Denemekte Yarar Var.. Faydalı Olabilir Çoğu Çubuk kullanıcısına...

saftilki

Moderatör
Moderatör
özel imalat harici tüm magnetler bir yüzü N arka yüzü S dir, disk, dikdörtgen, kare, halka vb,
hdd lerdeki özel imalattır aynı yüzde n*s bulunur

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Diamanyetik adı verilen maddeler kuvvetli bir mıknatısın kuzey kutbu yakınına konulduğunda, zayıf bir itme kuvvetin etkisi altına girer. Diamanyetik madde atomlarının daimi bir manyetik dip ol momentleri yoktur. Ancak manyetik olarak etkin olmayan atomlarda, dış manyetik olan etkisi ile bir manyetik dip ol momenti üretmek mümkündür. Bu şekilde üretilen manyetik momentin yönü, kendisini üreten alan ile ters yönde olmaktadır. Daimanyetizma Lenhz kanununun atomik boyutlarda uygulanması ile ortaya çıkan bir olaydır. Bir diamanyetik atomda çekirdek etrafında dönmekte olan elektronlar, küçük elektrik devreleri gibi davranırlar. Her bir elektron bir yörünge açısal momentumuna sahiptir. Ancak atomun toplam yörünge açısal momentumu sıfırdır. "Dış manyetik alan" dönmekte olan her bir elektrona etkiyerek, manyetik momentlerini toplam manyetik moment "sıfır olmayacak bir şekilde değiştirir." İlerde göreceğimiz gibi bu şekilde oluşan manyetik moment alan ile zıt yöndedir ve dış manyetik alan sıfır olduğunda kaybolur.

Diamanyetizma, Lenz Yasası'nın atomik ölçekteki bir versiyonundan doğar. Lenz Yasası, iletken bir tel halkanın içinden geçen manyetik akının değişmesinin telde, bu değişime karşı koyacak bir manyetik alana yol açan bir akım yaratacağını söyler. " Diamanyetik maddedeki bir atomun yörüngesinde bulunan bir elektron, bir bakıma, akım taşıyan tel halka gibidir; üzerine etkiyen manyetik alana karşı koyacak şekilde hızlanır veya yavaşlar." Diamanyetik bir cisimde yaratılan bir manyetik
etki, kendini her zaman itici bir kuvvet olarak gösterir.

Üç çeşit manyetik madde vardır: ferromanyetik, paramanyetik ve diaman*yetik. Demir gibi ferromanyetik mad*deler sıklıkla kalıcı olarak mıknatısla*nabilir; böylece, buzdolabı kapısı gibi yüzeylere yapışıp kalırlar. Kara mika [biotite] minerali gibi paramanyetik maddeler, yalnızca bir dış manyetik alana maruz bırakıldıklarında mıknatıslanır. Her zaman, kalıcı mıknatıslara doğru çekilirler ve bu nedenle dengeli ve pasif yükselme işine yaramazlar. Diamanyetik maddelerse farklı bir şe*kilde davranırlar. Bunlar kalıcı mıkna*tısları iterler ve bu yolla bavada kalma İşini oldukça kolaylaştırırlar.
Basit bir atom modeli, diamanyetik maddelerin niçin böyle davrandığım açıklamaya yardım eder. Bir diamanye*tik maddenin atom çekirdeklerinin biri*nin yörüngesinde dolanan bir elektro*nu düşünelim. Elektron, yüklü bir par*çacık olduğundan, yörüngede dolan*masının sonucunda, akım taşıyan kü*çük bir tel halkanınki gibi bir manyetik alan yaratır. Dışarıdan uygulanmış bir manyetik alan yoksa ,bu elektron ve ona komşu elektronlar, sonuçta birbiri*ni yok edecek olan rasgele yönde man*yetik alanlar yaratırlar; böylece, madde*nin yarattığı toplam manyetik alan sıfır olur. Ama bu maddeye dıştan bir man*yetik alan uygulanırsa (örneğin, kalıcı bir mıknatıs yaklaştırılırsa) bu elek*tronlar, kendi yörüngelerinde dolanma*larından kaynaklanan manyetik alanın değişmesini engellemek için hızlanır veya yavaşlarlar. (Bu, elektrik ve man*yetizmada Lenz Yasası olarak bilinen kuralın atomik ölçekteki türüdür.) So*nuçta, itici bir kuvvete neden olan ve uygulanan alana karşı koyan bir mık*natıslanma yaratılır.

Teknik anlamda güzel ipuçları var..

Metalicvoice

Operatör
Trakyalı81 olayın bilimsel açıklamasını bulmuşsun usta...

pratikte de başarılı olunur inşaallah...

Şimdi birde diamanyetik, ferromanyetik ve paramanyetik maddelerin (aranan malzeme maddesi) tablosu lazım....

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
@Trakyalı81 olayın bilimsel açıklamasını bulmuşsun usta...

pratikte de başarılı olunur inşaallah...

Şimdi birde diamanyetik, ferromanyetik ve paramanyetik maddelerin (aranan malzeme maddesi) tablosu lazım....
Bunun tablosunu ritüeli videoda vermiştim...Sevgili arkadaşlar aranızdaki istişareleri memnuniyetle takip ederken bir hususu beyan edeyim, "elmas,su,bor,bakır,gümüş,iyot,sülfür,klor,vs " bunlar Altın ile aynı manyetiğe sahipler...! bunun ne manaya geldiğini anladınız sanırım...Aklınızda " Neden " olarak oluşan sorularınıza cevaplardan biridir...Kolay gelsin.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İşin özü:

Biz alaylıyız. Okumadık,bilmiyok, amma gördük.
Bizimkisi horozun misali.
Görevimizi yapar geçeriz.
Varsa var, yoksa yok.
Bilenler ar-ge ye devam.
Allah cc kolaylıklar versin...

Tekrar hatırlatayım:
Bu istemle de ALTIN bulunmaz.
(yüzeydekiler hariç-Yeni gömülenler hariç)
Duyarsanız inanmayın.
Boşluğa yönelin derim.
Millet altınla kafayı bozmuş. :3:

GERMO

Engellendi
Selamunaleykum kardeşlerim ve ustalarım, dün akşam elimdeki malzeme ile harddisk sistemini yaptım ve bugün daha önce surferden bulunup yöntemin % 80 başarı oranı var dendiği yere gittim, sistemi yere bıraktım yaklaşık 10 veya iki hedefin orta ilerisine bıraktım, uzerinede 30 gr civarı bilezik getirdiler bıraktım, buraya 4 üncü gidisim, önceki hareketinden daha seri hareket ediyordu çubuklar, cubuklarimda parmak kalınlığında çelik çubuk, alüminyum çubuk kaynak elektrodu, birde galvaniz tel, 10-20 mt uzağa gidiyorum yılan gibi kıvırarak beni önceki yere götürdü, burası dik taşın önünde 2x4 mt büyüklüğünde dikdörtgen bir boşluğun tam duvar önü, derinlik 3-3,5 mt, bu defa sistemin üstüne gümüş yüzük bıraktım biraz 45 derece önümde gitti geldi yani alanı taradi sonra durdu, dedim gezeyim çünkü çubuk dururken bile yön veriyor elimde, altın sinyalinin üstünden geçerken hafif silkelendi, sonra durdu, yani burda gümüş yok dedi, bakır bronz çelik kurşun tuttum yok dedi, burda aklıma geldi plastik küçük tutkal kutusu vardı onu bıraktım sistemin üstüne, hemen önceki boşluk yerine gitti kaynak teli,

çelik alüminyum ve kaynak teli ile 3 mt sağa sola bıraktığım bilezik ile hedef arasından geçtim bilezigi görmedi, direk isarete gitti, dedim kucak dolusu taş getirin, cihazın üzerinde bilezik, bu defa sinyal kesildi, bilezige gitti çubuk sonra hemen işaret yerini gösterdi, fakat üzerine gittiğimde sinyal almadı, 50 mt uzağa gittim kıvırarak çubuk tekrar o bölgeye getirdi, aradaki sinyalleri takip ediyorum ve kıvırirken dikkat ediyorum Arada başka sinyal varmı diye, önceden orda 4 yer bulmuştum şimdi 6 oldu, 2 yer daha buldum, derinlikler 3-3,5 mt, birde kuyu buldum, aynen 1x1 genişlik 6 mt derinliğinde, bakalım artık hakkımızda hayırlısı diyelim. Sonraya bıraktım burayida, sistemi tam güvenilir görene kadar beklesin.

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
Birde geçen ay aynı bölgede işaret gibi iki kaya gördüm soldaki kayada gümüş, sagdakinde ise altın işareti verdi, bugün sistemle deneyeyim dedim, yine aynı şekilde altın bilezik biraktigimda sadece altını gördü gümüş görmedi, gümüş biraktigimda ise gümüş gördü, altını görmedi, derinlik 2-2,5 mt havuz ve büyük dut ağaçlarının hemen yanı burası @BulursamKader25 bayram ustam ve @Mhmt82 kardeşim ne dersiniz kaçış dönemi ev eşyası ve şahıs gömüsü olabilirmi veya diğer ustalarim siz ne dersiniz, birde resim atayım belki göreceğiniz bir nokta olur, 4 saat ordaydim yoruldum,

Birde ustalarim ilk resimdeki insan kafasi gibi burnu gördünüz sanırım.

Son düzenleme:

GERMO

Engellendi
Bu iki kaya sanki üst tarafa harçla tutturulmus gibi, hani ustalarim yanlış anlamasin altın aramiyorum inaninki sadece elimde numunelere göre altta ne var diye tesbit amacım, ustalarim dikkat ederse sağ yani altın işareti veren kayada murc izleri var, sol gümüş gösteren kayada insan yüzü ve kafasimi var acaba, burun ilgi çekici sanki. burnun ucu havuz ve koca çok eski 200 yıllık dut ağacına 6 mt 50 mt önünde tarama yaptım sinyal alamadım, unutmadan ustalarim çubuk tekli çelik çubuk ağır bir çubuk, altın işareti verdiğinde sol omuzuma vura vura kızardı gerçekten, birde çubuk sakul radyestezinin önemli bir konusu, mesela tekli çubuk kullanırken kolumu öne doğru uzattigimda, aynen sakuldeki gibi çubuk sola 22 tur dönüyor, gümüş üzerinde sağa 62 tur dönüyor, bu çelik çubukla yaptığım deneyler, diğer çubuklar ile test yaparken sol çubuğu yere indirip sağ çubuğu havaya kaldirdigimda ise aynen sakuldeki tur sayısını veriyor, çubuğun ağırlığı farketmedi bugüne kadar,

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bu iki kaya sanki üst tarafa harçla tutturulmus gibi, hani ustalarim yanlış anlamasin altın aramiyorum inaninki sadece elimde numunelere göre altta ne var diye tesbit amacım,
Kurbanim,
İlk once bosluk buldugun yerlerde calisma yapiniz. Odayi bulabiliyorsaniz, cok sey i basardiniz demektir. Oda bos bile ciksa onemli degil. Nasil olsa bir seferinde de dolu cikar. Bu da size yeter insallah.
Yukaridaki yorumlarimda da soyledim:
Sistem guzel. Bundan artik emin de olduk.
Yalniz bu sistemlede Altini bulamazsiniz. Altin sinyali aldiginiz yerde ya mineral vardir yada altin o isaret aldiginiz yerde degildir.

GERMO

Engellendi
@BulursamKader25 ustam yukarda dedim plastik boş siseyi üstüne bıraktım 20 mt den üzerine götürdü ustam, şekil dikdörtgen derinlik 3-3,5 mt, yanlış anlama ustam yorgunluktan tam yazamasamda kusura bakmayın, herşey sizlerin yöntemi ve verdiği bilgiler,

birde ustam burası abim olarak değerli bir insanın tapulu tarlası, 3 ay önce rica etti gittim birkaç kişi getirmiş önceden boşa masraf etmişler, bende etrafı kolaçan ettim bazı emareler görünce koordinati sizin gibi değerli bir ustama gönderdim, sağolsun bir kaç gün sonra bilgi verdi, dedi yöntemimin garantisi % 80 civarı, 3 yerde güzel bir metal yansıması var 4 mt gibi derinlik var kuyu ve tünel tarzı bir yapının içinde, bende yaptığım önceki kontrolde dikdörtgen bir yapı 5x7 m2 bir yapı içinde, 4 yer bulmuştum çelik çubuk harddisk ve bakirsulfat sistemi ile, bugün yeni sistemle 2 yer daha buldum, biri 1x1 boşluk, diğeri 1x2 bir boşluğun içinde, biri 1-1,5 mt derinlikte, diğeri 2,5-3 mt civarı derinlikte, ustam nereye gitsem ilk yaptığım boşluk testi,

Son düzenleme: