Doğal mıdır...?

Blue.

Editör
Suyun ve akıntının geliş şekline baktığımız zaman paylaştığınız görsel %95 Altın Tuzağı dır. Bu tarz tuzaklar çok iyi bir şekilde oyulur yağmur ve sellerden sonra doğal girdap ile altının o çukurda dibe düşmesi ve toplanması sağlanır.Ermeniler sıkça yapmıştır.

Kalan %5 lik kısmımızda mezar olabilir daha önce denk geldiğim için.Bir cihaz yardımıyla kontrol edebilirsiniz.​
Eyvallaha Ustam değerli yorumun için çok teşekkür
Altın tuzağı olabilir de olmayabilir de nasip kısmet... yakinda iyi Bir inceleme yapacağım ustam Saolasin Varolasın Saygılarımla

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Eyvallaha Ustam değerli yorumun için çok teşekkür
Altın tuzağı olabilir de olmayabilir de nasip kısmet... yakinda iyi Bir inceleme yapacağım ustam Saolasin Varolasın Saygılarımla
Görseldeki kesme işlemini inceleyin.Suya yön verme,su hızını yavaşlatma değiştirme vs amaçlı kesim yapılmıştır.Suyun düştüğü yerdede altın tuzağı olarak yerdeki oymayı düşünebiliriz.

?

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bir onceki konundaki yer ile burasi birbirlerine yakin mi?

Blue.

Editör
Bir onceki konundaki yer ile burasi birbirlerine yakin mi?
Tam yerine bastın Ustam yakın dir @jeolog ?? bölgede iki âdet değirmen var iki değirmen birbirine yakın bu önceki konunun çarpı ve ok olduğu değirmene yakın birbirleri 200 yâda 300 Metre aralığında

Blue.

Editör

Görseldeki kesme işlemini inceleyin.Suya yön verme,su hızını yavaşlatma değiştirme vs amaçlı kesim yapılmıştır.Suyun düştüğü yerdede altın tuzağı olarak yerdeki oymayı düşünebiliriz.

?

Havalar açsın incelecegim sagolasin ustam ? Saygılarımla

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Blue.

Sevgili kardeşim merhaba. Sevgili vakko ustamda söylemiş zaten burası altın tuzağıdır.
Bir adıda altın kutusudur. Define ile ilgili bir işaret değildir. Her zaman dediğim gibi define işaretlerinin küçüğü makbuldür sadece yön veren işaretler büyük olabilir lakin son noktadaki işaretler hep küçüktürler ve zor görülürler. Mezar sunakları bunların dışında tabiki. Zaten görülen köy kılavuz istemiyor orada kademelr ve alttaki kutucuk her şey suyu hafifletip belli bir noktadan geçirmek için yapılmış bir düzenekten başka bir şey olduğunu zannetmiyorum. Sevgiler

Blue.

Editör
Blue.

Sevgili kardeşim merhaba. Sevgili vakko ustamda söylemiş zaten burası altın tuzağıdır.
Bir adıda altın kutusudur. Define ile ilgili bir işaret değildir. Her zaman dediğim gibi define işaretlerinin küçüğü makbuldür sadece yön veren işaretler büyük olabilir lakin son noktadaki işaretler hep küçüktürler ve zor görülürler. Mezar sunakları bunların dışında tabiki. Zaten görülen köy kılavuz istemiyor orada kademelr ve alttaki kutucuk her şey suyu hafifletip belli bir noktadan geçirmek için yapılmış bir düzenekten başka bir şey olduğunu zannetmiyorum. Sevgiler
Eyvallaha Ustam Altın tuzağı yuvarlak oval olmuyor mu kare kapak şeklinde olanı ilk defa görüyorum bu karenin altın neresine dusucek ki Ustam kazan dere değil normal bı akarsu tuhaf Saygılarımla

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Eyvallaha Ustam Altın tuzağı yuvarlak oval olmuyor mu kare kapak şeklinde olanı ilk defa görüyorum bu karenin altın neresine dusucek ki Ustam kazan dere değil normal bı akarsu tuhaf Saygılarımla
Sevgili kardeşim tabiki bu benim fikrimdir. Siz her halde altın tuzaklarından kazanlar dolusu altın çıkacağını falanmı zannediyorsunuz sevgili kardeşim . Bunun çeşitli şekillerde yapılmış olanları vardır kimisi arkası arkasıya kanallar yapar kimisi yuvarlak bir kanallı oyma yapar kimiside bu tür muntazam planlı yapar. O kanalların içinde takılıp kalanlar yetiyormuş demekki adamlara. Siz o karenin içine gelen kanalı farketmedinizmi. Ben böyle diyorum yinede siz dilediğiniz gibi düşünmekte özgürsünüz . SevgilerEkli dosyayı görüntüle 267466