değerli ustalarım yorum yapabilir misiniz rica etsem

riyala

Aktif Üye
Evet haklısınız kesinlikle sonuna kadar haklısınız. Aslında ben bu denli derin bir araştırma yapma gayretiniz olmadığını göz önünde bulundurarak o cümleyi kurdum. Lakin gördüm ki siz gayet hedefi net belirlemek için ayrı çaba harcıyorsunuz. Bu durum tabii ki daha güzel sonuçlara varacaktır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim Allah muvaffak eylesin inşaEllah. Siyah kaya üzerindeki kurt ile ilgili nasıl bir ar-ge yürüttünüz yoksa benim çizdiğim göz yanılması mıydı? Ayrıca ar-ge hakkında da biraz bilgilendirme yaparsanız belki devamı için size daha çok fayda sağlamamıza vesile olabilir. Lakin o zaman da sanırım sayfalar yetmez. Vaktiniz olursa okumak isteriz. Hayırlı forumlar
ustam iyi dileklerinin için çok teşekkür ederim.kurtul kaya şöyle bir durumu var:saatte göre farklı görüntü meydana geliyor. üst kısmı düz olduğu için orayı yıllarca harman yeri olarak kullandık.bir akrabamiz(izinli kazı yapmisti ) cubukla gezdiği için bu alanda sohbet esnasında çubukları çıkarıp test etmeye kalktı.çubukları harekete geçince onu işlemini tamamlamasına izin vermeden dikkatini da gittik.çünkü alana buluşmasını istemiyoruz onun beklentisi farklı çünkü.ortalığı köstebek yuvasına çevirecek.uzak bir fındık bahçemiz var köyde.bu bahçe kazilirken gayrimüslimler ait mezarlık oldugu ortaya çıktı.tabi o zaman geçmiş zaman .o gün bugündür kilise aranıyor.kilisenin blok taşları yakınlarım tarafından tespit edilip toprakla kapatılmış.tabi bunu biz biliyoruz sadece.ama kilise kayitlarda yok. bir cevre yolu durumu var o yol su an tam bizim findikliktan batarak tunel acilmak uzere kamulastirildi.yani kafamda bir soru isareti olustu.tunelin cikis noktasi da ayri bir muamma .anlayacağınız burda bir seyler dönüyor.Ekli dosyayı görüntüle 231414

riyala

Aktif Üye
ustam iyi dileklerinin için çok teşekkür ederim.kurtul kaya şöyle bir durumu var:saatte göre farklı görüntü meydana geliyor. üst kısmı düz olduğu için orayı yıllarca harman yeri olarak kullandık.bir akrabamiz(izinli kazı yapmisti ) cubukla gezdiği için bu alanda sohbet esnasında çubukları çıkarıp test etmeye kalktı.çubukları harekete geçince onu işlemini tamamlamasına izin vermeden dikkatini da gittik.çünkü alana buluşmasını istemiyoruz onun beklentisi farklı çünkü.ortalığı köstebek yuvasına çevirecek.uzak bir fındık bahçemiz var köyde.bu bahçe kazilirken gayrimüslimler ait mezarlık oldugu ortaya çıktı.tabi o zaman geçmiş zaman .o gün bugündür kilise aranıyor.kilisenin blok taşları yakınlarım tarafından tespit edilip toprakla kapatılmış.tabi bunu biz biliyoruz sadece.ama kilise kayitlarda yok. bir cevre yolu durumu var o yol su an tam bizim findikliktan batarak tunel acilmak uzere kamulastirildi.yani kafamda bir soru isareti olustu.tunelin cikis noktasi da ayri bir muamma .anlayacağınız burda bir seyler dönüyor.Ekli dosyayı görüntüle 231414
yesil cimenli alan bizim mintika karsi tepe bahcemizin oldugu tepe.tunel arka sirttan batip onden bombeli tepenin kesisim noktasindan cikti.soyle ki araba yoluna paralel rumlardan kalma comlek boru hatti var.zeminde sivri üçgen olan tepenin bu kisminda ortasına kadar uzanan bir mağara var.buraya mağara boğazı denir.tepenin üstünde sofrakaya var .ama o bombe tepede de bir tuhaflık var. demem o ki bu iş bayagi çetrefilli olacak

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Benim fikrimi soracak olursan ustam bir yerden başla derim. Anlaşılan o ki bu iş medeniyet işi ve sadece tek medeniyet de değil, medeniyet geçmişi üzerine başka medeniyet kafa yorar. Ayrıca sen araştırmaları derinlestirdikce alan genişler ve alan genişledikçe bilgi karışıklığı ve hükmetmek zorlaşır. Daha gizli eller de bölgeye el atmadan nasibini al bir iki diş çek. İstersen kurtlu kayaya dadanalim ya da kilise bölgesini detaylı resimle oradan başlayalım. Yine de sen bilirsin ama sen bütün geçmişini öğrenip dokunmaya kıyamazken bir bakarsın elin adamı gelir gözlerinin önünde patlatır gider onun acısına yanarsın. Kısım kısım ilerlemekte fayda vardır diye düşünüyorum. Yine de hayırlısı olsun inşallah.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
yesil cimenli alan bizim mintika karsi tepe bahcemizin oldugu tepe.tunel arka sirttan batip onden bombeli tepenin kesisim noktasindan cikti.soyle ki araba yoluna paralel rumlardan kalma comlek boru hatti var.zeminde sivri üçgen olan tepenin bu kisminda ortasına kadar uzanan bir mağara var.buraya mağara boğazı denir.tepenin üstünde sofrakaya var .ama o bombe tepede de bir tuhaflık var. demem o ki bu iş bayagi çetrefilli olacak
Magaranin zirveye olan mesafesini tahmini olarak yazabilirmisiniz kardesim.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
150 -200 civarı ustam yanılıyor da olabilirim ustam
Simdi bir nokta verecem kardesim, cevreyi biliyorsaniz muhtemelen bileceksiniz.
Magaranin ustundeki yamacta cakil yigma olmali ve etrafi oradaki dogal taslarla cevrili olmali ve uzerinde dikenli agac olmali. Burasi hic dikkatinizi cektimi.
Yani yigma olan yer magaraya 100 ila 150 m arasinda olmali.

The Thing

C*
Süper Moderatör
bir cevre yolu durumu var o yol su an tam bizim findikliktan batarak tunel acilmak uzere kamulastirildi.yani kafamda bir soru isareti olustu.tunelin cikis noktasi da ayri bir muamma .anlayacağınız burda bir seyler dönüyor.
Bir şeyler derken kamudan bahsediyorsan şu an ,yoğun çalışıyorlar emin ol!
Kurulan taş ocağı şantiye alanının yanında bizim tespit ettiğimiz fakat ulaşamadığımız mevzu şu an şantiye tarafından hüpletildi, bir başka baraj çalışmasında daha düne kadar tespit ettiğimiz mevzular şu an dümdüz bir vaziyette (yani emanet gitti), sakın bana şimdiye kadar nerdeydin demeyiniz çok büyük mevzulardı ve orta yerdeydi yani bir şey yapmaya kalksan büyük ihtimal ispite gelirdik ve şimdi düşümeye de gerek kalmadı :D bunun gibi niceleri...
Emin ol senin mekanlarada gelecekler yavaş yavaş eğer düşündüğün gibiyse.Bir sabah kalkmışsın bakmışsın koca dağ yamaç yok olmuş, neymiş efendim yol veriyoruz :D

Bu arada fotoğrafı düzelttim :)

Ekli dosyayı görüntüle 231421

riyala

Aktif Üye
Simdi bir nokta verecem kardesim, cevreyi biliyorsaniz muhtemelen bileceksiniz.
Magaranin ustundeki yamacta cakil yigma olmali ve etrafi oradaki dogal taslarla cevrili olmali ve uzerinde dikenli agac olmali. Burasi hic dikkatinizi cektimi.
Yani yigma olan yer magaraya 100 ila 150 m arasinda olmali.
ustam su an bu sorunuzu cevaplayamam çünkü yıllardır uğramadığı bir yer o tepe. ben de size bir soru sorayım böyle bir yerden beklentimiz ne olmali.çünkü cevabınıza binaen burayla ilgili bir iki şey paylasacagim

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ustam su an bu sorunuzu cevaplayamam çünkü yıllardır uğramadığı bir yer o tepe. ben de size bir soru sorayım böyle bir yerden beklentimiz ne olmali.çünkü cevabınıza binaen burayla ilgili bir iki şey paylasacagim
Som altin

Son düzenleme:

Storm

Editör
Konuyu okudum kendi şahsi yorumum. Fotoğrafların %80 doğal. Kimisi Sudan etkilenmiş kimisi toprak altında kalmış Kimisi şaibeli kimisi yetersiz ben böyle söyleyeyim. Sadece sunu söylemek isterim. Üçgen şeklinde o dağın tepesinde eğer açılmadıysa mezar var örme odalı şekilde büyük ihtimal gidip boşluk baktırın derim eğer açılmadıysa. Sofra Kaya’yı görebilirsek ona göre yorum yapabiliriz. Mağara demişsiniz mağarayı gidin inceleyin kapalı mağarada olmalı. Şayet düşündüğüm gibi bir yer ise sizin aradığınız ne varsa o üçgen tepede. Tünel demişsiniz yaklaşık o tünelden 3 tane olacak 2 su salınmış vaziyette birisi kapalı ve çok tehlikeli. Ve üçgen gibi tepenin kuzey yamaçlarında gözle görülür işaretlerde bulacaksınız şimdiden kolay gelsin hayırlı günler

Storm

Editör
Tılsım konusuna gelirsekte birincisi gündüz vaktiyle çalışmak her zaman iyidir. Gem görüş alanı olarak hem korku vesaire olarak. Gece çünkü insanda olan yoğun sinir stres içteki heyecan yakalanma korkusu vesaire bir de buna karanlık eklenince insan bazen olmadık şeyler görüyor ve söylüyor bazen olmayan yerde bile bu tür şeylerden dolayı var deniliyor. Eğer bu tür şeylerden rahatsız oluyorsanız şöyle yöntem uygulayın. Günlük en az 1 kez sirkeli su ile yıkanın ve sonrasında sabah kalktığınızda ve akşam yatarken Ayetül hırz ı okuyun bunu en az 7 gün boyunca yapın rahatlatmayı farkedin. Ama bunu yaparken sadece yapmak icin yapmayın ve psikolojik olarak aklınızdaki soru işaretlerini kaldırın. Bu şekilde yaptığınızda yakın bi zamanda sorunlarınızdan kurtulmuş olacaksınız. Namaz niyazınıza dikkat edin