"DEVE" ??? Beraber çözelim !

Smokin

Moderatör
Moderatör
Değerli kardeşim sakın yanlış anlama ama yaptığın yorum tamamen senin kendi fikrin ben şahsen ustamın çizimlerini beğeniyorum. O zaman deve çöl hayvanıdır ayrıca ülkemizde yaygın hayvanlar arasında değildir devenin orada ne işi var ki ve kartal hep yükseklerde uçar ama dere kenarında bile çizildiğini görmüşüzdür, boğa otlakları sever ama kimi zaman bir dağın sarp kayalıklarında karşımıza çıkar niye oraya boğayı yapsınlar ki değil mi? Şunu unutmayalım lütfen bu çizimler semboller tamamen orada o işlemi yapan medeniyetlerin inanç ve yaşam değerlerine göre yapılır. Bunu yapanlar için domuz kutsal bir değer ise domuzu çölde bile yaparlar. Kral dere kenarına defnedilmiş ise kartalı gerekirse dere içine bile yaparlar. Yani adam yap derse onu yapan usta yapmak zorundadır. Bu yüzden herkesin bir bakış açısı vardır ve belki de ÖMER HATTAB ustanın dediği gibi 10 medeniyetten sonra bir grup eşkiya geldi bütün bunları soydu yerine kendi işaretlerini koydu ki eşkiya inançlarında domuz vardır. Ve bir kroki taş yaptı.Yani bizim yapmamız gereken burada birbirimizi eleştirip hayalperest yaftası yapıştırmak yerine konu sahibine zengin bir yol haritası vermek. Herkes kendini geliştirdiği konuda yorum yapıyor zaten. Önemli olan da senin benim göremediklerimi o insan görüyor.
Diyelim ki konu sahibi mezar mahzen aradı buldu alayı boş çıktı ümitsizliğe kapılmaz mı ve tam dönerken bir köşede krokili taşı buldu. İşte o zaman hepimiz susarız ÖMER HATTAB usta konuşur. Lütfen yorumlarımızı kişiselleştirmeyelim.Bir faydamız olacak fikrimiz var ise paylaşalım ve başka ustaların yorumlarını eleştirmeyelim. Selametle
Üstad gayet iyi yorumlamış. Deve ayı domuz vb işaretti orda ne arar demek pek doğru değil. Zira kaç yüz yıl öncesini bilemeyiz.
Yağışlar, toprak kaymaları depremler yer hareketleri vb olayların nelerin getirip neleri götürdüğünü bilemeyiz.
Herkes gördüğünü düşüncesini ve bilgisini aktarmaya çalışıyor. Selamlar

Turko

Uzman
Hayvan betimlemelerini ve eşkıya bağlamlarını ve bağlantılarını en iyi çözümleyen ve işaretleyen Ömer hocadır sitede bunun aksini iddia eden kendini kanıtlamak zorunda dır . Mavi nin yorumu zamansız ve gereksiz olmuş kendisi yerinde güzel tespitleri olan birisi tanımam yargılamam lakin hürmet sadakat ve bağlılık milletimizin kati değişmez yadigarıdır , büyüğe hürmetsizlik affedilecek yada sineye çekilecek bir şey değil her bilgi şahsına münhasırdır bana fazla gelir sana az başkasına başka başka etkiler bırakır. Değerli kardeşimiz üzerine düşeni yapacaktır . Herkese selamlar hürmetler..

Turko

Uzman
Ve özellikle eklemek istiyorum çoğu konuda kendimi geride tutarım fikirleri kıymetli bir ustam konuya el atmışsa sıramı beklerim. Kendime adet edinmişimdir.

mavikorku

Moderatör
Moderatör
Selamlar, dediklerimin arkasındayım. Konu sahipleri arkadaşlara hayalgücü ile kas yaptırmaktansa mantıklı işlemler yaptırmak daha akıllıca seçim olur. Aksini iddaa eden arkadaşlara da selamlar.. Burada ayı domuz var yok meselesi veya yıllar geçmiş asırlar geçmiş değil cevabımı başında da bahsettim. "Çoğu konuda" bu tür anlamsız şeylere rastlıyorum bu yüzden genelleme ile söyledim. Uzatmayı sevmem sadece dediklerimi geçerlidir. Herkes için geçerli biraz özen ve beceri gerektiren bu işlerde biraz daha dikkatli noktalar verin. İlla ki doğru olacak değil ama mantık yürüterek, mantıklı şeyleri görerek yorumlamak sağlıklı olacaktır. Burada A kişisinin gördüklerini ben görmediysem (ki kendimi bu işlerde iyiyimdir iddaalıyımdır bazı işaretlerde) orada bir şey yok derim. Kaldı ki toprak altını kimse bilemez bize işaretler haber verir sadece. O işaretlerde hayalgücüne gerek kalmadan görülebilecek şekildedir Kendimden için..
@ÖMER HATTAB @BulursamKader25; @
Şirvan;
@Pulsar;

Saygılarımla..

ÖMER HATTAB

Editör
Hayvan betimlemelerini ve eşkıya bağlamlarını ve bağlantılarını en iyi çözümleyen ve işaretleyen Ömer hocadır sitede bunun aksini iddia eden kendini kanıtlamak zorunda dır . Mavi nin yorumu zamansız ve gereksiz olmuş kendisi yerinde güzel tespitleri olan birisi tanımam yargılamam lakin hürmet sadakat ve bağlılık milletimizin kati değişmez yadigarıdır , büyüğe hürmetsizlik affedilecek yada sineye çekilecek bir şey değil her bilgi şahsına münhasırdır bana fazla gelir sana az başkasına başka başka etkiler bırakır. Değerli kardeşimiz üzerine düşeni yapacaktır . Herkese selamlar hürmetler..
Kardeş Allah cc razı olsun
yüzüm kızardı:174:
elbette daha tecrübeli ustalarımız vardır
gençelerimizin tutkunluğu açıkçası beni menmun etti
hepinize teşekkür ederim.

ÖMER HATTAB

Editör
Selamlar, dediklerimin arkasındayım. Konu sahipleri arkadaşlara hayalgücü ile kas yaptırmaktansa mantıklı işlemler yaptırmak daha akıllıca seçim olur. Aksini iddaa eden arkadaşlara da selamlar.. Burada ayı domuz var yok meselesi veya yıllar geçmiş asırlar geçmiş değil cevabımı başında da bahsettim. "Çoğu konuda" bu tür anlamsız şeylere rastlıyorum bu yüzden genelleme ile söyledim. Uzatmayı sevmem sadece dediklerimi geçerlidir. Herkes için geçerli biraz özen ve beceri gerektiren bu işlerde biraz daha dikkatli noktalar verin. İlla ki doğru olacak değil ama mantık yürüterek, mantıklı şeyleri görerek yorumlamak sağlıklı olacaktır. Burada A kişisinin gördüklerini ben görmediysem (ki kendimi bu işlerde iyiyimdir iddaalıyımdır bazı işaretlerde) orada bir şey yok derim. Kaldı ki toprak altını kimse bilemez bize işaretler haber verir sadece. O işaretlerde hayalgücüne gerek kalmadan görülebilecek şekildedir Kendimden için..
@ÖMER HATTAB @BulursamKader25; @
Şirvan;
@Pulsar;

Saygılarımla..
Arkadaşım uzatmayı sevmiyorsan uzatma ozaman
sana buranın yayın politakısını menderes ustadan aktardık
neyin peşindesin,sana göremi istikamet alıcaz.
konuyla ilgili yorumun varsa görelim
yoruma yorum yapıp,konuyu dağıtma zaten yeterince dağıldı sayenizde.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
22.04.17, 12:55

Administrator
DurumuÇevrimdışı
Üyelik tarihiMay 2012
Mesajlar8.560
Tecrübe Puanı10
Rep Derecesi: Rep Derecesi: **

bu sitenin amacı define alanında bilgiler sunmaktır her kişi bildiklerini yazar bilmediklerini öğrenir. kimse kimseye az biliyon yada bilmiyon gibi eleştiride bulunamaz herkes bildiklerini bildiği kadar yazabilir. bizler sitenin farklı amaçlarda kullanılmasını engellemeye çalışıyoruz kimse yanlış anlamasın. bu siteyi yönetiyorsak üye haklarını korumakla yükümlüyüz.

ayrıca bu sitedeki bilgilerin ansiklopedik bilgiler olmadığını herkesin bilmesi lazım. kişilerin kendi görüşleri yada öznel yayınlarıyla oluşturulmuş içerikler olduğunu unutmayın. verilen tüm bilgileri tam bilgi değil ihtimal olarak algılayın. yoksa kimse definenin yerini tam veremez. bu durumda her kişi bildiği kadar yazabilir sitenin işleyişi budur. kimse farklı hedefler peşinde koşmasın yönetim illegal işler peşinde koşanları er geç tespit edecek gerektiğinde üyelikleri durdurulacaktır.​

Başka söze gerek varmı.

Kıymetli Kardeşlerim,
Menderes ustamızın Genele yazdığı bu yazı sitemizin amacını ve işleyişini belirtmek içindir. Zaten duyurular kısmında bu yazıyı daha önce görmüşünüzdür.
Yazının sonundaki aşağıdaki ifade kıymetli ustamız mavikorku ile alakası yoktur. Kaş yapalım derken göze zarar vermeyelim inşallah.

"kimse farklı hedefler peşinde koşmasın yönetim illegal işler peşinde koşanları er geç tespit edecek gerektiğinde üyelikleri durdurulacaktır."

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Evet Turko ustama bende katılıyorum. ÖMER HATTAB ustamızın en kuvvetli yanı bence de eşkiya işaretleridir. Gözü farklı görür. Bunu birçok kez de sitede ifade ettim.

Artık bu konuyu burada kapatalım.
Yazılacak herşey yazıldı karşılıklı olarak.

Bu sitelerde mayınlı sahaya girmemek için, usul şudur:
1-Herkes gördüğünü-bildiğini yazar.
2-Başkasının ne yazdığına-çizdiğine karışmaz.

Konu sahibi de değerlendirmesini yapar.
Her yazılanı uygulayacak, kabul edecek diye de bir kaide yoktur.
Herkese ilgisinden dolayı teşekkür edip işine bakar.

@ihtiyar kardeşim seni konuyu biraz savsakladık hakkını helal et.
yazılanları değerlendir. Sahada kontrol et.
Yeni resim ve bulgularla gelip sıfırdan yeni bir konu aç.
Konuyu açarken eski resimlerden de istifade et.
Az da olsa bir aşama kaydettin. Bakacağın kontrol edeceğin yerler var.
Adım adım gidelim inşallah.
Haydi bakalım rabbim burayı çözmeye bu sitedeki kıymetli ustalarımızı vesile etsin inşallah.
Senin yüzün güldü mü bizim de içimiz güler, gülecek inşallah.

Asil

Aktif Üye
Bir bölgeden diğer bölgeye ticaret yaparken soyguna karşı önlem almak istesem.. Bu deveye benzeyen kayadan daha iyi nişan olamaz. Malum 10 yılda gecse hatırlarım.. Muhtemelen kervan yoluna yakın bir nokta ve açılmış kasa.

İhtiyar

Bilgili Üye
Eyvallah BulursamKader25 kardeşim.
Olayın seyrinden dolayı üzüntü duyduğumu belirtmek isterim. Asıl siz dostlarım güzel insanlar hakkınızı helal edin. Konun biri açılır diğeri kapatılır önemli olan bence kalpler kırılmasın. Tüm kardeş ve dostlarımızdan özür dilerim. İnşallah daha hayırlı bir konuda birlikte çalışır ve dostluklarımızı güçlendiririz.
Saygılar , esen kalınız .

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardeşim şimdi sana bir gerçeği açıklayacağım.
Senin deve malesef deve değil.
Senin deve aslında toprağa yumurtalarını yeni bırakmış KAPLUMBAĞA...
Araştırmanı bu yönde yapmanda fayda var. Tabi ustalarımızın fikirlerini alarak araştırmanı detaylandırabilirsin.

Aşağıdaki resimde X işareti koyduğum yerlerde boşluk kontrolü yap ve birde horasan dediğiim yerin yakın resmi varsa ekle bakalım orada farklı bir işaret varmı ?
Birde işlem yapmadan önce değerli ve boşluk tespiti yapmanda fayda vardır.

Ekli dosyayı görüntüle 136750