Denemekte Yarar Var.. Faydalı Olabilir Çoğu Çubuk kullanıcısına...

GERMO

Engellendi
@BulursamKader25 bayram Ustam geçen ay ustanın videosunu izledim, dedim hem kardeşlerime ustalarima haber vereyim, hemde bilgi alayım, baktım @Mhmt82 Ustam bana hazırladığı sistemin resmini gönderdi, demekki ben çok geriden geliyorum, sizi gidi sizi leeeeeeeeer, yaşlılık belirtileri başlamış işte ne olacak başka, Ustalarim biliyorsunuz mahrumiyet bolgesindeyim neodyum mıknatıs bulamadım, bu 7 adet harddisk cd si ve 5 tane harddisk miknatisi ile yapsam sistemi nasıl olur, Arge yeri bol size layik olmaya calisan bilgili soz dinleyen bir ciraginiz olarak sorayım dedim, teşekkür ediyorum, Allah cc işinizi gücünüzü rastgetire inşallah, her türlü kötülük ve kötülerden yalan yanlışlardan, şeytanın şerrinden, büyük küçük bütün günahlardan Rabbim bizleri korusun.
Ustam senin varliğin yeter..abiliğin bize kafidir..abi bu iş olacaksa beraber olacak insallah...

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
@ragıp Ustam selamunaleyum Ustam görüyorsun belkide 1 yıla yakındır sesimi duruyorsun, bundan 2 yıl önce farkına vardım bendeki enerji ve gücün, elimde ne tutsam yön veriyor, 1 yildirda sizleri takip ediyorum ki bu gücü tamamlayıp bu canlı Arge yerinde kazanacagim tecrubeyi herkesle paylaşıp insanlarımıza destek olmak niyetim,

Tesbit yerleri 170-180 civari, cunku elimde metal tesbiti yapacak birsey yok, simdilik tesbiterle ugra siyorum, bunlarin hepsi dolumu sanki, yok bence ama biliyorumki birsey var altta , çünkü canlı argenin alası var bu bölgede, hem çubuk hemde şakül ile tecrübe kazanmaya çalışıyorum, çok güzel bilgiler edindim, çünkü tuttugum notlar sayfalarca, arasıra açıp okuyorum tekrar, sorsan hiçbir şey bilmiyorum, sadece öğreniyorum, öğrenmenin sonu ve sınırı yok,

boşluk şeklini alma derinlik mezar kemik ve birçok yerde ufak tefek tecrübe edinmeme rağmen şu mineral ile metali ayıracak bilgi ve yöntemde herkes gibi eksik kalıyorum, işte bende bu yüzden ustalarimin her yeni yöntemini deniyorum elimden geldikçe malzeme buldukça, burda her malzeme bulamiyorum, hep okuyorum hep arastryorum, gerçekten buralar Arge için bulunmaz yerlerden, hani bilinki burdaki kardeşiniz yeni başlayan bir acemi değil artık, çünkü ustaların ocağında pişmeye çalışan biri var, hem sizlere layık olmaya, hemde bu güzel ülkenin güzel insanlarına bir katkim olsun niyetim, Allah cc hepinizden razı olsun.
Arkadaşlar,
özellikle bu konuda emek veren üç beş arkadaşa seslenmek istiyorum
sadece çubuk ile Altın ve içinde altın bulunan boşluk hariç her şeyi bulmak mümkün. bu konuda mutabık olmalıyız.

araştırmalrımızı; altın ve içinde altın olan boşluk üzerinde yoğunlaştırmalıyız.
diğer bir değiş ile; kendimize test alanı yapalım.
toprağa değen (topraklama alan) bir altın üzerine boşluk oluşturarak üzerini kapatalım.
çevresine de değişik metaller ve tuğla parçaları gömelim.
bütün testleri bu alanda yaptığımız taktirde sonuca gitmek adına daha büyük adım atmış olacağız. ben bu kanaate sahibim.

Çünkü; çubuk kullanan kişi, içinde altın olmayan (diğer metallerin) bulunduğu boşlukları bulabiliyoruz.
açmadan, minerali ayırabiliyoruz
geriye kalan SARIKIZ

bir istirhamım daha var.... yaptığımız testleri, bütün ayrıntısı ile, test alanın fotoğrafı dahil paylaşalım ki; daha anlaşılır olsun.

herkesin emeğine ve görüşüne aygımız var.

selametle

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
Trakyali81 Ustam bendede aynı, elim boş dolu farketmiyor, bundan 6 ay önce eski yerleşim yerinde yaptığım kontrolde büyük kayanin önünde kapak taşı gibi bir yerde sadece gümüş sinyali verdi, hani elde alet edevat olmadığından sonraya bıraktım, dün tekrar gittim, yeri bulamadım dedim cubukla bakayım, aynen beni oraya götürdü, derinlik 1-1,5 mt civarı, büyük bir taş 3-4 kişi zorlanır belkide, testleri yaptım, bakır çelik demir kurşunla baktım tık yok, sadece gümüş yüzük tuttugumda oraya götürüyor, elimden yüzüğü bıraktım yine aynı, sakul ip boyu tur sayısı aynı, büyük ihtimalle ya gümüş para ya ev eşyası, çünkü kilise tumulus ve mezarlarin tam arkası, sağolsun surferden ustalarimin bakıp güzel görüntüler aldığı yer burası, güven verecek bir cihaz bulana kadar beklesin bir köşede, yoksa 170-180 yeri yontmaya ömür yetmez. Inşallah bir gün şu çubuğun dilini ogreniriz, çünkü Rabbim bizlere güç kuvvet akıl fikir nasip etmiş.
Merhaba hocam. @BulursamKader25
Testleri netlestirdim.
Altın gümüş testlerinde sistem çok kararlı. Muazzam işe yaradığını söyleyebilirim. Oluşturduğu manyetik alan çok güçlü ve stabil. Öyle stabil ve kararlı ki, hem işareti verirken ki hareketi hem de yürümeye devam ederken ki çubukların açılma hızı ve kararlığı çok tutarlı.
Ayrıca bir şeyi de fark ettim. Eğer sağ omuz hizanizda düz doğru şeklinde örneğin 3 m de gümüş, 6 m de sarıkız var diyelim. Gumusun işaretini değil direk sarıkızın sinyalini veriyor. Yani burda diyor ki, bedenin ile sarıkız arasında aynı doğrultuda arada başka metal varsa eğer, kusura bakma ben sarıkiza aşığım diyerek diğer sinyali bastırıyor. Bu ister tur esnasında olsun ister sağında kalmış ve belirli bir doğrultuda yürürken olsun ..
Gümüş çubuklar ile boşluk içindeki gümüş ve bakıri test ettim. 1+1 oda içerisinde..
Muazzam kararlı sinyaller ve hiç es geçmiyor. Önce 1.oda sınırında boşluğun işaretini, sonra içindeki gümüşü, sonra yanındaki bakıri, sonra 2. Odanın sınırında tekrar boşluğu, akabinde 2. Odadaki gümüşü ve konu kapanıyor..
Parazitleri bastırıp oluşturduğu manyetik alan ile güzel bir iletişime geçiyor.
Normalde ekstrem durumlar haricinde ben elime metal almam. Boş el her zaman daha az yanıltır beni. Hatalarimi minimuma indirir . Lâkin sistemin üzerine gümüş koydum sadece onu arayacak mi diye.
Ve hem altını hem boşluğu es geçip sadece gümüş aramaya başlıyor. Ve güzel bir tespitim daha oldu bu esnada..
Sisteme gümüşü aratırsanız eğer, dönüş esnasında etraftaki diğer gümüşlerin hizasına geldiğinizde Normal de sadece gümüş işareti verirken , bu defa işareti veriyor ancak 90â￾° olan çubuk (ben de sağ ) 6-7 defa yaklaşık 75â￾° acı ile ac kapa yapıyor. Muazzam bir kafa sallama şekli. Sistem Ve sistemin uzerindeki gumus ile boşluk içindeki gumus oyle kararli bir reaksiyona giriyor ki , sanki malin uzerdeymissiniz gibi belirli sayida ac kapa yapiyor. Normalde sistem boş iken sadece işareti verip sakince bekliyor ...
Bu farklılığı tüm metallerde hissettiregine eminim.
Karişik metallerde yine çift kılıç hesabı ac kapalar ile orada ne olduğunu da net ifade ediyor.
Sisteme pinpon topunu koyduğumda da sarıkız dahil tüm metalleri yok saydığı gibi , 2 odanın ikisininde sınırlarında boşluk işaretini verdirip , oda sayısını da haber verdiriyor..
Işin özü, çok öncelerden beri ben sistemsiz sadece kendim eller boş iken de tur atsam etrafımda, zaten tüm metallerin ve boşluğun direk işaretini alabiliyordum. Bende çubuklar yön vermez. Önce ne varsa işaretini verir. Durur beklersem sonrasında hareket edip yön gösterir.
Bu sistemin bana artısı, parazitleri bastırması, nesne ile arasında özel bir bağ kurup iletişim hattını güçlendirmesi, kararlı sinyal olusturtmasi, hedef nesneye göre aramaya izin vermesi Ve stabil davranması..
Saygılar..
Hâlâ arazideyim. Soru varsa denerim..
Saygılar..

GERMO

Engellendi
Meltun kardeşim Sağol Varol kardeşim, Ibrhm kardeşim kuskuya düşürdü beni gözlerim bozuldu inanki
:227:
TERCÜMESİ

Cümleten hayırlı günler. Bende alışmalarda elde etiğim sistem deneyimde yöntem hakkında bilgi vereyim. Mıknatıs manyetik alanı kesiyor. Boş çubuklarla elimde numune evde dekoder’ in yanından geçemiyordum sürekli çubukları kendine çekiyordu. Mıknatıslı çubukla sorun çözüldü. Birde çubukla @BulursamKader25 hocamızın maden tespiti derslerinde olduğu gibi artı tarafımızdaki mıknatıs aynı konumda, eksi tarafımızdaki mıknatısi çubuğun tam ucuna tutturursak ,eksi yanımın sarhoşluğu gitti şimdi artı yanım kadar hatta daha fazla çekim alıyor . Gerisi tespite kalıyor. Arkadaşların denemesinde fayda var ve eminim bu şekli çoğumuz değiştirmeyecegiz. Birde derinlik ve uzaklık konusu var onlardan da bahsedeceğim en iyi dedektörü yaradılışımızda gizlemiş yaradan. Saygılar.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 bayram Ustam geçen ay ustanın videosunu izledim, dedim hem kardeşlerime ustalarima haber vereyim, hemde bilgi alayım, baktım @Mhmt82 Ustam bana hazırladığı sistemin resmini gönderdi, demekki ben çok geriden geliyorum, sizi gidi sizi leeeeeeeeer, yaşlılık belirtileri başlamış işte ne olacak başka, Ustalarim biliyorsunuz mahrumiyet bolgesindeyim neodyum mıknatıs bulamadım, bu 7 adet harddisk cd si ve 5 tane harddisk miknatisi ile yapsam sistemi nasıl olur, Arge yeri bol size layik olmaya calisan bilgili soz dinleyen bir ciraginiz olarak sorayım dedim, teşekkür ediyorum, Allah cc işinizi gücünüzü rastgetire inşallah, her türlü kötülük ve kötülerden yalan yanlışlardan, şeytanın şerrinden, büyük küçük bütün günahlardan Rabbim bizleri korusun.
2 adet CD (harddisten çıkan)
10 veya 12 adet mıknatıs ( 2cm. çapında 2-3 mm kalınlığında yeter )
2 adet miknatı ( 3cm.çapında 5mm kalınlığında )

Malzemeler bunlar kurbanım. Videosuna tekrar bakırsınız.
Bulamadıklarınızı internetten alabilirsiniz.

Not: Aşağıdaki yorumlarda Trakyalı kardaşımızın ölçüleri var. Beni ikaz etti.
Bu ölçülerde alınız inşallah.

Son düzenleme:

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
2 adet CD (harddisten çıkan)
10 veya 12 adet mıknatıs ( 1cm. çapında 2 mm kalınlığında yeter )
2 adet miknatı ( 2cm.çapında 2mm kalınlığında )

Malzemeler bunlar kurbanım. Videosuna tekrar bakırsınız.
Bulamadıklarınızı internetten alabilirsiniz.
Hocam yanılmıyorsam disk deliklerinin çapı 25 mm.
Çapı kapatıp az da yanlara taşıp eğilip bükülme olmasin diye ben 30 mm lik 2 adet mıknatıs kullandım. Iç taraflara da 20 mm lik 10 adet 5 mm kalınlığında.
Siz yine daha iyisini bilirsiniz ..

Trakyalı81

Trakyali81 Ustam bendede aynı, elim boş dolu farketmiyor, bundan 6 ay önce eski yerleşim yerinde yaptığım kontrolde büyük kayanin önünde kapak taşı gibi bir yerde sadece gümüş sinyali verdi, hani elde alet edevat olmadığından sonraya bıraktım, dün tekrar gittim, yeri bulamadım dedim cubukla bakayım, aynen beni oraya götürdü, derinlik 1-1,5 mt civarı, büyük bir taş 3-4 kişi zorlanır belkide, testleri yaptım, bakır çelik demir kurşunla baktım tık yok, sadece gümüş yüzük tuttugumda oraya götürüyor, elimden yüzüğü bıraktım yine aynı, sakul ip boyu tur sayısı aynı, büyük ihtimalle ya gümüş para ya ev eşyası, çünkü kilise tumulus ve mezarlarin tam arkası, sağolsun surferden ustalarimin bakıp güzel görüntüler aldığı yer burası, güven verecek bir cihaz bulana kadar beklesin bir köşede, yoksa 170-180 yeri yontmaya ömür yetmez. Inşallah bir gün şu çubuğun dilini ogreniriz, çünkü Rabbim bizlere güç kuvvet akıl fikir nasip etmiş.
Germo ustam ,
Gerekli malzemeleri temin ettiğinizde gümüş sinyali aldığınız yerde sistemi denemenizi tavsiye ederim. Gümüş uslu bir çocuk. Yanilmamaniz gerekir..

Ibrhm

Aktif Üye
GERMO S A. Kardeşim ne gibi kuşku denedinmi? Sonuç aldın mı? Konuları okuduysan bu yöntemle birde şapkanı tak ,numuneleri bir yere bırak açıl açılabildiğin kadar. Yalnız tespitlerde BulursamKader25 Hocamızın dediği gibi kesinlike gümüş ve aleminyum çubuk şart.Saygılarimla.

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Mıknatıslar ve Manyetik Alan | TYT-AYT Fizik Konu Anlatımı - YouTube

aliomer

Turko ustam. iletken bir tele pil enerjisi verilerek manyetik alan oluşturuluyor. Pilden alınan enerji manyetik alanın genişlemesiyle doğru orantılı olur. Yani ne kadar fazla enerji okadar geniş bir manyetik alan. Manyetik alanının yarı çap uzunluğu hesaplanarak ne kadar genişlediği tespit edilebiliniyor. Burada dikat edilmesi gereken diğer bir husus oluşturulan manyetik alanın çember şeklinde olması kare veya diktördken değil dairesel olarak etki ediyor. Toprakta gömülü olan her hangi bir objenin dünyanın manyetik çekirdeğinin etkisiylede etrafına dairesel bir enerji halkası oluşturduğunu bu şekildede görmüş oluruz!!!!.
Harddisk ve mıknatıs ile yapılan düzeneğin her şeyden önce ne kadar bir manyetik alan oluşturduğunu görmek gerekiyor pusula desteğiyle bunu belireyebiliriz fakat pusuladan ziyada burada kullanılacak çubuğun ne kadar etkilendiğini hesaplamak gerekecek. Bu düzeneği toprağa bıraktığımızda kendi etrafında manyetik bir alan oluşturacak. Bu düzenekle birlikte kullanılacak çubuğun cinside önem arz edecek. Dolaysıyla bu düzenekle birlikte kullanacağımız çubuk ile manyetik alanın yarı çapını görmeliyiz. Şöyleki sistemi yere bıraktığımızda elimizdeki çubukla belirli bir uzaklıkta durup sisteme doğru ilerlemeliyiz ne zamanki çubuklar sisteme varmadan tepki verdiyse bu manyetiğin oluşturduğu dış çember halkası olduğunu tespit etmiş oluruz. Bu şekilde ilk yarı çap uzunluğunu belirledikten. Sonra diskin etrafında bir çember çizmeliyiz çubukalrımızla bu alanı belirledikten sonra çizdiğimiz bu hat üzerinde durarak saat yönün ters istikametinde aramaya başlayabiliriz. Videoda anlatılan sağ el kuralınıda burada esas almalıyız yani dönüşümüzü yaparken sağ tarafımız dışarıda sol tarafımız manyetik hattın içinde olacak şekilde turatmalıyız. Şimdi diyer bir husus bu yola diyamanyetik metal tespiti yapilabilinirmi sorusu sorularsa benim cevap hayır olacak. Çünkü mu yöntem daha çok manyetik geçirgenliği olan metaller üzerinde bir etkisi olacak. Ayrıca doğal ortamada oluşan manyetik alanlar var her bir bölgenin manyetik gücü farklı olabiliyor yani gittiğiniz bir arazide manyetik alan ölçümü yaparsanız çok farklılık gösterdiğini göreceksiniz kimi yerlerde bu değer sıfır olabilirken kimi yerlerde atıyorum 45 olabiliyor. Burada yine bir hususa dikat çekmek istiyorum toprağa bırakılacak herhangi bir alantarama ve başka bir düzenek toprağın manyetik yapısını esas alınarak yapılmalı.

jeolog

Co Admin
Co Admin

aliomer

Turko ustam. iletken bir tele pil enerjisi verilerek manyetik alan oluşturuluyor. Pilden alınan enerji manyetik alanın genişlemesiyle doğru orantılı olur. Yani ne kadar fazla enerji okadar geniş bir manyetik alan. Manyetik alanının yarı çap uzunluğu hesaplanarak ne kadar genişlediği tespit edilebiliniyor. Burada dikat edilmesi gereken diğer bir husus oluşturulan manyetik alanın çember şeklinde olması kare veya diktördken değil dairesel olarak etki ediyor. Toprakta gömülü olan her hangi bir objenin dünyanın manyetik çekirdeğinin etkisiylede etrafına dairesel bir enerji halkası oluşturduğunu bu şekildede görmüş oluruz!!!!.
Harddisk ve mıknatıs ile yapılan düzeneğin her şeyden önce ne kadar bir manyetik alan oluşturduğunu görmek gerekiyor pusula desteğiyle bunu belireyebiliriz fakat pusuladan ziyada burada kullanılacak çubuğun ne kadar etkilendiğini hesaplamak gerekecek. Bu düzeneği toprağa bıraktığımızda kendi etrafında manyetik bir alan oluşturacak. Bu düzenekle birlikte kullanılacak çubuğun cinside önem arz edecek. Dolaysıyla bu düzenekle birlikte kullanacağımız çubuk ile manyetik alanın yarı çapını görmeliyiz. Şöyleki sistemi yere bıraktığımızda elimizdeki çubukla belirli bir uzaklıkta durup sisteme doğru ilerlemeliyiz ne zamanki çubuklar sisteme varmadan tepki verdiyse bu manyetiğin oluşturduğu dış çember halkası olduğunu tespit etmiş oluruz. Bu şekilde ilk yarı çap uzunluğunu belirledikten. Sonra diskin etrafında bir çember çizmeliyiz çubukalrımızla bu alanı belirledikten sonra çizdiğimiz bu hat üzerinde durarak saat yönün ters istikametinde aramaya başlayabiliriz. Videoda anlatılan sağ el kuralınıda burada esas almalıyız yani dönüşümüzü yaparken sağ tarafımız dışarıda sol tarafımız manyetik hattın içinde olacak şekilde turatmalıyız. Şimdi diyer bir husus bu yola diyamanyetik metal tespiti yapilabilinirmi sorusu sorularsa benim cevap hayır olacak. Çünkü mu yöntem daha çok manyetik geçirgenliği olan metaller üzerinde bir etkisi olacak. Ayrıca doğal ortamada oluşan manyetik alanlar var her bir bölgenin manyetik gücü farklı olabiliyor yani gittiğiniz bir arazide manyetik alan ölçümü yaparsanız çok farklılık gösterdiğini göreceksiniz kimi yerlerde bu değer sıfır olabilirken kimi yerlerde atıyorum 45 olabiliyor. Burada yine bir hususa dikat çekmek istiyorum toprağa bırakılacak herhangi bir alantarama ve başka bir düzenek toprağın manyetik yapısını esas alınarak yapılmalı.
Cok net anlatmissin emegine saglik. Pusula ile dis halka test edilmelidir diye eklememde sakinca yoktur umarim.

Trakyalı81

aliomer

Merhaba ustam,
Az önce sistemin manyetik halesini (halka) test ettim.
Ilk 2. Dk da 240 cm de tepki verdi.
Uzaktan sisteme ağır adımlar ile yaklaştım. Sol çubuk 45 ⁰ içe kapanıp tekrar dışa çıkarak manyetik alanı haber veriyor.
Zaman geçtikçe hale genişlemeye devam ediyor.
5 dk da bir ölçüyorum. Şu an 15 dk dır toprak üzerinde ve hale yarıçapı 710 cm.
Bid 15 dk daha bekleyip tekrar ölçeceğim. 30 dk içerisindeki oluşturacağı manyetik alan yarıçapı ne kadar olacak bakalım..
Bu arada ;
Sisteme yaklaşırken ilk tepkiyi aldığınızda durduğunuzda, sol çubuk o kadar güçlü tepki veriyor ki , 90 ⁰ ac kapa yapıyor. Elden fırlamak ister gibi..
Not : pusula ile ölçüm yapılamıyor. (Denendi)

saftilki

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 248828

[h=3]SD Datalogger Teknik Özellikleri[/h][HR][/HR]
  • Bir kare dalga sinyal jeneratörü olarak, deneysel gelişim için kullanılan bir kare dalga sinyali üretir.
  • Bir kare dalga tetik sinyali üretmek ve kademeli bir motoru çalıştırmak için kullanılır.
  • MCU için ayarlanabilir puls üretilebilir ve kristal görevi görebilir.
  • Kontrol devresine bağlı ayarlanabilen darbe üretebilir
  • Boyut: 31mm x 22mm
  • Ana Entegre: NE555
  • Giriş Voltajı: 5V-15V DC
  • Güç kaynağı 5V olduğunda çıkış akımı yaklaşık 15mA olabilir; 12V güç kaynağı olduğunda çıkış akımı 35mA civarında olabilir
  • Giriş akımı:> = 100mA
  • Çıkış genliği: 4.2V V-PP'den 11.4V V-PP'ye. (Farklı giriş voltajı, çıkış genliği farklı olacaktır)
  • Maksimum çıkış akımı:> = 15MA (5V güç kaynağı, V-PP% 50'den büyük),> = 35MA (12V güç kaynağı, V-PP% 50'den büyük)
  • LED endikasyonlu çıktı (düşük seviye, LED açık, yüksek seviye, LED kapalı, düşük frekans, LED yanıp söner)
  • Çıkış frekans aralığı seçilebilir:
    • LF dosyası: 1Hz ~ 50Hz
    • IF dosyası: 50Hz ~ 1kHz
  • Yüksek frekanslı dosya: 1KHz ~ 10kHz
  • HF dosyası: 10kHz ~ 200kHz
  • Çıkış görev döngüsü ince ayar yapabilir, çalışma çevrimi ve frekans ayrı ayrı ayarlanamaz; görev döngüsünün ayarlanması frekansı değiştirecektir.

BulursamKader25 usta ve bilgi birikimi olan kim varsa,
çubuk tutmadan önce yukarıdaki modül altını uyarmakta kullanılabilirmi?
yere çubuk çakarak pulse freqans göndermek amaç