Delikli Taş ve 250 metre Çevresindeki Kayaçlar

Kertenkele25

Member
Daire içindeki K harfine ilk defa dikkat ettim çizmesen goremezdimde tşkler hocam bi anlam ifade eder mi bu tarz simgeler

Diliporis

Member
Kertenkele25 kardeşim seninki benimkinden çok kolay , güzel bir yer bulmuşsun benimkinde yeraltı şehri var büyüklük olarak seninkinin yanında 6 7 katı büyük ve civarında 4 adet höyük varki höyük her babayiğidin harcı değil. Sana tavsiyem biran önce Cubuk kullanmayı öğren derim. Çubukçu ustalarım sana bu konuda bayağı güzel tavsiyelerde bulunacaktır. Bir tavsiye daha bulunayım ilk önce kolay olandan başlayıp basit şeyler bulup oranın medeniyetinin adını koyman olur , bunu yaptıktan sonra örf ve adetlerine göre çalıştığın yeri sekillendirirsin. Lakin sunu da asla unutma medeniyeti ne olursa olsun kavimler arası örf adetler de değişmektedir, dolayısı ile çalıştığın yasa calisacagin yerin kolaylık zorluk ve degerlilik durumunu buna göre sekillendirirsin. Bir örnek verecek olursak benim başımdan geçti mesela roma ve frig mezarları içiçe olan bir bolgem var burası doğu marmara da bir yer ikisinin ortasında diyelim finike mezarı çıktı affalladim hadi gel burdan yak :) . Yerin güzel tek medeniyet gibi duruyor kıymetini bil ve bu sitedeki ustaların çoğu bildikleri bilgiler doğrultusunda batağında yardımcı olurlar sana . Öncelikle her şeyin hayırlısı allahtan .

Kertenkele25

Member
Daire içindeki K harfine ilk defa dikkat ettim çizmesen goremezdimde tşkler hocam bi anlam ifade eder mi bu tarz simgeler

Meltun

Bilgili Üye
Ülke toprakların da birçok farklı inanış ve ırkı bir arada yaşamış olmalarının da bu tür kodlamaya etkisinin olduğunu göz ardı edilemez .Bu gün için dahi kullanılmakta olan bazen üçgen içine yerleştirilmiş , bazen de tek başına kullanılan K harfi. Bunun anlamı ise Kosher, yani buradakiler onların bildiği gizli ne var ise Yahudiler için uygundur. Anlamındadır

Kertenkele25

Member
Sağolasın majestic hocam
Bende acemiyim bu konularda siteyi uzun zamandır takip ediyorum köyümde çocukluğumun geçtiği bir nokta burası hep hayranlıkla bakmıştım cocuklugumda siz ustalarimlada paylaşmak istedim belkide definenin üzerinde hayvan otlatmis çay kaynatıp aziğimizi yemisizdir:)

Kertenkele25

Member
Güzel bir mezar alanı , kral mezarı olabilir savaşçı mezarı olabilir .
Burda tören yerleride var , o delikli olan yer cesedi yatırdıkları yerdir . Orda yatar tören gerçekleşir , ruhları kutsanır .
Mezar o kayalığın kendisinde olma ihtimali çok yüksektir .
Diğer düz duvar olan yerinde kesimden itibaren altta kalan yerlerde tespit yapın .Mekan çok güzel elinizde cok resim var ise paylasın belki ufaktan göze çarpan detaylar çıkar ortaya .
Hocam sizin yorumunuzu okurken bisey dikkatimi çekti..bu delikli taşın yaklaşık 250 m yukarısında şöyle bir kayalık alanda var kayalar tek tek elle koyulmuş gibi ve onların 50 m üstünde ise insan siluetinde dikili bir kaya daha var. Atıyım fotolarını şimdi ama üşenip uzaktan çektim kısmetse bi daha gidip daha detaylı foto çekicem bu kayalık alaniEkli dosyayı görüntüle 238207