Dolmen Mezarlar

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Eyvallah topragım,cok arastırmacı yardımsever bi kişiliğin var, Allahda gonlune gore versın ınsallah.
Bugun şu kandılkayaya gıdem dedim dalgıclar yolu kapadı ıyıce topragı yola doktuler oda bıraz nemlıydı araba cıkmaz diye ınemedım, ordakı cesme benım mekan kafam bulanıkken gıderım,:) bırazda havalar acsa camur olmasa gıdecemde , şu kırec ocagına kızıyom ıyce
Kafa bulanıkken :) orda bulanıklıgı geçiyor demi . Ocak sakinleri bitirdi orayı ! Melikgazi tarafınıda çevirdiler !Güzelim şehrin manzarasını bozuyorlar ,ne güzel dağlar tepeler vardı geçen gittim baktım tanıyamadım Dağ'ın yarısı yok ! Tümülüsünde etrafını çevirmişler .
Senin önceki konuda Lozanların üstündeki yurdun altındaki eskiekin yolu üzerinde tümülüsü gördüm . Orayı açalım senle :)

Blackjest

Member
Kafa bulanıkken :) orda bulanıklıgı geçiyor demi . Ocak sakinleri bitirdi orayı ! Melikgazi tarafınıda çevirdiler !Güzelim şehrin manzarasını bozuyorlar ,ne güzel dağlar tepeler vardı geçen gittim baktım tanıyamadım Dağ'ın yarısı yok ! Tümülüsünde etrafını çevirmişler .
Senin önceki konuda Lozanların üstündeki yurdun altındaki eskiekin yolu üzerinde tümülüsü gördüm . Orayı açalım senle :)
Napıyım topragım,kafa dağıtıyom , şehır boguyo,huzur buluyom oralarda:)
sorma heryeri kapattılar, hoyhoyun oraya cıkarkenkı tumulusu dıyon deemı orayı cevırdıler,
yurdun altındakıde benım mekan, hemen yanından yol ınıyoya arabayı cekıyom oraya daha bugun ordaydım:)beyaz brodvey gorursen o benım, gerci alıştırdım mılletı:)
Gidek bıgunde senle,hıc bişey yapamazsak karsına gecer bakarık,benım yaptıgım gıbı:)

kazama

Napıyım topragım,kafa dağıtıyom , şehır boguyo,huzur buluyom oralarda:)
sorma heryeri kapattılar, hoyhoyun oraya cıkarkenkı tumulusu dıyon deemı orayı cevırdıler,
yurdun altındakıde benım mekan, hemen yanından yol ınıyoya arabayı cekıyom oraya daha bugun ordaydım:)beyaz brodvey gorursen o benım, gerci alıştırdım mılletı:)
Gidek bıgunde senle,hıc bişey yapamazsak karsına gecer bakarık,benım yaptıgım gıbı:)
En güzeli insan huzurlu olması baska hiç birşeye gerek yok .Evet hoyhoyun oraya çıkarken olan bölgeyi yediler :)
Senin mekan güzel ,milletide alıştırmışsın . Nasip gideriz insallah , karşısına geçip bakarken tünel ortaya çıkıyormus kapısı açılıyormus :)

Blackjest

Member
Aynen huzur ama nasip işte bigun bizede ugrar,yınede sukur halımıze,yerımızde olmak ısteyen mılyonlarca ınsan var,
Valla bı ıyı olurkı topragım,gerci şans yok bızde kapı acılsa , hemen kolumuza gırerler, yada coker,:), en iyisimi tarlanı eselemek:) bana musade topragım,gecen guzel olsun,selametle

kazama

Aynen huzur ama nasip işte bigun bizede ugrar,yınede sukur halımıze,yerımızde olmak ısteyen mılyonlarca ınsan var,
Valla bı ıyı olurkı topragım,gerci şans yok bızde kapı acılsa , hemen kolumuza gırerler, yada coker,:), en iyisimi tarlanı eselemek:) bana musade topragım,gecen guzel olsun,selametle
Müsade senin kardesim kendine iyi bak görüşmek üzere . Allah'a emanetsin.

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Bunlar Dolmen Mezar Mı?

Fazla yok trakya bölgesinde görülüyor .
Sen napiyosun nasıl gidiyor nelerle ugrasiyosun ? Buldun ellaağğm bişiler :) :)
Bu konuyu araştırırken gördüm kazama üstadım bunları bir incelerseniz Dolmen Mezar mı? ragıp ustam dolmen demişti, ne olur buralarda, nasıl bir araştırma yapmalıyız, yer Anadolu nun güzel bir yeri, Nemrut ülkesin de , bir inceleyin bir zahmet kolay gelsin.....

kazama

@Apollon01 merhaba kardesim ,
Bölge çok güzel görünüyor ama resimdeki yerler dolmen mezarları değildir .
İlk sayfadaki bilgileri okudun mu ? Dolmen tamamı 0 dan inşa edilir ve halen o taşları hangi sistemle oralara koyduklarını bulamamış adamlar .
Resimdeki dolmen mezar benziyor ragıp ustamda benzetmiş bu normal . Hem dolmen olmuş olsada sadece görsel olur .
Bu dere zamanında böyle sönük değildir , bu setlerin boyu kadar belkide o dolmen denilen yerler sular altındaydı .Görünüm öyle .
Ama ilerdeki belirttiğin yerler , yer orası işte buralar yaşam yeri , avlanma barınak amaçlı kullanılmış yerler gibi .
Normalde bu görünen kayalık alan , aslında kayalık değil . Yada bunları baska biyerden getirmemişler .Bunlar burda zamanla kayaçlaşmış kil tortu akıntının eserleri .Dünyanın 4de 3ü sularla kaplı ,dünya yüzeyinin %80i sudur @jeolog kardesim daha iyi bilir .
İlerdeki yarısı olmayan yer nedir ? Tümülüs mü varmıs orda ?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
@Apollon01 merhaba kardesim ,
Bölge çok güzel görünüyor ama resimdeki yerler dolmen mezarları değildir .
İlk sayfadaki bilgileri okudun mu ? Dolmen tamamı 0 dan inşa edilir ve halen o taşları hangi sistemle oralara koyduklarını bulamamış adamlar .
Resimdeki dolmen mezar benziyor ragıp ustamda benzetmiş bu normal . Hem dolmen olmuş olsada sadece görsel olur .
Bu dere zamanında böyle sönük değildir , bu setlerin boyu kadar belkide o dolmen denilen yerler sular altındaydı .Görünüm öyle .
Ama ilerdeki belirttiğin yerler , yer orası işte buralar yaşam yeri , avlanma barınak amaçlı kullanılmış yerler gibi .
Normalde bu görünen kayalık alan , aslında kayalık değil . Yada bunları baska biyerden getirmemişler .Bunlar burda zamanla kayaçlaşmış kil tortu akıntının eserleri .Dünyanın 4de 3ü sularla kaplı ,dünya yüzeyinin %80i sudur @jeolog kardesim daha iyi bilir .
İlerdeki yarısı olmayan yer nedir ? Tümülüs mü varmıs orda ?
kazama üstadım bu altta linkini attığım biir konu vardı, oranın devamı burası yani bu attiğim resimlerin önünde şelale de var, bir incelerseniz görürsünüz, bir de siz göz atın belki görmediniz, eyvallah üstadım emeğine sağlık, kolay gelsin,,,,,,,,,, selamlar

Bu Taşlar Neden Orda !!Yeni resimler........ | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

Apollon01

Moderatör
Moderatör
en son resim bu

bu resmi de biraz geriden çektim, dolmen mezar dediklerim, sağdaki beyaz yuvarlak içine aldığım taş tepe tümülüs gibi olan yerin tam arkasında dere boyunda manzara bu üstadım kolay gelsin

Son düzenleme:

kazama

Beyaz çizdiğin yerlerde şehir mi gözüküyor :)
Bunlar kale kilise kalıntılarıda olabiliyor .Bu sadece görüneni ya görünmeyeni ?
Buralar şahıs definecileri aşıyor kardeşim , devlet izin verip 10larca iş makinasi 100lerce işçi ile ile aylar sürer .
Bu resmin aynısını biliyorum Çorum'da ikiz tepe birisinin üstünde türbe var .
Ben işin aslından bahsediyorum , asıl odaya ulaşmak malesef o kadar zor .

kazama

Bunlarda o konuda dikkatimi çekti .Üstteki ne kalıntısı ise ,altta devamı var .Bu kilisenin gizli odaları olur .Kalenin gizli tünelleri.
Kralın mezarının dramosu olur . Yapı belli ediyor ama müdahale edilcek gibi görmüyorum .Kapalı girişleri tünel hatları dogru değilmi ?