Dehliz ve tüneller hakkında bilgisi olan

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
MED bölge neresi sakıncası yoksa
bir formül de ben vereceğim Ahmetle işin bittiği zaman
konunu takipteyim

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bana görede ermeni gibi duruyor bölge sanırsam van tarafı olabilir.

sinekwalesii

Aktif Üye
sadece tüneller dehlizler kiliseler Sedegor ustanın alanı galiba. Birde ayda 1 belki özellikle seçtiği bir konuya yazıyor bu dikkatimi çekti seçici ustam.

MED

Member
Ahmet'e selamlarımı ilet kayınço sonra bi ara onla işim var
kendisine bi daha sor bakalım Grek-Yunan-Rum mu yoksa ermeni işi mi diye
bana kalırsa ermeni işi bu iş rumlar bu kadar teferruatlı çalışmazlarmış pek
Hocam grek yunan işi diye biliyorum zaten sedegor abi de öyle söyledi ama bu bölgelere yunanlılar hiç gelmemiş diye çok iyi biliyoruz bende soracaktım zaten

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Alamadım üstad??
Silvanin doğusunda antik eski Ermeni başkenti diyii eyi bak deyi.... _Mithra_ ustam

tigranes, şehrin nüfusunu artırmak amacıyla çok sayıda insanı tigranakert'e göç ettirmiştir. bütün servetini topladığı bu kente kapadokya, kilikya ve suriye'deki 12 kentin halkını yerleştirdi. antik dünyanın her yerinde iş yapan tüccarlar sayesinde tigranakert, zamanla hem bir ticaret şehri hem de bir kültür merkezi haline geldi.

yağmalamalardan arta kalan artaxiad hanedanlığı döneminde ise helenistik kültürün etkisi altında kaldı.

nusaybin ve tigranocerta'da büyük ganimetler ele geçirmiş olan lucullus'u örnek alıp aç gözlülükle hareket eden romalı general crassus'un yazıtindandir.. MED

Son düzenleme:

MED

Member
Silvanin doğusunda antik eski Ermeni başkenti diyii eyi bak deyi.....

tigranes, şehrin nüfusunu artırmak amacıyla çok sayıda insanı tigranakert'e göç ettirmiştir. bütün servetini topladığı bu kente kapadokya, kilikya ve suriye'deki 12 kentin halkını yerleştirdi. antik dünyanın her yerinde iş yapan tüccarlar sayesinde tigranakert, zamanla hem bir ticaret şehri hem de bir kültür merkezi haline geldi.

yağmalamalardan arta kalan artaxiad hanedanlığı döneminde ise helenistik kültürün etkisi altında kaldı.

nusaybin ve tigranocerta'da büyük ganimetler ele geçirmiş olan lucullus'u örnek alıp aç gözlülükle hareket eden romalı general crassus'un yazıtindandir.. MED
Teşekkürler sağol üstad..

deli firat

DOĞACI
Hakında hayırlısı kardeşim biraz pufpuf var ama inşallah emeğinin karşılığını alırsın selametle