Degirmen tasimi ustalar

ragıp

Uzman
@Camurcu
iyi formlar ustam
mevcut çıkartmış olduğunuz taşın orta kısmındaki oyma
evet değirmen taşı diyor, taşın kalınlığı ve yandan, içe doğru yapılan oymalar
hayır, bu değirmen taşı değil dedirtiyor.
değirmen konusunda tecrubem var, sizin yeriniz, dere kenarı değil.
o sebeple yorum yapmak istemedim.
arkadaşların çoğunluğu devam edin diyorlar.
evet, bence de devam edin, en azından şu yuvarlak taşın altını görün derim.
bir elektrikçiden 1 metre 6lık kablo alıp, basit bir çubuk ile kontrol et derim.

selametle

Camurcu

Member
Tesekurler ragıp ustam ilavetende degirmen tasi olsa alt kismi duz olmasi zaten bunun üzerine duz bir nesne yatrsam 3 cmlik cukur olur duz degil haififten canak gibi ve tas yontuldugu gibi duruyor yuzeyinde cevirerek olusan surtunme yok yani insallh bir meblag cikarda paylasirim kupu buradan sagolun hepinizden allah razi olsun..

Camurcu

Member
ragıp ustam acil yardim o yuvarlak kayayı kaldirdik altında ki karma toprak gibi devam ediyor yuvarlak tasin kenarlari karma toprak sıkı ama icinde testi kiriklari cikti ufak ufak devam etmelimiyiz

jeolog

Co Admin
Co Admin
Paylaştığın ilk fotodaki kelebek silindir modeli taş ve ortasındaki oyuk bunun iki yapı arasında birbirine sabitleme için kullanılmış (ara conta gibi) bir parça... yani iki farklı yapı parçası daha bulacaksın... Kolay gelsin...

ragıp

Uzman
@ragıp ustam acil yardim o yuvarlak kayayı kaldirdik altında ki karma toprak gibi devam ediyor yuvarlak tasin kenarlari karma toprak sıkı ama icinde testi kiriklari cikti ufak ufak devam etmelimiyiz

bulunduğunuz yeri genşletere devam edin.
her işlem sonrası muhakkak fotoğraf paylaşın ki
ufak bir ayrıntı çok önemli olabilir

selametle

Camurcu

Member
Ustam o yuvarlak buyuk kayanin altinda olamazmi cunku kenarli buyuk taslarla sikistrilmis ve o kayanin altina suan 50 cm gidiyoruz ve gittikce sikistrilmis horasana benzer harc cikiyor devam etmeyelimmi edelimmi bilemedim bakir cubuklar cekiyor tam ustunde birlesiyor

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Selamlar en azından taşın altında ne olduğuna bakın. İşleme devam etmek istiyorsan güzel ustam, o taşı yerinden çıkarmak zorundasın. Yoksa her girişiminde taş yuvarlanıp sana engel olacak. Çıkardıktan sonra taşı iyice kontrol edin. İçi boş olmayabilir. İçinşz rahat eder en azından.

Taşın sol yanındaki duvarda duran kayalar özenlr yerleştirilmiş gibi duruyor. O tarafı da taşı çıkardıktan sonra dikkatlice genişletmez yararınıza olacak. Belki de bir yapı ile karşılaşırsın.

Çubuğun horasana gitmesi normal çünkü horasan yoğun mineralli bir karışımdır.

Sevgiler.

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Ustam tasi çıkardık
Ama bu seviyeye kadar gelmişsin de neden hala bu kadar dar açılı fotoğraflar atıyorsun anlamıyorum kurban. Korkularını at kafandan.

Her neyse, sonuç nedir? Herhangi bir bulguya rastladın mı? Bilgi de lazım fotoğrafın yanında?

Sevgiler.

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Kolay gesin arkadaslar,
Ben inanıyorumki bu işin sonunda güzel sonuçlar elde edilceği .Yılmayın aşama aşama geçilecek tüm etap lar .