Denemekte Yarar Var.. Faydalı Olabilir Çoğu Çubuk kullanıcısına...

Nasip34

Bilgili Üye
Çok fazla mıknatıs var abi kafama yatmadı benim. Ayrıca malzemeyi bulan her zaman çubuk tur. Yapılan bu tarz malzemeler sadece çevredeki parazitleri bastırmak içindir. Disk leri bu şekilde değilde , iki disk arası boş kalacak şekilde bir mıknatıs diskin merkezine diğer bir mıknatıs ta diğer diskin merkezine yerleşir ise birbirini iter vaziyette sanki çevreye daha baskın manyetik alan kuracak gibi. Peki bu şekilde disklerin yaydığı manyetik içinde kalan metalin tepkimesini çekecek olan nedir ? Çubuk yalın halde işe yaramaz bu sistemde.
Kendimden örnek verirsem mantığını zaten hiç anlamadım, sadece deneme/yanılma taktiği benim durumum... Eğer siz veya mantığını anlayan varsa rica edecektim...
1. Yani mıknatıs etrafındaki metallerin, minerallerin yeryüzüne çıkıp kuzeye akan frekansını mı çekiyor bir nevi lokal kuzey kutbu gibi davranıyor, yoksa onların sinyallerini itiyor mu? Mıknatısın kutupları yere değen kısmı değişince aradaki çubuk farklı davranıyor ben de (mesela kuzey kısmı toprakta iken, aradaki hatta girince çubuklar metale dönüyor ama mineralde diske dönüyorlar. Fakat güney uç toprakta ise çubuklar hep dışa yani tüm hedeflerde dışa dönüyor) buradaki mantık nedir kafam basmadı.
2. Toprak altındaki metal ile mıknatıs arasında (itme, çekme) ne gibi bir bağ oluşuyorda çubuklar bu hatta girince diske veya hedefe dönüyor?
Bu konudaki mantık anlaşılabilirse, çok yol kat edilebilir gibi geliyor?
Varsa anlayan buyursun lütfen.

Memolii

Aktif Üye
Selam aleyküm ustalar bayram gezmesinde gittiğim binalarda manyetik kapı kilitleri dikkatimi çekti tam sistemini anlamadım bizim yaptığımız harddiske elektirik verilse sizce ne artisi olur kilit kapandığında açmak neredeyse imkansız oluyor düğmeye basınca birden açılıyor miknatisa elektirik mi veriliyorda tutuyor yoksa elektirik alincami mıknatıs iptal oluyor bundan esinlenerek ne yapıla bilir sizce

Metalicvoice

Operatör
Selam aleyküm ustalar bayram gezmesinde gittiğim binalarda manyetik kapı kilitleri dikkatimi çekti tam sistemini anlamadım bizim yaptığımız harddiske elektirik verilse sizce ne artisi olur kilit kapandığında açmak neredeyse imkansız oluyor düğmeye basınca birden açılıyor miknatisa elektirik mi veriliyorda tutuyor yoksa elektirik alincami mıknatıs iptal oluyor bundan esinlenerek ne yapıla bilir sizce
o dediğiniz elektrik verilerek elektro mıknatıs kilit tutucu. Düğmeye basınca akım kesiliyor. Tersi yani. Aynı mantığı diskte kullanmanız becerilebilinirsr mıknatıs çekim gücünü ve dolayısıyla etki alanını artırır sadece.

İLBEY

Yeni Üye
Kiymetli Kardasim,

Seni sahsen tanimasamda sahsiyeten cok iyi taniyorum. İkizceli ustamin bize sitayisle bahsettigi ilk cubukcu sendin. Allah cc senden ve senun gibi zikri, fikri duzgun, dunyaya meyletmemis, insanlarin duygularini istismar etmedigi gibi edilmesine mani olmus, olmaya devam eden cubuk ustalarinin sayisini artirsin. Amin.

Yukarida yazdiklarimi latife ile karisik Nasip34 kardasimizin golgesinde sarikiz sevdalilarina yazdim. Fazla takilsinlar istemiyorum sarikiza, zira seninde bildigin gibi sadece cubukla uzerine gitmek imkansiza yakin..

Hakikaten sarkiz isi zor bir mesele.
Cok buyuk emek istiyordu.
Bu emegi kisaltan, kisa zamana dusurmeyi basaran ve devam eden arkadaslarimiz kardeslerimiz var. Allah cc yardimcilari olsun.

Calismalarinizdan peyderpey haberimizin oldugu zamanlar oldu. Ortaya buyuk emekler koydunuz. Herkese calismasinin karsiligini Allah cc muhakkak ihsan edecektir.

Senin yerinde baskasi olsaydi, maddi anlamda koseyi coktan donmustu. Amma sen ve senin gibi guzel zihniyette olanlar bu yola hic tevessul etmediniz.
Bu ahiret yatirimidir. Dunya da insan zengin olsa ne olacak ahiretin fakiri olacaksa.

Hani cubuk satanlar var ya, ben cubuk satmalarina asla karsi olmadim. Benim karsi oldugum; cubuklarini YALAN soyleyerek satmalari, umut pesinde kosanlarin umutlarini İSTİSMAR etmeleridir. Dogruyu soyleseler, 20 liraya mal olan cubugu 2.000 liraya satsalar umurumda da olmazdi. Alan kiside dogru bilgiler verildigi halde ben almak istiyorum, alacagim dese beni hic ilgilendirmezdi. Amma piyasada YALAN DOLANDAN gecilmiyor. Aslinda sattiklari şey cubuk degil ahiretleri. Bunun farkinda degiller maalesef.

Bende sarikizi bir sekilde tespit edebiliyorum. Genel olarak basarili sayilirim. Bu basarim %70-80 i gecmedi.
Yanildigim bircok yer oldu. Eger kullandigim cubuk ve sistem %100 basarili olsaydi ve en onemlisi ben buna %100 inansaydim, acik olarak soyluyorum; ben bu cubuk ve sistemi fabrikasyon hale getirir, bir dukkan ve web acip ciddi rakamlara satisa cikarirdim. Bu cakallarin sattigi 2.000 lira rakamlari az olurdu bu sistem icin. Cok iddiali ve pahali cihazlarin yapamadigi yapan bir sistem bu parayi zaten hakediyor demektir. Doktora bedeva muayene olan hasta, Profosore 350 lira muayene parasini zaten goze almis. Burada mesele hedefe ulasmak, hastaliktan kurtulmak, bizim isde de sarikiza kavusmak vs.

Her kim sarikiza ulacak yolu bulsa, %100 emin olsa, benim yukarida yazdiklarimi uygulasin isterim. Alacagi para da anasinin ak sutu kadar temiz ve helaldir. Lakin bu cubuk ve sistem HERKESDE calismali. Bazilari eline cubuk aliyor, hic kipirdama yoksa elbette bu kisilere de satis olmaz.

Allah cc nasip ederse;
Bundan sonra zaman problemim kalmadi.
Su anda ufak tefek saglik problemlerim var.
Pazartesi insallah son kez hastahaneye gidecegim. Tedavi ilac vs. islemler bitsin, hafta ici hafta sonu bir sekilde cayini icmeye gelirim insallah. Bunun da sozunu bu vesile vermis olalim. Bizde Konya ya her zaman bekleriz. Nasipse 2021 Temmuzuna kadar Konya da kalmaya niyet ettik.

Allah cc. yar ve yardimcimiz olsun. Amin.
sayın üstadım konya da yaşadığınızı gördüm, Allah şahit çok sevindim bende konyada yaşıyorum, uygun görürseniz tanışmak ve talebe olmak isterim çubuk konusunda eğitmenizi isterim beni, çünkü gerçekten böyle bir fırsat ve nasibim varsa, böyle bir nasibin peşinden koşmam gerekir, özel mesaj ile dönüş yaparsanız inşallah çok sevinirim Allaha emanet olun inşallah.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
sayın üstadım konya da yaşadığınızı gördüm, Allah şahit çok sevindim bende konyada yaşıyorum, uygun görürseniz tanışmak ve talebe olmak isterim çubuk konusunda eğitmenizi isterim beni, çünkü gerçekten böyle bir fırsat ve nasibim varsa, böyle bir nasibin peşinden koşmam gerekir, özel mesaj ile dönüş yaparsanız inşallah çok sevinirim Allaha emanet olun inşallah.
Evet 8 senedir Konyadayim.
1 Temmuzda 32 senelik calisma hayatima nokta koydum. Tasinacaktim, hatuna gucum yetmedi, torundan ayrilmaya gonlu razi olmadi. Temmuz-2021 tarihine kadar kalmayi "Konya Antlasmasi" yaparak kabul etmek zorunda kaldim. :))

Goruselim firsat buldukca insallah.
Cubukla alakali bildiklerimizi anlatiriz.
Yalniz benim kotu bir huyum var:
İlk gordugum kisiye kalbi olarak bir not veririm aninda. Birde cubuk tutusuyla yuruyusune bakarim, bodoslama "bu cubuk isi sende olmaz" derim. Umutlariniz kirilmasin, şimdiden pesinen soyleyeyim. :)))

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
@BulursamKader25
usta konyanın düşmandan kurtuluş vesilesi ile bir kutlama yapsan diyor dua ediyoruz inş :)
2021 iyi rakam ne biliğim çok bilindik sayılar var kimbilir :)) kilomuzla eşdeğer mübarek :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25
usta konyanın düşmandan kurtuluş vesilesi ile bir kutlama yapsan diyor dua ediyoruz inş :)
2021 iyi rakam ne biliğim çok bilindik sayılar var kimbilir :)) kilomuzla eşdeğer mübarek :)
Abi
Hayatta ogrendigim derslerden birisi de şu oldu: Baktin bir iş olmuyor, zorlama. Muhakkak sebebi var. Bekle ve gor.
Kader her zaman en az 1-0 ondedir.
Aciz kulun ne kadar gucu olur..?
Boyun bukmeyi severim, zaten mecburum. :)

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Abi
Hayatta ogrendigim derslerden birisi de şu oldu: Baktin bir iş olmuyor, zorlama. Muhakkak sebebi var. Bekle ve gor.
Kader her zaman en az 1-0 ondedir.
Aciz kulun ne kadar gucu olur..?
Boyun bukmeyi severim, zaten mecburum. :)
Doğru dersin abi olucak iş kendiliğinden bir şekil akıyor hatta hayır bile diyemiyorsun.
Hiç bir alandan boş çıkmadım herşeyi maddi olarak değerlendirmedim.
Gelişkenlik sadece cihaz hususunda değil işaret bazındada önemlidir.
Bir cümle vardır; çok gezenmi bilir çok okuyanmı misali...

Şahnızda bizi kitap yazabilme seviyesini münasip gördüyseniz demek hiç kaybetmemişiz. el hamd.

İLBEY

Yeni Üye
Evet 8 senedir Konyadayim.
1 Temmuzda 32 senelik calisma hayatima nokta koydum. Tasinacaktim, hatuna gucum yetmedi, torundan ayrilmaya gonlu razi olmadi. Temmuz-2021 tarihine kadar kalmayi "Konya Antlasmasi" yaparak kabul etmek zorunda kaldim. :))

Goruselim firsat buldukca insallah.
Cubukla alakali bildiklerimizi anlatiriz.
Yalniz benim kotu bir huyum var:
İlk gordugum kisiye kalbi olarak bir not veririm aninda. Birde cubuk tutusuyla yuruyusune bakarim, bodoslama "bu cubuk isi sende olmaz" derim. Umutlariniz kirilmasin, şimdiden pesinen soyleyeyim. :)))
estağfurullah Üstadım, talebe olması nasip edecekse şayet Allah, fırçada olacaktır, zorlukta kolaylıkta :)