dere kenarı kaplumbağa ve sırtındaki oymakar

Mem45

Yeni Üye
Başılığınıda resimli olarak açtığım yere bugün gittiğimde kaplumbağanın sırtındaki 2 oymaya ek olarak kayanın toprakla birleştiği yerde çap. olarak aynı fakat derinlik olarak baya fazla bir oyma daha keşfettim daha sonra oymaların derinliğini dikkatlice ölçünce kafa tarafındaki oymanın 2-3 santim aynı eksende kuyruğa doğru olanın10-12 cm son bulunan oymanın ise baya derin olduğunu gördüm 25 30 cm işaretin en ilginci işaretin yanındaki derede de büyükten küçüğe 3 adet şelale var çok yakın mesafelerde fikirleriniz nelerdir ustalarım @BulursamKader25 @MendereS ve diğer ustalarımın yardımlarını bekliyorum

Son düzenleme:

Mem45

Yeni Üye
Rakım yüksek ve hava sisli olduğu için resimler çok kötü çıkmış o yüzden haftaya inş güzel resimlerle döneceğim

sepetkaya

Editör
Yerinde duruyorsa çok güzel bir nasibinvar.. anlattığına göre 3 mezar der, kaplumbağa yı göremediğimiz den, kaba taslak azda olsa yorum alırsın.. fotoğraf koyamaz mısınız ustam, foto üzerinden gidilirse çok faydası olur size, bilirsinki kaplumbağa yerine duruşuna çeşidine göre değişkenlik gösterir, ilk olarak oymadan başka bir emaresi varmı? Üstünde boşluk bakma imkanın varmı? Kara kaplumbağa sı ise arkada irili ufaklı duzgune yakın 30×40 taşlar varmı... Sen foto atmadığını sürece bu soruların ardı arkası kesilmez üsdadim rast gele..

Mem45

Yeni Üye
Bölg geçmişte lidyalıların yaşadığı bölge

Mem45

Yeni Üye
Yerinde duruyorsa çok güzel bir nasibinvar.. anlattığına göre 3 mezar der, kaplumbağa yı göremediğimiz den, kaba taslak azda olsa yorum alırsın.. fotoğraf koyamaz mısınız ustam, foto üzerinden gidilirse çok faydası olur size, bilirsinki kaplumbağa yerine duruşuna çeşidine göre değişkenlik gösterir, ilk olarak oymadan başka bir emaresi varmı? Üstünde boşluk bakma imkanın varmı? Kara kaplumbağa sı ise arkada irili ufaklı duzgune yakın 30×40 taşlar varmı... Sen foto atmadığını sürece bu soruların ardı arkası kesilmez üsdadim rast gele..
evet ustam o taşlardan mevcut

sepetkaya

Editör
Mem45 üstadım, bir görselin ne olduğunu yada ne benzediğini anlamamız için en az iki cepheden o görüntüyü yakalamak şart.. attığın bu görsel evet kaplumbağa, ayak yok, zannimca kuyruk yok, kafayı kaldırmış ileriye bakıyor,ilerisinde ne var orayıda çek gardaşımki ustalarda sana yardımcı olsun..ayağının önündeki oymadan ben sağa doğru murç izi görüyorum, ölçü kaplumbalarda nedir ne değildir ne söylesem seni aldatırım, murç izi yönüne bak... Arkada taşlar var demişsin bu taş dediğimiz sizde yumurtası dir ve alinmadıysa içinde hediye olur, incele derim...bu tez nereden diye sorarsan açan bilen şahit olan ustaların konusundan biliyoruz.. benimde vardı bir tosba ama zorluydu, beceremedim.. bıraktım altındaysa yeri işçilik maliyetli vede zahmetlidir, sen mezarlara yönel inşallah kardaşım...

Mem45

Yeni Üye
sepetkaya eyvallah kardeşlik taşlar yumurta şeklinde olmadığı için hiç kurcalamamıştım bi dahakine artık murç izini çıkaranadım ustam küçük oymayı mı diyosun murç diye . Kısmetimizde varsa olur tek tekle baktım bu civara hiç bişey çıkmadı yorumların için çok teşekkür ederim kardeşim

sepetkaya

Editör
Murç izi dediğim oymanin ağız kısmındaki püruzden bahsettim, o yumurta dediğimiz yumurtaya benzemez zatı ustam, yinede bak kontrol et inşallah, bı faydamız olursa sana ne mutlu bize kardaşım, konuyu güncel tutki, ustalar ve üye arkadşlarda katkı sağlar, sen dediklerimi bir gözden geçir, kal selametle...

Mem45

Yeni Üye
timur964 Ustam ilk foto ikinci fotodaki kafının üstünde tosbanın kabuğunun tam üstü