Değerli Yorumlarınızı Bekliyorum Ustalarım.

Pscyhe

Engellendi
Eklenen resimlerde mezarlik alanmis bayagi elden gecmis ve hirpalanmis burasi size bisey kaldigini sanmiyorum.en son eklediginiz resimler dikkat cekici sadece burda yapacaginiz oncelik kayalarin kendisinde sonrada cevresinde bosluk degerli tespiti yapmaniz

Beyaz Kaplan

Member
Eklenen resimlerde mezarlik alanmis bayagi elden gecmis ve hirpalanmis burasi size bisey kaldigini sanmiyorum.en son eklediginiz resimler dikkat cekici sadece burda yapacaginiz oncelik kayalarin kendisinde sonrada cevresinde bosluk degerli tespiti yapmaniz
Pscyhe ustam yorumların için teşekkürler. Farklı yerlerde araştırma yapanların olduğunu duydum ama benim fotoğrafları çektiğim yerlerde kimsenin araştırma yaptığını hiç duymadım. Babamdan ve diğer yaşı olanlardan da böyle bir şey duymadım. Dersen ki iklim şartlarından dolayı taşlar yıpranmış ve işaretler zor okunur hale gelmiş ya da bunlar doğal oluşum dersen bunu anlayabilirim ama kurcalandığını hiç zannetmiyorum. Engebeli bir arazi burası genelde düz değil fotoğrafladığım yerler arasında en az birkaç yüz metre olan yerler var yine yürüme mesafesinde galiba yanılmıyorsam batı yönünde akan bir derede var. Bunları da bilgi olması adına paylaşıyorum sizinle. Çevresinde inceleme yapabilirsiniz tavsiyeniz çok geniş bir ifade olsa da yinede değerlendiricem. Yaklaşık 100 fotoğraf ekledim ama yapılan yorum oldukça az. :(

Pscyhe

Engellendi
Guzel kardesim yapilan yorumlar az degilki hepsi yon gosterici...mesela en son eklediginiz resimlerde ilk sayfadaki kayalarda sunaklar var ya kayada yada hemen kayanin onunde mezarin olmasi lazim o yuzden kayanin kendisinde ve onunde bosluk tespiti yapin dendi.attiginiz resimlere bakinca alanin nekropol alani oldugu belli sizinde anlatilam sekilde islemler yaparsaniz tespit yapacaginiza eminim..ilk sayfadaki resimlemelerinizde kayada kapama yada sanduka tarzi dedigimiz mezrlar gozukuyor ve bunlar kirilip acilmis sagda solda islenmis taslar var bunlarda belliki mezar kalintilari ve kirilmis bundan dolayi burada islem yapilmis dedim o kayalarin iklim sartlarindan yada dogal yolardan o hale gelmesinin imkani yok..siz oncelik sunaklari ve kanallarini takip ederek kayadan baslayarak toprak alana kadar alanda ve kayanin cevresinde bosluk tespiti yapin benim tahminim tespit olayinda zorluk yasamayacaksiniz

Beyaz Kaplan

Member
Pscyhe ustam şimdi ne demek istediğini daha net anladım, eyvallah. Sizlerin öncelikli belirttiği fotolar ve yerlerden başlayarak paylaştığım fotoğrafların tamamında geniş bir inceleme yapıp bu şekilde devam etmeliyim diye düşünüyorum bundan sonrasında.