Dolmen Mezarlar

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bu resmi de biraz geriden çektim, dolmen mezar dediklerim, sağdaki beyaz yuvarlak içine aldığım taş tepe tümülüs gibi olan yerin tam arkasında dere boyunda manzara bu üstadım kolay gelsin
kazama ustam teşekkür ederim, üstadlarımız soldaki üzerinde iki tane taş olan tepedeki ortada duran hayvana aslan dediler, mucit ustam da sağdaki kayanın batı tarafından bu aslanın tam arkasına düşen yerde giriş işaretledi, yalnız burası kale değil bence buraya kadar tespıt doğru, burası kral mezarı ya da her iki kaya da da bir şeyler var, yalnız alan çok bakir bence el değmemiş hiç, olsada kayda değer bir şey olmamış, çünkü sağdaki kayanın üzerinde iki tane çökmüş yer var ve için de taşlar falan var konu resimlerine bakarsanız onları da görürsünüz, acaba diyorum buranın üstten de mi girişi var, açılmiş olsa açık olur her şey meydan da olur değil mi? amakoca taşlar kuyu gibi çökme olmuş ve içinde duruyorlar bir değil iki tane, soldaki kaya ya gelince oraya gündüz gittim 300 metre de evler var dikkat çekmemek için tam inceleyemedim, orayı d detaylı inceler paylaşırım inşallah, ayrıca burası kral mezarı ise giiriş çok mu zor olur, bir aydınlatırsanız mutlu olurum, başınızı ağrıttıysam özür dilerim, kolay gelsin, eyvallah,

üzerini çizdiğim yer de köy var onu da belirteyim, kamufle olsun istedim......