile vardı resimlerde insanlar çıkmasın diye özen gösterdim lakin yinede gözümden kaçmış varsa ilgili ve yetkili ustalarım kaldırabilir .. Açılmamış kaya mezarları var ..

poseidon2023

Uzman
güzel yerler neresi acep kacyer tespit ettin onlarıda de

Pastacı49

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 191183
Yol gibi sanki patika yol yan taraflara gore daha alcakta kaliyor. Sanki yuvarlak isaretlegidim yere cikiyor gibi. Bosluk tespiti yapin oraya yada sert bir cisimle vurun bakalim ici bos mu

poseidon2023

Uzman
Allah iylini versin emi agaaa askerdeken marş söylerdik

ana kayanın altındakiler çoook derin bize bakan yönün eteklerinde yapılacak işler var ama acıktasın ve yolun altında odalar ve lahitler var diyer arkasında calışmak rahat manzarası güzel

oguzkagan

Bilgili Üye
Allah iylini versin emi agaaa askerdeken marş söylerdik

ana kayanın altındakiler çoook derin bize bakan yönün eteklerinde yapılacak işler var ama acıktasın ve yolun altında odalar ve lahitler var diyer arkasında calışmak rahat manzarası güzel
Amin cümlemizin inşallah ustam...aynen dediğin gibi süpersin.. Ayrıca 2 farklı noktada 2 farklı koltuk taşı var ve buralar aynı zamanda gözetleme yeri gibi bi nevi,ve bu iki koltuğa oturduğunda ana kayalığın altında bulunan eski kilise çanının tam üzerinde kuş bakışı hizanında karşı tepenin tam zirve kısmında devlet-i al-i'miz gözetleme kulesi yapmış zamanında ... Eminim rahat etmişlerdir :322: :)

Ustam ayrıca bahsettiğin arka kısımda konunun ilk resminde olan silüetten ayrı 5 silüet daha var ve ilginçtir 3 aynı noktaya bakış atıyor.. Dürbün kaya ilede ilgili eklemeler yapıcam lakin özellikle buradaki kral mezarının herkes tarafından görülmesini istiyorum çünkü farklı bir yapı güzel bir örnek teşkil edecek diye düşünüyorum