Dikdörtgen Oyma...

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Sevgili ustalarım. Bu fotoğraflar geçen sene çekildi. Allah'ın müsadesiyle yarın gidip tekrar fotoğraflayacağım. Gitmeden önce dikkatle incelemem gereken noktaları, gözünüze ilişen detayları ve nasihatlerinizi lütfeder misiniz?

Sevgiler.

Her halde şu kare oyma dikkatimi cezbetmiş ki fotoğraflamışım. Buyrun birkaç açıdan fotoğraflar. Oyma dikdörtgen mi yoksa?

Ekli dosyayı görüntüle 138233

Ekli dosyayı görüntüle 138234

Ekli dosyayı görüntüle 138235

Ekli dosyayı görüntüle 138236

Ekli dosyayı görüntüle 138237

Ekli dosyayı görüntüle 138238

Ekli dosyayı görüntüle 138239

Son düzenleme:

A-R-E-S

Member
Birden fazla insan tasviri gordum .
Telden girdigim icin cizemiyorum.
Hayal gucumu fazlami zorluyorum yoksa?

A-R-E-S

Member
Uzun elbiseli biri bir cocugun kafasina birsey takiyor .duvarlar sıvama

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Birden fazla insan tasviri gordum .
Telden girdigim icin cizemiyorum.
Hayal gucumu fazlami zorluyorum yoksa?
Zorlamıyorsun ustam. Mümkündür. Kayalar çok yıpranmışa benziyor. Ondan fazla belli etmiyordur.

Yakın çevresinde çok iyi kabartmalar mevcut; konuyla alakası olmadığı için kadraja almamıştım. Başka bir oda mezar içindi onlar.

Sen gördüklerini işaretler misin? Benim keskin gözlerim yoktur. :)

Sevgiler.

Son düzenleme:

A-R-E-S

Member
Siz insan kabartmalariyla kare oymanin farkli mezarlar oldugu kanisindamisiniz ustam .
Affiniza siginarak anlatirmisiniz .

Son düzenleme:

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Siz insan kabartmalariyla kare oymanin farkli mezarlar oldugu kanisindamisiniz ustam .
Affiniza siginarak anlatirmisiniz .
Evet ustam farklı mekanlar. Benim söz ettiğim kabartmalar bir Urartu kralının mezarına ait. Krala sunulan kurban sahnesi betimlenmiş. Burasıyla çok farklı.

Çizdiğin yerleri fotoğraflarken fazla inceleme fırsatım olmadı. Öylesine fotoğraf çekiyordum desem yeridir. Fotoğraf çekmeyi çok severim de. :)

Ben de şu an telefondan baktığım için iyi göremiyorum. İncelerim.

Sevgiler.

A-R-E-S

Member
Kullanıcı ustam ben kendi gordugum kabartmalardan bahsediyorsunz sandim .
Cizdigim alana kabaca baktiginizda goreceksiniz.ve diger fotograflarada cizdigim yeri yerlestireceksin hemen.
Buradada birsey betimlenmis ama biraz tahribe ugradigindan yakinlastirsam bile net anlayamadm .
Bir adamn eli bir cocugun kafasnda onu gordum yanlz detayli cizim yapabilseydim kske programim yetersz.
Diger ustalarimda beni yalnz birakmayip gordugumn hayal olmadigimi soylerlerse cok sewinecegim,enazndan gelisme var derim kendime

Kullanıcı

Moderatör
Moderatör
Kullanıcı ustam ben kendi gordugum kabartmalardan bahsediyorsunz sandim .
Cizdigim alana kabaca baktiginizda goreceksiniz.ve diger fotograflarada cizdigim yeri yerlestireceksin hemen.
Buradada birsey betimlenmis ama biraz tahribe ugradigindan yakinlastirsam bile net anlayamadm .
Bir adamn eli bir cocugun kafasnda onu gordum yanlz detayli cizim yapabilseydim kske programim yetersz.
Diger ustalarimda beni yalnz birakmayip gordugumn hayal olmadigimi soylerlerse cok sewinecegim,enazndan gelisme var derim kendime

Haklısın ustam bir şeyler var evet, ama dediğin gibi tahrip olmuş. Daha yakından bakacağım oraya. Uzun uzun izleyeceğim. Ancak o zaman daha sağlıklı yorum yapabiliriz.

İnsanların bir şeyler öğrenmesine vesile olduysak ne mutlu bize site olarak.

Sevgiler.

Son düzenleme:

palaks

Aktif Üye
kare oyma nerde acaba? doğaldır rastgele