Doğru olan kimde ve nerde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Ayrı bir konu aç ikimizde bulduklarımızın görsellerini paylaşalım görsel show yapalım biraz.Ben çubukçu değilim neler var elimde neler buldum sana göstereceğim,Sende profesyonel çubukcusun muazzam bilginle sende bana neler bulduklarını gösterirsin.İstersen önce ben başlıyabilirim.
GARA DUZENE HAYIR
GERCEK BILGI TECRUBEYE UYELERE KATKI SUNMAYA EVET
kampanyamiz a herkesi bekleriz

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Bir sikke buldum başıma gelmedik kalmadı diyorsun birde burda yarışalım diyorsun. Senin buldukların sana benim bulduklarım bana hayırlı olsun
Bak yazdığımı bile anlamamışsın daha, iyi oku bir daha.Elimdeki sikkenin değerinden bahsettim o mesajda herkezin koleksiyonunda istediği türden rare(nadir) bir sikke.Soru sordun bana buldunmu diye bende soruna cevap olarak bulduklarımı göstericektim sana ama sen geri vites yapıyorsun mızıkçılık yapma neyse sana iyi forumlar.​

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Oýlebi kasit yok yazdigimda duyar kasmak fakir edebiyati yapmaya ihtiyac yok
Yapici olumlu sohbet edilirken bile tahammulun yok sana gozlem yaptinmi diyiim millet nasil bulmus neye istinaden senin tarzin yontemin nedir fikir alisverisi demi yäpmayak
Allahini seven defansa gelsin der gibi
Yazma
bu konu nihayete kavusana kadar yazisacagiz 200 sayfa cubuk fantazisi olmayacak busefer
Busefer net somut mantikli gerceklik algisi acik sekilde eticeye gidecegiz
Fikir alış verişi yapak yapmasına. Ama büyük şehirlere gidenler neden giti sen hala neden ağrıdasın dediğinde buna cevap verdiğimde tahmülsüzlükmü yapmış oluyorum. Burada yapıcı olan bir şey varmı peki hakir görmek değilmi. Dikat ederseniz ne sana nede diğer ustaya benzer ithamlarda bulunmadım. Konuyu uzatmanın anlamı yok herkes bildiğiyle yol yürüsün a

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Fikir alış verişi yapak yapmasına. Ama büyük şehirlere gidenler neden giti sen hala neden ağrıdasın dediğinde buna cevap verdiğimde tahmülsüzlükmü yapmış oluyorum. Burada yapıcı olan bir şey varmı peki hakir görmek değilmi. Dikat ederseniz ne sana nede diğer ustaya benzer ithamlarda bulunmadım. Konuyu uzatmanın anlamı yok herkes bildiğiyle yol yürüsün a
Yok olmadi
Herkes bildigiyle yurumeyecek
Dogru bilgiyle net isaret sembol yazi adresle cografi tarihi bilgi belge ve donelerle yuruyecek yurutecegiz yurutmeliyiz
Bide olaya yerel acidan bak 100 senedir anadoluya gelip yiyip icip gezip ustunede altinlari heykellerigomuleri alip gidenler yabancilar tum bunlari cubuklami bulduar
HAYIR
Turkiyenin neresinde olursan ol sana bi kordinat veririm kendini yeralti kilisesi hoyuk nekřopol lahit kayaodamezarda bulursun
Gerisi sana kalmis

Mhmtylmz

Aktif Üye
evet arkadaşlarım abilerim atışmaya gerek yok gerekli olan bilgi ben cubukcuyum 4.5 - 5 metre derinlik aldım kepce getirdim kazdirdim mezar cıktı mezarın altında değişik renkli toprak cikti mineralmis medyayı da rahatsız ettim bilmeden sonra baktim heryer mezar sonra hiçbirine dokunmadım değerli tespit ettiğim yerde çubukla kemik testi yaptin baktım mefta var birakip geçtim sonra arayan mahlasını da bulur belasını da dedik kemiksiz temiz yerler aradım çok şükür onun da tespitini yaptım şimdi aliömer arkadaşıma soruyorum derinlik aldım ayakla 3 dedi başka çubukçu kazmış 1mt bırakmış dedim kaldı maksimum 2 mt başladım kazmaya 3 oldu yok boşluk var 70 cm e 70 cm boşluğun icindeki küpün icinde sarikiz sonra kabloyu serdim kapak taşıyla kontrol ettim 3.40 mt kapak tasi, 3.5 mt boşluk tmm kapak tasi 10 cm dedim boşluk ölçtüm 90 cm küp 60 cm altında küpün icinde ağzına kardar dolu neredeyse 55 cm şimdi ben araştırdım 40 cm oynarmış dediler ayakla 3 tu kablo 3.4 diyor aha tuttu devam dedim 3.7 mt oldu hala birsey yok daha da sertleşti kıl biraktim sonra ciktim ölçtüm şimdi de 4.9 mt de kapak 5 mt bosluk öyle oyle gidiyor sen yazmışsın kabloyla, ayakla, tarla olmaz diye peki sen nasil buluyorsun bunu anlat paylaş dalaşmaya yada birseler ispatlamaya gerek yok

Mhmtylmz

Aktif Üye
kazdigim yerden 3.7 mt bu taslar cikti duz bir sekilde konmuş kirdim parçaladım sonra devam edemedim murc ve çekiç islemedi biraktim bu taslarin cizgili tarafi doglami

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Derdini anlamış değilim.
Dert yok usta bende ben mutluluk huzur saçıyorum çevreme sende alabilirsin.Konumuz sadece çubuk ve kullanımı senden cevap bekliyor sevgili forum kullanıcısı arkadaşlar.Nasıl buluyorsun mezarı odayı tüneli altını gümüşü görsel destekli anlatta öğrensinler bilgi sahibi olsunlar inşallah.Top sende şimdi ben branşım olmayan konudan çıkıyorum.​

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
evet arkadaşlarım abilerim atışmaya gerek yok gerekli olan bilgi ben cubukcuyum 4.5 - 5 metre derinlik aldım kepce getirdim kazdirdim mezar cıktı mezarın altında değişik renkli toprak cikti mineralmis medyayı da rahatsız ettim bilmeden sonra baktim heryer mezar sonra hiçbirine dokunmadım değerli tespit ettiğim yerde çubukla kemik testi yaptin baktım mefta var birakip geçtim sonra arayan mahlasını da bulur belasını da dedik kemiksiz temiz yerler aradım çok şükür onun da tespitini yaptım şimdi aliömer arkadaşıma soruyorum derinlik aldım ayakla 3 dedi başka çubukçu kazmış 1mt bırakmış dedim kaldı maksimum 2 mt başladım kazmaya 3 oldu yok boşluk var 70 cm e 70 cm boşluğun icindeki küpün icinde sarikiz sonra kabloyu serdim kapak taşıyla kontrol ettim 3.40 mt kapak tasi, 3.5 mt boşluk tmm kapak tasi 10 cm dedim boşluk ölçtüm 90 cm küp 60 cm altında küpün icinde ağzına kardar dolu neredeyse 55 cm şimdi ben araştırdım 40 cm oynarmış dediler ayakla 3 tu kablo 3.4 diyor aha tuttu devam dedim 3.7 mt oldu hala birsey yok daha da sertleşti kıl biraktim sonra ciktim ölçtüm şimdi de 4.9 mt de kapak 5 mt bosluk öyle oyle gidiyor sen yazmışsın kabloyla, ayakla, tarla olmaz diye peki sen nasil buluyorsun bunu anlat paylaş dalaşmaya yada birseler ispatlamaya gerek yok
Pratikte aldığın ölçü doğru çıkmadığını görmüş oldun. Peki doğru sonuc vermeyen bir işte ısrar etmenin bir mantığı varmı? Aynı hatayı tekrarlamak bir kazanç sağlarmı. Boşluk almışsın boşluğun kapağını belirlemişsin küp ve küp içinde sarılar tespit etmişsin peki gerçekten bu tespitlerin hepsi mümkün olurmu. hangi yöntemlere dayanarak böyle bir sonuca ulaştın. Nasıl bir yol izlediğini bilmiyorum fakat eğer tespit etiğin noktada sarı olmuş olsaydı. Çubukla bunun derinliğini alamazsın. Eğer çubukla bir noktada derinlik alıyorsan orada sarı yoktur. Müsait yerin varsa 50 cm kadar bir derinliğe bir parça altın göm bir kaç gün bekle ve altının olduğu merkezde derinlik ölçmeye çalış. Aldığın sonuçları bana yaz ona göre özelden bazı şeyler anlatırım. Malum ya mosat cia gibi örgütler sırımıza vakıf olmasın

Sharpa

Aktif Üye
Tartışma perinçek gillerin o ünlü ''çıkar göster'' muhabbetine dönmüş. Daha önce de yazdım burada, çubuk sektörünün %90'ı yalan hurafe. Araziler çubukçular tarafından kazılan/kazdırılan boş çukurlarla dolu. Bu işin artık tölere edilir bi yanı kalmadı. Yıllardır çubuk hurafeleri dinlemekten bitap düştü sektör. Artık yapacak bişiy kalmadı, çubukçu musun kardeşim, çıkar göster :))

Mansur

Member
Pratikte aldığın ölçü doğru çıkmadığını görmüş oldun. Peki doğru sonuc vermeyen bir işte ısrar etmenin bir mantığı varmı? Aynı hatayı tekrarlamak bir kazanç sağlarmı. Boşluk almışsın boşluğun kapağını belirlemişsin küp ve küp içinde sarılar tespit etmişsin peki gerçekten bu tespitlerin hepsi mümkün olurmu. hangi yöntemlere dayanarak böyle bir sonuca ulaştın. Nasıl bir yol izlediğini bilmiyorum fakat eğer tespit etiğin noktada sarı olmuş olsaydı. Çubukla bunun derinliğini alamazsın. Eğer çubukla bir noktada derinlik alıyorsan orada sarı yoktur. Müsait yerin varsa 50 cm kadar bir derinliğe bir parça altın göm bir kaç gün bekle ve altının olduğu merkezde derinlik ölçmeye çalış. Aldığın sonuçları bana yaz ona göre özelden bazı şeyler anlatırım. Malum ya mosat cia gibi örgütler sırımıza vakıf olmasın
Değerli Ustam, bakır sülfat sisteminizin bazı arkadaşlarda ise yaradığını duyunca bende yaptım, çok çok çalıştım, denedim, fakat yine nafile...
Altını gördüğüm yerde bende çeşitli sorunlar yaşıyorum,
Anlasilan o ki bu Çubuk mevzusu daha Çoook devam edecek.
Bir Bilgi sahibi olupta Cimrilik yapanlara diyorum...peki şimdi birdaha soruyorum. gerek tesbit, bosluk,gerek se derinlik vs. Madem bir neticeye varmışsınız , bu tecrübelerinizi ısrarla sizden bir yardım bekleyen insanlarla neden paylasmazsiniz? Egerki ben ne kadar yol yürüdüysem, ne kadar çile çektiysem, hepsini sizde görün diyorsanız ozaman bu Ustalığın, bilginin, tecrübenin başkaları için ne anlamı var? Hatta böylesi Ustaların Hem merak uyandıracak şekilde insanları peşinden koşturması, hemde o insanlara yol göstermemesi acaba nasıl bir Zulümdür ?.
Elbette kimse hiç emek ve gayret sarfetmeden hazıra konmasın, ama ben insanların yanlis kürek Çektiklerini, üstelik yanlış yolda gittiklerini bilirsem,görürsem, enazindan Vicdanım sızlar, ve onlara doğruyu anlatmak,doğruyu göstermek için azimle gayret etmeyi insani ve vicdanı bir mesele bilirim.
Beni yanlış anlamayın, sizi vicdansizlik ile itham etmiyorum,ve bu sözlerim sadece size de değil, doğru yolu ve yöntemi bilip te, insanların yanlış yolda gitmesini izleyen herkese...Daha doğrusu, İNSAF VE VİCDAN SAHİBİ HERKESE...
Not:Bu hususta bilgi ve tecrübelerini, güler yüz ve tatlı dil ile insanlara aktarmak için başta @BulursamKader25 Ustam olmak üzere gayret eden herkese bütün Kardeşlerim adına Teşekkür ve dua eder, Saygilarimi sunarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...