Dehliz ve tüneller hakkında bilgisi olan

Aykut54

Yeni Üye
Dikkatle tum yorumlari okudum sonucu bende merak ettim dogrusu insallah hayirli olur sizin icin saygilar

selocan090

Yeni Üye
Siz girdiginiz giriş güneye bakıyor
girdiginizde öglen güneş arkanızda kalıyor
girdiginiz yer yani giriş tepe yamacının hemen bitiminde zirvede degil ama zirve sayılır.
Bu girişin önünden baktıgında hemen önünde dere varsa

giriş ve tünel ellenmiş toprakla doluysa belki üstünde az bir boşluk olabilir.
giriş yüzde 20 ila 30 gibi bir meyille önce kuzeye iniyor 10 & 15 metre sonra doguya devam ediyor
20 inci metrelerde biri düz digeri kuzeye ayrılan yolu yani yeni tünelleri gördüysen yaz.

yeni buldugun sagdaki tünelin tabanında en uzak noktasında taşları gördünmü
soldaki yine toprak dolu tabi

sagdakine cok dar oldugundan giremedin demi ))))

işin neresindeysen yazda devam edelim

her zaman bulamazsın beni artık yorumda yazmıyorum ilk tünel bitip ikiye ayrılan yeni tünellerde beyaz kireçli yapıyı gördünmü yada çürümüş horasanı

yada söyle söyleyim tünel devamı kireç taşımı kazmayı vuruyorsun zor kazılıyor

artı yeni acılan tüneller bir kademe daha derin demi )))

bak bunlara dogru dersen işin zor haberin olsun orda dur ileriyi sorma

Lakin bunlar dogru dersen sana dünyalıgına yetecek basit bir yer verecem orda alıp gidersn ordan

hatta aşagıya iner iki derenin birleştigi yerdekinide alırsın kısmetse yukardaki mezarlıgı klliseyi biliyormusun

korkma seni tanımıyorum yeri bilmiyorum
sadece sistemi biliyorum
cevap ver cıkacam cünkü uykum var ))))
Ustam Yemin ederim ki Bravo size ben bile çok şaşırdım sanki bizim ve açtığımız Bir tünel var oradan bahsediyorsun zannettim Hocam biz kubbeli daha önce açılmış bir odanın duvarını kırarak böyle bir tünel bulduk �çerisi Aynen dediğin uzunlukta ve toprak yapısı da aynı içindeki dolgu üzerinde bir buçuk karıştık açıklık var duvarları taş örneği 20 25 metre tünelin sonu o açıklıktan görünüyor Sadece yarım metre 1 metre toprağı boşalttık akibetini bilmediğimiz için Öylece bıraktık lütfen tahminlerinizi ya da Bilgilerinizi bizimle paylaşır mısınız