değerli ustalarım yorum yapabilir misiniz rica etsem

riyala

Aktif Üye
riyala kardeşim emek vermen güzel birşeyler öğrenmeye çalışmak daha güzel bidaha araziye gittinde kayalarin dibinde yakınında mıcır varmı yani ufak taş parçaları bi bak varsa oraları fotola Allah'a emanet
ustam micir dan ziyade kayaların büyük çoğunluğu küçük kayanın üstüne oturtulmuş.müthiş bir denge var.

riyala

Aktif Üye
fotoğraflar yetersiz biliyorum ama müthiş bir güneşten bir türlü acı yakalayamadım. video çektim ama yüklemeyi beceremedim bir turlu

riyala

Aktif Üye
birde kayaların etek kısımları müthiş ot ve diken bağlamış .ancak alanın yarısını cekebildim

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
riyala hanım daha herhangi bir araştırma yapmadınız mı? Son durum nedir bölgede. Hatırladığım kadarı ile evinize yakın bir yer ben olsam hergün bir yeri eşerdim :)

riyala

Aktif Üye
riyala hanım daha herhangi bir araştırma yapmadınız mı? Son durum nedir bölgede. Hatırladığım kadarı ile evinize yakın bir yer ben olsam hergün bir yeri eşerdim :)
ustam evimize yakın doğru soyluyorsunuz ama ben uzak bir ilçede oturuyorum.çalışıyorum da.bu sömestr tatilinde anda bu kadarını çekebildim.fakat çekimler oldukça eksik kaldı.soyle ki.dronla fotoğraf çekimi yapan babamın (kendisinin hobisidir) kayitlarini derlemeye calisiyorum.iclerinden bana yarari olacak goruntuleri alacagim.o zaman buranin uzerinde neden sabirli ve israrci oldugumu belki size ifade edebilirim.birazda tarihsel açıdan arastirmalarimi yürütmeye çalışıyorum.içimden geçen buranın komplike bir alan olduğu.hem de oldukça geniş bir alan.niye böyle düşünüyorum derseniz her bir parça kendi içinde bir sürü nitelik barındırıyor.1rum yerleşmesi olması 2koy sınırları içinde kalan ermeni kilisesinin bulunması 3izinli kazının tam hedefe varacakken devlet eliyle sonlandirilmasi.orman içinde kesme taştan yolun bulunması.kuruyan dereden kiremit parçaların bulunması.ama en önemlisi konum.araştırmacı bir kaç kişiyle bunları konuştum.oldukça heyecanlandilar arkeolog eşliğinde yeri incelemek istediler ama başkasının yerine böyle bir incelemede bulunulması bana doğru gelmedi.malum işin ucunda sıt alanı olma durumu var. bizim sınırlarımız içerisinde kurtlu kaya ve çöp adam figürlü kayanın bir kısmı var sadece.geri kalanlar komşuların yeri. isin mistik boyutu da ayri bir dert.daha once bahsetmistim .yeni vakalar da eklenmeye devam ediyor.anlayacaginiz durum benim kazmamla ilgili bir durum degil.daha bir teshis koymamisken nesteri vurmak telafisi mumkun olmayan sonuclar dogurabilir.bir cok usta sag olsun yorum yaptilar .ama konuya son seklini vermek icin benim kendi acimdan biraz daha somut verileri toparlamam lazim.o zaman uzerinde konusabilecegimiz net bir tablo olacak diye düşünüyorum. Rabbimin izniyle inşallah ......

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Evet haklısınız kesinlikle sonuna kadar haklısınız. Aslında ben bu denli derin bir araştırma yapma gayretiniz olmadığını göz önünde bulundurarak o cümleyi kurdum. Lakin gördüm ki siz gayet hedefi net belirlemek için ayrı çaba harcıyorsunuz. Bu durum tabii ki daha güzel sonuçlara varacaktır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim Allah muvaffak eylesin inşaEllah. Siyah kaya üzerindeki kurt ile ilgili nasıl bir ar-ge yürüttünüz yoksa benim çizdiğim göz yanılması mıydı? Ayrıca ar-ge hakkında da biraz bilgilendirme yaparsanız belki devamı için size daha çok fayda sağlamamıza vesile olabilir. Lakin o zaman da sanırım sayfalar yetmez. Vaktiniz olursa okumak isteriz. Hayırlı forumlar