Derede buldum altın diye düşünüyorum ustalar yorumlar lutfen

emirimmuzo

Member
Merhaba ustalar.
Derede buldum altın olduğunu düşünüyorum yorumlarınızı alabilirmi yim lütfen.

ragıp

Uzman
@emirimmuzo
iyi formlar, hoş geldin

irice bir parçayı
sert bir zemine koy
üzerine çekiçle vur
eziliyorsa ALTIN
parçalanıyorsa, at gitsin

selametle

omurcelik

Member

battalbey

Yeni Üye
Türkiye nin hicbir yerinde bu kadar büyük altın parçacığı çıkmaz. Normalde her yerde altın olabilir ama ülkemizde cok küçük zerrecikler halinde. Ve bu zerrecik ortalamasının 300 katına çıkıldığı an altın madeni araştırmasına girilir. Burda milyon katı var )

Adam78

Aktif Üye
Sanirsam bu dereye bağlantılı bir kaynak suyu var.

emirimmuzo

Member
Merhaba.
Dere Bursa da çıkan parçaları tahlil yaptırdık Fosfor çıktı maalesef.

Adam78

Aktif Üye
Parçalara büyük yorgan ignesinin ucunu batirin eğer iğne bir miktar batiyorsa bu iyi, eger parcalaniyorsa bu iyi değil ayrıca yaprak altın dediğimiz şeyde arkadaşın ifade ettiği gibi yaprak yaprak soyularak sim şekline gelir ve bu sim büyüklüğündeki kirintilarda doğa olayları ile parçalanarak partikul haline gelir.

Merakli351

Yeni Üye
Parçalara büyük yorgan ignesinin ucunu batirin eğer iğne bir miktar batiyorsa bu iyi, eger parcalaniyorsa bu iyi değil ayrıca yaprak altın dediğimiz şeyde arkadaşın ifade ettiği gibi yaprak yaprak soyularak sim şekline gelir ve bu sim büyüklüğündeki kirintilarda doğa olayları ile parçalanarak partikul haline gelir.
Bende altin bulduguma inaniyorum derede yanliz baski yapinca dagiliyo dis gorunusu sari ve parlak altin olup olmadigini nasil anlarim yardimlariniz ici simdiden tesekkurler

Adam78

Aktif Üye
Baskı yapınca kiriliyorsa kesinlikle altin değildir, o maddenin adını unuttum jeolog ustam ne olduğunu söyleye bilir.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bu konu ile ilgili bir kaç adet paylaşım yapmıştı konu sahibi. Bir tanesinde ilgili bilgiyi yazmıştım. Adam78 ustam sizin hatırlamadığınız kelime sanırım Pirit.