değerli ustalarım yorum yapabilir misiniz rica etsem

Turko

Uzman
Usta işçilik göremedim hevesini kırmak istemem ama gerçekten bir şey göremedim işlem yaptığın bir nokta var ise görmek isterim.

poseidon2023

Uzman
ehhh ne güzel iki yöndende aynı yeri tutturmuşum demek marifetliy mişim demek

sen nettin baktınmı hiç denilen yerlere

riyala

Aktif Üye
kıymetli ustam tecrübenize saygım sonsuz.belki sordum daha önce çubuk kullanan birisi mezar olabilir denilen hiç bir yerde tespit yapamadı sadece horasan sivama yerde değerli tespiti yaptı.demem o ki suphelendigimiz tüm noktalarda çubuk ise yaramadı .uygulama esnasında yoktum.bu sonuç beni tatmin etmedi .biraz acemi denildi kendisi için .ama bir yer daha tespit etti o gün.tüm kayalar sanki cakilli bir karışım gibi pul dökülüyor adeta dokunmaya gelmiyor.ama tuzaklı kayaların özellikle en büyük olan kaya aslana benzetilen kayanın üst kisminda yer alıyor.altındaki boşluk komple micirla kaplı. kayaların üst yarısı başka alt yarısı başka malzemeden oluşuyor.ustam doğrusunu ararsanız tıkandim .kurt figürlü kaya ise ayri bir muamma .ama en rahat calisabilecek konumda olan o.sanirim gerekli destek alinamazsa ordan bir girisimde bulunabiliriz gibi geliyor bana .kurt ta tehlike bir isaret hani.cubukla bu alanda gezilmis ama tik yok simdi siz söyleyin ben de ortamı cizeyim

Amisos

Bilgili Üye
Ablası önceliklen hoş geldin formumuza diyelim ben çırağım ama araştırmacı ruhumda var diyorsun vede üç harflilerlen de tanışmışsın sanırım taşlanma gibi bak ne guzel kendi azınızlan söylüyorsunuz pontus krallığının döneminde karadeniz dağlarına yerleşmiş krallıklar diyorsun adam geçe kondu kurmamış bir hakimiyet kurmuş bu tür alanlar konunun başında bir abimizin demesi gibi yüz yıllarca ayakta duracak şekilde tasarlanır sağlam ve zorlu olur belkide tuzaklı ALLAHU alem ben resimlerde ki suretleri pek görmedim zaten ustalar dururken benim bir şey dememe gerek yok konun baya yol almış zaten maşallah ben şunu merak adiyorum bir bayan olarak çırak ken bir anda kalfa konumunda gibi bilgiler vermen ayrıntıları anlatman pes dedirtiyor farz sayalım ki iyi bir tespitlen ustalar seni bir girişin kapısına getirdiler bayan başınıza nasıl bu işi yapcaksınız ailem len derseniz yada bu işlen uğrasan akrabalarımlan dediniz farz sayıyorum senin orayı görmesemde görmüş gibi oluyorum dik dağlar yamalar bayırlar yollar mollar ALLAH aşkına ya ablacım yuvarlanacak olan o kaya parçalarını nasıl durduracaksınız aşağıda zarar ziyan görecek ne var ne yok en çok bu mühim senin için kimse yok desin çoban çıkar bişey yok dersin keçi meçi çıkar işiniz baya zor kolay ekmek de yok zaten ALLAH yardımcınız olsun..

riyala

Aktif Üye
öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim .sorularınızı şöyle cevaplayayim.kalfa olmayı bırakın çırak tanımlaması bile bir beden büyük gelir bana .siteye yakin zamanda uye oldum ama ilgim ogrenme acligim yeni degil.epeydir farkli kaynaklardan besleniyorum .degerli ustalarim sayesinde dagarcigima her yeni gun bir seyler ekliyorum.yinelemekte fayda var ben defineci değilim ailem ya da yakınlarında değil.ilimizde aynı şeyleri farkedip yakalamış amca yeğen olarak her santiminde anilarimizin ve varligimizin nefes aldigi topraklari soru isaretleriyle tanimlamaya calisiyoruz. konu erbabı ustalarınm da burda olunca onlar sayesinde zihnimizi bulandiran cendereden sıyrılmaya çalışıyoruz.yani önce tecrübe karşısında eğilmek hepsi bu

Amisos

Bilgili Üye
At kendini gafula o vakit bilgi bilmek önemlidir ilim çinde dahi olsada gidiniz ve alın der sevgili peygamberimiz s.a.v. o sizin doğası ve havası güzel yerlerde sadece pontus krallığı mı yaşadadı acaba sanmam keşfedilecek ayak değmemiş nice yerler ve güzellikler olacağından eminim o vakit size iyi araştırmalar ve analizler dilerim kolay gelsin sayende bizde yeni yeni görseller değişik bölgeler göreceğimize inanıyorum saygılar

ardahanlı

Yeni Üye
Kardesim yeni forumla tanistim zaten resimden belli insan mezari var o kayada 1 2 balyoz darbesi ile acilacak o kaya emin olabilirsin

ardahanlı

Yeni Üye
Kardesim ilk attin resim insan kafatasina benziyen gomunun oldugu yer 1 2 kere balyoz vur acilacak

riyala

Aktif Üye
At kendini gafula o vakit bilgi bilmek önemlidir ilim çinde dahi olsada gidiniz ve alın der sevgili peygamberimiz s.a.v. o sizin doğası ve havası güzel yerlerde sadece pontus krallığı mı yaşadadı acaba sanmam keşfedilecek ayak değmemiş nice yerler ve güzellikler olacağından eminim o vakit size iyi araştırmalar ve analizler dilerim kolay gelsin sayende bizde yeni yeni görseller değişik bölgeler göreceğimize inanıyorum saygılar
ilahi ustam gaful dediginize bayağı güldüm.tam bizim yorenin insani gibi konustunuz.ince bir gondermenin de farkındayım.iyi dileklerinin içinde teşekkür ederim