Degirmen tasimi ustalar

Camurcu

Member
Ustam gece flas yandigi icin uzaktan cekim yapamıyorum. Bulgu yuvarlak kayanin yaninda alt kisimina yajin sertlesmis yani paltanin ucuyla ufak ufak parca koparak kazdigimiz yerde testi kiriklari cikiyo madeni para buyuklugunde ve yuzeydn 3 metre rahat var derinlik degirmen tasindan da 2 bucuk metre kadar ve zaman zaman sert horasanin icinden siyah topraklar cikiyor dogal olsaydi toprak cikarmiydi bnm ogrenmem gerekn horasani ne kadar kalin dojebilirler ve alta yine tastan kapak cikabilirmi yardimci olunuz ustalarim

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Ustam gece flas yandigi icin uzaktan cekim yapamıyorum. Bulgu yuvarlak kayanin yaninda alt kisimina yajin sertlesmis yani paltanin ucuyla ufak ufak parca koparak kazdigimiz yerde testi kiriklari cikiyo madeni para buyuklugunde ve yuzeydn 3 metre rahat var derinlik degirmen tasindan da 2 bucuk metre kadar ve zaman zaman sert horasanin icinden siyah topraklar cikiyor dogal olsaydi toprak cikarmiydi bnm ogrenmem gerekn horasani ne kadar kalin dojebilirler ve alta yine tastan kapak cikabilirmi yardimci olunuz ustalarim
Siyah topraktan kastın kül mü? Kül gibi mi? Horasanı istedikleri kadar kalın dökebilirler. Altta bir taş daha çıkma ihtimali var.

Sevgili ustam. Konuyu netleştiremiyoruz ki... :( Senin elinde teyit edebilecrğin bir cihazın yok mu? Varsa cihaz sana ne söylüyor? Çıkardığın kaya her yönüyle yuvarlak mı, altı düz müydü? Fotoğrafta net bir görüntü yok. Çok özür dilerim ustam; ama bu şekilde çok yorulursun. Ama şu ana kadar söylediklerin (genel itibari ile) devam et diyor.

Birazdan diğer ustalar da yorum yaparlar. Ama ben karamsar bakıyorum ustam. :(

Sevgiler.

jeolog

Co Admin
Co Admin
küp parçalarından bir kaç parçasını fotolarmısın...

Camurcu

Member
Ustam yarin gündüz cekip atayim biraktik ama 60 cm altaki sert tabakaya indik daha devam ediyor nu kadar kalin katman olabilirmi bilmiyorum acikcasi umutimi yitirdim biraz

Camurcu

Member
kazama ustam siz yorumlarinizda baslarda yani altta sert kilimsi sari toprak cikar demiştiniz ayni dediğiniz gibi gidiyor bu toprak cok sert kazmanin kildamiyla kese kese kazabiliyoruz. Bu toprak yapisi bahsettiginiz nasil birsey bilginiz varsa yorumlarinizi bekliyorum.

Şirvan

Operatör
Yuvarlak kayayi çıkardığın yerde cubuklar X yapiyor demişsin iki elinin arası 60 veya 50 cm arası olsun birde öyle dene şöyleki iki cubuk arası mesafe 40 cm diyelim boşluk aldığın şekil bu mesafeyi 20 cm genişlet yani iki çubuk arası 60 cm olsun birde öyle dene sert toprak çıkıyorsa zaten normal topraktır horasan ise ayri

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
kazama ustam siz yorumlarinizda baslarda yani altta sert kilimsi sari toprak cikar demiştiniz ayni dediğiniz gibi gidiyor bu toprak cok sert kazmanin kildamiyla kese kese kazabiliyoruz. Bu toprak yapisi bahsettiginiz nasil birsey bilginiz varsa yorumlarinizi bekliyorum.
Yuvarlak taşı aldıktan sonra ne kadar indiniz ? O taşı aldıktan sonra çıkan boşlukta biraz genisleyin alta değilde kenarlarda başka bir taş varsa direk aynı hizada inerken onu geçebilirsiniz .Su an o sert ezme kıl tabakası bütün olayın seyrini değiştirebilecek durumda .Konuyu geniş fotolarla biraz açın .O toprak evet işkence olur ,kaya kirsaniz daha iyi biliyorum.

Camurcu

Member
kazama ustam takipte kalin bilginize ihtiyacim var foto atacam bir saate yaklasik 35 cm indik sonra daha ne kadar gidiyor diye 30 cmlik bir delik actik gidiyor daha

Camurcu

Member
kazama@Şirvan@kullanıcı ustalar kazilan yerin toprak cesiti boyle asagisi .. alt tabaya dogru daha sert sariya yakin toprak rengi mevki boyke