*** DokuzHöyük Köyü Tümülüsleri ***

edirne22

Editör
Kırklareli - Merkez - Dokuzhöyük Köyü.

Google Earth'ten baktım ve bu köyde bir birlerine çok yakın 6 tane tümülüs gördüm.
fakat köyün adından yola çıkarak 9 tane olması gerektiğini düşünüyorum. kalan 3'ünü göremedim...

Ekli dosyayı görüntüle 171278

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
güzel yermiş :) artık ne çıkarsa müzeye ama yıl 2046 dan sonra..

Avare

Member
Edirne 22 usta kirklareli tarafinda kesif yaptinizmi

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
edirne22 tatar26 Avare hayirli gunler arkadslr..edirne22 sagdada olmasi lazim arkadasim..tatar usta mukemmel otesi bir alan..okadar cok tumulus varki o bolgede ve okadarda isaret gitmesi gereken bir yer. Ben canim sikildikca gidip geziyorum oksujen depolayip donuyorum..orda ermeni mezarliginda tespitte bulunduk yikik dokuk biryerdi ama yol ustü calisamadik..fazla gecmeden elin oğlu yol üstü demedi :)

Avare

Member
Bende vizeye geldim pinarhisara kadar gectim tumulus baya var bu tumuluslerde calisma sansi olmazmi gozden uzak yerlerdeki cok tumulus var oralarda ben istanbuldan gelmistim kiyikoy komurkoy civarida arastirma yapmistim beraber calisabilecek bir arkadas ariyorum o yorelerden

elribertador

Member
edirne 22 geçen ay olması gerekiyor inece ürünlü arasından yol yapımında bir küp çıkarmış çalışanlar müzeye verilmiş bilğin varmı

elribertador

Member
çoğu boş onların bizden önce yaşayan bulgarlar yunanlar patlatmış

Bafra55

Bilgili Üye
Giderken yolun sağında ikitane var adam yolun soluna çalışma alanı inşa etmiş ne üzerine bilmiyorum ama orayı yaparken yolun kenarına duvar örmüş gözükmesin diye yolun altından ikitanesini patlatmış ve iş alanını olece birakmis bende gittim. Oraya hatta ikitane kiral mezarı patlatmislar süper ya köyün ismini unuttum süper biyer orda kalasım geldi okadar güzel yerler

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@edirne22 @tatar26 @Avare hayirli gunler arkadslr..edirne22 sagdada olmasi lazim arkadasim..tatar usta mukemmel otesi bir alan..okadar cok tumulus varki o bolgede ve okadarda isaret gitmesi gereken bir yer. Ben canim sikildikca gidip geziyorum oksujen depolayip donuyorum..orda ermeni mezarliginda tespitte bulunduk yikik dokuk biryerdi ama yol ustü calisamadik..fazla gecmeden elin oğlu yol üstü demedi :)
bende çok beğendim... :)

Avare

Member
Bu dedigin yer formdaki yermi bafra 55 benim bildigim de vizede kirklareljde var o sekil soyulmus