Dertten Ve Sikintidan Kurtulmak

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Abdullah b. Mes'ud'dan -Allah ondan râzı olsun- rivâyet olunduğuna göre, Rasûlulllah -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuştur

Bir kula herhangi bir üzüntü veya tasa isabet eder de: Allahım! Ben senin kulunum. Erkek ve kadın kullarının çocuğuyum. Alnım (kontrolüm) senin elindedir. Benim hakkımda senin hükmün geçerlidir.Senin, benim hakkımdaki takdirin adâlettir. Kendini isimlendirdiğin, Kitabında indirdiğin, kullarından birisine öğrettiğin veya katındaki gayb ilminde kendine has kıldığın sana âit her isimle: Kur’an’ı, kalbimin baharı, göğsümün nûru, hüznümün ortadan kalkması ve kederimin gitmesi (için vesile) kıl(manı isterim), derse, Allah onun hüzün ve tasasını alır ve bunların yerine sevinç verir." diye buyurdu. Bunun üzerine sahâbe: "Ey Allah'ın elçisi! Bu sözleri öğrenmemiz gerekmez mi? Diye sordular. Rasûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- de: "Elbette ki, bu sözleri işitenin onları öğrenmesi gerekir.
Yukaridaki duada hem tevhid hem kulluk hemde ALLAH in c.c magfiretini dilemek var.
Gunahlarimizin bizim uzerimizdeki en buyuk etkilerinden biri kalp darligidir. Takva insanin gonlunu genisletir, gunahlar ise insanin gonlunu daraltir. Kul eger saifenden gonlundeki sikintilari dertleri giderecek gunahlarini sildirebilirse, onun tesiri ve sonucu olan kalp darliginida ortadan kaldirabilir.
Rasulullah s.a.v buyuruyorki. Kim daimi bir sekilde istigfarda bulunursa, ALLAH azze ve celle onun butun o dertlerinden sikintilarindan ona bir kurtulus, butun darliklarindan ona bir cikis ve hic ummadigi yerden onu riziklandirir. Buyuruyor.
Kula encok yarayacak olanlardan biride cokca istigfar ve duadir, yalniz yapilan duayada ALLAH u tealanin kabul edecegi ve sikintilarini giderecegine inanarak yapmali. Yururken, otururken, uyurken, yan dururken velhasil istigfar heran yapmamiz gereken birseydir, cunku yaptigimiz bir amelin yada gunahin tesiri olan butur sikintilari dertleri ve riziksizliklari ortadan kaldirir.
Mesela yunus a.s kissasini dusunelim. Yunus a.s ALLAH a c.c isyan etti, ALLAH azze ve celle onun isyaninin neticesi olarak onu baligin karnina hapsetti. O baligin dar ve karanlik olan ve denizin belki diplerinde olan yunus a.s normalde oradan kurtulmasi imkansiz gibiyken ne dedi. Senden baska ilah yoktur, sen butun eksikliklerden munezzehsin, ben nefsine zulmedenlerden oldum. ALLAH subhanehu ve teala onun karsiliginda ne dedi. Biz onu dertden kederden kurtardik ayni sekilde onun duasiyla dua eden muuminleride, icinde bulunduklari dertden, icinde bulunduklari sikintidan kurtaririz dedi.
insanin bazen hayatina sikintilar veren cok basit seyler olabiliyor. Oturdugu ev yasadigi sehir yada arkadas cevresiyle ilgili bir sikintisi olabiliyor. Belki farkinda degiliz belki zahiri bir sebep olarak gorunmuyor olabiliyor ama sikintiya sebebiyet verebiliyor. imkan varsa bir degisiklik yapilmasi hatta imkan varsa belki hac zor olabilir, bir umre yapilmasi iyi olur. Cunki umre yapilan alanlara seytanlar deccallar cinler giremedigi icin, bazen manevi bir sebepten sikintilar yasaniyorsa, kiside oraya gittiginde o sikintinin olmadigini fark ediyorsa, meselenin ne oldugu zaten anlasilmis olur. Eger bunlara ragmen kul eger sikintisini ve derdinin gecmedigini goruyorsa, ozaman rukye yapabilir. insALLAH c.c ALLAH teala onun bu cabasindan dolayi ona sifa kilar. Amin

Rukye dediğiniz yukarıdaki dua mıdır, ben dört senedir balığın içinde sıkışık vaziyette kalmışım aldığım verdiğim nefes te balığın pulları kemiğime batıyor ... Bakalım.. 20 senedir etmediğim sebat kalmadı.. Allah büyüktür... Bu kalp fazlasıyla zorlandı.. Gitsemde kurtulsam.. Bende ki çözüm sabırlıktan çıktı...ilacı yok merhemi, duası yok.. Tek çözüm Allaha kavuşmak

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Rukye dediğiniz yukarıdaki dua mıdır, ben dört senedir balığın içinde sıkışık vaziyette kalmışım aldığım verdiğim nefes te balığın pulları kemiğime batıyor ... Bakalım.. 20 senedir etmediğim sebat kalmadı.. Allah büyüktür... Bu kalp fazlasıyla zorlandı.. Gitsemde kurtulsam.. Bende ki çözüm sabırlıktan çıktı...ilacı yok merhemi, duası yok.. Tek çözüm Allaha kavuşmak
Yazacam.kardesim insALLAH c.c

SLayer

Bilgili Üye
hayırdır kardesim neyınız var A llah sifa versin size

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Rukye, kisinin basina maddi veya manevi bir hastalik geldiginde, (mesela, kanser oldu verem oldu basi agirdi, cin musallat oldu, sihir yapildi, nazar degdi gibi) rukye kurandan ve sunnetten varid olmus dualarla kendisini tedavi etmesidir.

Rasulullah s.a.v buyuruyorki, eceli gelmemis yani olum doseginde olmayan bir hastanin evine giderse, ve yedi defa, buyuk arsin sahibi buyuk ALLAH c.c tan istiyorum bu adama sifa versin, ALLAH azze ve cellede o hastaliginda ona sifa verir diyor. Bu maddi hastalik. Birde manevi hastalikta, yahudi, peygamberimize s.a.s sihir yaptiginda, ALLAH c.c peygamberimizi bu sihirden, felak ve nas surelerini indirdi peygamberimiz s.a.s bu sureleri okudu ve dugum dugum bu sihirleri cozdurdu iyilestirdi. Ve peygamberimiz diyorki s.a.s, hicbir siginan muavvizeteynle ALLAH a c.c sigindigi gibi ALLAH a c.c siginmamistir. Bunlar maddi ve manevi hastaliklar icin. Evla olan ise kisinin kendisine rukye yapmasidir. Nedeni kisi baskasindan rukye talep ettigi zaman kalbi ona baglanabilir ve ALLAH a c.c tevekkulu terk edebilir onun rukyesine tevekkul edebilir. Bundan dolayi peygamber s.a.s diyorki, benim ummetimden yetmisbin insan sorgusuz ve sualsiz cennete girer. Kimdir onlar, sahabe kendi arasinda konusuyor hic ALLAH a c.c sirk kosmayanlardir, islam uzere doganlardir v.s. peygamber s.a.s buyuruyorki, kimseden rukye talep etmezler, ugursuzluk inancina inanmazlar, ates ile daglanmazlar ve sadece RABB lerine c.c tevekkul ederler. Bu insanlar sorgusuz sualsiz cennete girecekler. Bunlardan biride kimdir, hickimseden rukye talep etmeyenler. Aslolan kisinin kendine rukye yapmasidir. Ellerini birbirine birlestirerek ayetel kursu, felak, nas okuyup aleyhisselatu vesselamin yaptigi gibi kendine surmesidir. Korunmakmi istiyorsun, evden cikinca Bismillah tevekkeltu el ALLAH c.c alhavlevela kuvvete illa billah diyeceksin. Korunmakmi istiyorsun amenerrasulu okuyacaksin sabaha kadar sana yeter. Ayetel kursiyi okuyacaksin ALLAH tan c.c bir koruyucu seni koruyacak hicbir seytan sana yaklasmayacak. Bu yazdiklarimin hepsi hadistir.
Fakat diyelimki kisi oyle bir hale geldiki bunun profesyonel bir rukyeciye ihtiyaci var, yani buna sihir yapilmis, buyu yapilmis veya cin musallat olmus bu isten anlayan birilerinin rukye yapmasi gerekiyor, ozaman ALLAH a c.c tevekkul edecek ALLAH a c.c dayanacak, bu isi bilen tevhid ehli olan, sunnetin disina cikmayan, bidatle insanlari tedavi etmeyenlerden bir musluman bulacak, kendisine rukye yapmasi icin rica edecek.
ALLAH u teala maddi ve manevi tum hastaliklarimiza sifa ihsan eylesin. Amin

Rukye, kisinin basina maddi veya manevi bir hastalik geldiginde, (mesela, kanser oldu verem oldu basi agirdi, cin musallat oldu, sihir yapildi, nazar degdi gibi) rukye kurandan ve sunnetten varid olmus dualarla kendisini tedavi etmesidir.

Rasulullah s.a.v buyuruyorki, eceli gelmemis yani olum doseginde olmayan bir hastanin evine giderse, ve yedi defa, buyuk arsin sahibi buyuk ALLAH c.c tan istiyorum bu adama sifa versin, ALLAH azze ve cellede o hastaliginda ona sifa verir diyor. Bu maddi hastalik. Birde manevi hastalikta, yahudi, peygamberimize s.a.s sihir yaptiginda, ALLAH c.c peygamberimizi bu sihirden, felak ve nas surelerini indirdi peygamberimiz s.a.s bu sureleri okudu ve dugum dugum bu sihirleri cozdurdu iyilestirdi. Ve peygamberimiz diyorki s.a.s, hicbir siginan muavvizeteynle ALLAH a c.c sigindigi gibi ALLAH a c.c siginmamistir. Bunlar maddi ve manevi hastaliklar icin. Evla olan ise kisinin kendisine rukye yapmasidir. Nedeni kisi baskasindan rukye talep ettigi zaman kalbi ona baglanabilir ve ALLAH a c.c tevekkulu terk edebilir onun rukyesine tevekkul edebilir. Bundan dolayi peygamber s.a.s diyorki, benim ummetimden yetmisbin insan sorgusuz ve sualsiz cennete girer. Kimdir onlar, sahabe kendi arasinda konusuyor hic ALLAH a c.c sirk kosmayanlardir, islam uzere doganlardir v.s. peygamber s.a.s buyuruyorki, kimseden rukye talep etmezler, ugursuzluk inancina inanmazlar, ates ile daglanmazlar ve sadece RABB lerine c.c tevekkul ederler. Bu insanlar sorgusuz sualsiz cennete girecekler. Bunlardan biride kimdir, hickimseden rukye talep etmeyenler. Aslolan kisinin kendine rukye yapmasidir. Ellerini birbirine birlestirerek ayetel kursu, felak, nas okuyup aleyhisselatu vesselamin yaptigi gibi kendine surmesidir. Korunmakmi istiyorsun, evden cikinca Bismillah tevekkeltu el ALLAH c.c alhavlevela kuvvete illa billah diyeceksin. Korunmakmi istiyorsun amenerrasulu okuyacaksin sabaha kadar sana yeter. Ayetel kursiyi okuyacaksin ALLAH tan c.c bir koruyucu seni koruyacak hicbir seytan sana yaklasmayacak. Bu yazdiklarimin hepsi hadistir.
Fakat diyelimki kisi oyle bir hale geldiki bunun profesyonel bir rukyeciye ihtiyaci var, yani buna sihir yapilmis, buyu yapilmis veya cin musallat olmus bu isten anlayan birilerinin rukye yapmasi gerekiyor, ozaman ALLAH a c.c tevekkul edecek ALLAH a c.c dayanacak, bu isi bilen tevhid ehli olan, sunnetin disina cikmayan, bidatle insanlari tedavi etmeyenlerden bir musluman bulacak, kendisine rukye yapmasi icin rica edecek.
ALLAH u teala maddi ve manevi tum hastaliklarimiza sifa ihsan eylesin. Amin
Ben bazen YouTube tan Rukiye dinliyorum, öylede olurmu, kendimde çok dua ettiğim oluyor gün gün

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ben bazen YouTube tan Rukiye dinliyorum, öylede olurmu, kendimde çok dua ettiğim oluyor gün gün
Kardesim ben hoca degilim oncelikle bunu bilmenizi isterim. Yazdigim seylerde hepsi kendi bilgilerim degil hocamdan duydugum dinledigim ve arastirdigim seylerdir. Aslinda bizim tek eksigimiz ALLAH i c.c ve kurani bilmemek. Kendimize bir soralim biz bizi yaratani nekadar taniyoruz, kuran okuyoruz fakat anliyormuyuz, kuranla birlikte bize rehber olan rasulune s.a.s uyuyormuyuz. iste bunlari bilirsek islami saf haliyle yasarsak ve teslim olursak sikinti kalmaz insALLAH c.c.

GERMO

Engellendi
Kardeşlerim yıllar önce bunalım icindeydim kimim neyim bilmiyordum, 25 yıl oldu sanırım, sürekli hasta sinirli asabi içine kapanık namaz niyaz ibadeti bırakmış, dünya zevklerine bakıyordum, sonra bir yerden saadeti ebediye ve İslam ahlakı kitapları elime geçti, gömüldüm kitaplara, neler yoktuki yazılarda

GERMO

Engellendi
Hani Peygamberimiz sav. Biliyoruz o kadar temizki, fakat o yinede rabbimizden utanır, yüzlerce tövbe ve Estağfurullah der kullugunu gösterir di yaratana, sonra Estağfurullah el azim el kerim ellezi la ilahe illa Hüvel hayyul kayyum , sonrası la ilahe illallahu vahde Ula şerike le, lehul mülkü ve lehul hamdu yuhyi ve yumit ve Hüvel a'la külli Şeyin kadir, sonrası tamamlayan arındıran subhanallahi velhamdulillahi vela ilahe illallahu Allahu Ekber, vela havlevela kuvvete illa billahil aliyl azim.

GERMO

Engellendi
Ayetelkürsiyi söylemeye gerek varmı doyuruculugunu, yemesini icmesini bilmeyen utansın, sonra muvazetiyen süreleri, kaza geçirdim çocuklar araçta iken sanki bir el arabayı tuttu firlamasin diye, hele ki birde arkamdan kuyumu kazıp ekmegi mi yiyen yüzüme gulenleri sana havale ettim dediğimde, patır patır dokulenleri gördükçe, dedim ya Rabbi yeter vazgeçtim o duamdan, akşam sabah okumasam ruhum daralıyor işim rast gitmiyor, başıma gelmeyen kalmıyor, Velhasıl okuya okuya kendimi bir yana yıllardır gizlenen aslimi kökümü buldum. Birde bir kaç kişinin dediği biri büyü yaptırmış bana papaz buyusumu ne bir mezara gömülmüş, o mezardan cikmayana kadarda işim rast gitmeyecek, hastalık evden eksik olmayacak darlık sıkıntı eksik olmayacak diyorlardı, bakıyorum gerçekten doğru, yine rahmet merhamet af afiyet rabbimizden ve bu koruyucu dualardan diye biliyorum hamdolsun, başa gelmiyene kadar kimse bilmez.

GERMO

Engellendi
Onun için bol bol tövbe edelim, bol bol Estağfurullah diye af dileyelim, biz kullugumuzu yapalimda, esirgeyen ve koruyan rabbimizi sevindirelim, çünkü bizlerin her iyiligimizde Allah cc melaikelere haykirarak bakın bakın bu kuluma, o beni sevindirdikce sizlerde onu sevindirin diyen rabbim, aza çoka, vara yoka, dogumumuzdan bu güne, verdiğin hayr ve şer olan herşeye hamdolsun şükürler olsun.
Mirkut ustam kusura bakma kardeşim, şevke geldim keyiften, hakkını Helal Et hemi.

Son düzenleme: