(ED) neler görüyorsunuz?

deli firat

DOĞACI
Dostum yer güzel fotolar da daha iyi ve daha geniş alanı görecek şekilde olsaydı daha iyi oludu ama mutlaka bir sebebten kısıtlı oldugunu düşünüyorum şimdi bende kendi gördügümü yazayım ben burda arka ayakları üzerine kalkmış ve bal kuvanına uzanan bir ayı görüyorum mobilden baglandigim için çok iyi olmasa da çizmeye çalışacagım hakında hayırlısı inşallah dostum Ekli dosyayı görüntüle 185922 kesin eşkiya işi allah yardımcı olsun selametlen

Son düzenleme:

may77

Moderatör
Moderatör
dikkatimi çekenler

kolay gelsin

ragıp

Uzman
Arkadaşlar, bu konuyu açalı bir ayı aşkın bir süre olmuş
ben gidemedim ama, ekip arkadaşım bölgeye gitti geldi

konu başındaki resme kama demiştik.
bunun hemen alt kısmında geçen derenin az aşağısında
bir şarlaktan bahseder. :)
buraya kadar her şey normal
enteresan kısmı şimdi başlıyor
1- bu şelalenin içinde tabandan yukarıya doğru yaklaşık iki metre yüksekliğinde bir haçtan bahsetti
haçın kol açıklığı yaklaşık 1.5 m gibiymiş.
yukarıdan gelen suyu haç ikiye bölüyor, yani su, haçın kollarının üzerinden akıyor
2- bu haçlı şarlağın 10 - 15 m altında taşa oyma bir değirmen
3- değirmenin az üzerinde, arkadaşın tabiri ile bir ev büyüklüğünde düzgün bir taş.
üzerine sadece bir yerden çıkılıyormuş.
bu taşın üzerinde ise belli belirsiz bir dikdörtgenden bahsetti ama, emin olamadı :)
4- değirmenin önünde manda gibi siyah bir taş dedi. ben üzerinde durmadım
ama bence çok önemli bir taş bu manda taşı
5- değirmenin karşısındaki tepenin az mehilli ve çok eski müsliman mezarlığı olduğunu
sadece bir mezarın 21 adım olduğunu ve çevrede vezir mezarı olarak anıldığını söyledi
6- değirmenin arkasındaki tepenin çok çok dik olduğunu, belli belirsiz bir patikanın varlığını
ama değirmene yaklaştığında büyükçe bir kaya oyularak patikaya yol açıldığından,
değirmene gitmek için, muhakkak o açılan iki taşın arasından geçmek zorunda kalınmasından bahsetti.

Arkadaşlar, bu veriler ışığında neler söyleyebilirsiniz?
hepinizin fotoğraf dediğini duyuyorum. :73:
arkadaşın tlf var, bende yok. bana da gönder diyemedim.

bana açıkçası Eşkiya günlüğünde var olan Dağırcık değirmenini fazlası ile anımsattı.
mikrofon sizde, sizler neler dersiniz. öneri, yardım, tecrube, her şey kabulümdür

selametle

Son düzenleme:

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ragıp ustam arkadaki yatay kaya 1. şüpheli yer. 2. Yaşlı agaç ve altındaki kayalar da birşeyler anlatıyor. Agacın baktığı yönde dizili 4 kaya veya 4 basmaklı biryer olmalı diye düşünüyorum.Ekli dosyayı görüntüle 192355

Smokin

Moderatör
Moderatör
1. O ebatlar da bir hac varsa (hz. Isa nin çarmıha gerdirilmesi söz konusudur. Hac a gerdirilen kişinin baktığı yön önemlidir) bir yerinde kesinlikle son noktayı gösteren bir amere vardır. Hatta hac in arkasinda kapalı alan da olabilir .
2. Hac a gerdirilen oyma değirmene bakıyor. Oyma değirmenle ev büyüklüğün de olan kaya bağlantılı olduğunu düşünüyorum. (Oyma değirmenin kendisi ve altı yoklanmali )
3. Ev büyüklüğünde olan taşın üzerinde etraf iyice izlenmeli . En büyük detay in bu olduğunu düşünüyorum. Aranan yer bu taş 'ın kendisi yada alti da olabilir. Taşın üstünden başka bir yer de aranabilir. Kapali bir yerin girisi ya siyah taşa yada bu büyük duz taşa bakiyor olmali . Ikıncı büyük detay ise siyah taş.

Son düzenleme:

ragıp

Uzman
Arkadaşlar, bu konuyu açalı bir ayı aşkın bir süre olmuş
ben gidemedim ama, ekip arkadaşım bölgeye gitti geldi

konu başındaki resme kama demiştik.
bunun hemen alt kısmında geçen derenin az aşağısında
bir şarlaktan bahseder. :)
buraya kadar her şey normal
enteresan kısmı şimdi başlıyor
1- bu şelalenin içinde tabandan yukarıya doğru yaklaşık iki metre yüksekliğinde bir haçtan bahsetti
haçın kol açıklığı yaklaşık 1.5 m gibiymiş.
yukarıdan gelen suyu haç ikiye bölüyor, yani su, haçın kollarının üzerinden akıyor
2- bu haçlı şarlağın 10 - 15 m altında taşa oyma bir değirmen
3- değirmenin az üzerinde, arkadaşın tabiri ile bir ev büyüklüğünde düzgün bir taş.
üzerine sadece bir yerden çıkılıyormuş.
bu taşın üzerinde ise belli belirsiz bir dikdörtgenden bahsetti ama, emin olamadı :)
4- değirmenin önünde manda gibi siyah bir taş dedi. ben üzerinde durmadım
ama bence çok önemli bir taş bu manda taşı
5- değirmenin karşısındaki tepenin az mehilli ve çok eski müsliman mezarlığı olduğunu
sadece bir mezarın 21 adım olduğunu ve çevrede vezir mezarı olarak anıldığını söyledi
6- değirmenin arkasındaki tepenin çok çok dik olduğunu, belli belirsiz bir patikanın varlığını
ama değirmene yaklaştığında büyükçe bir kaya oyularak patikaya yol açıldığından,
değirmene gitmek için, muhakkak o açılan iki taşın arasından geçmek zorunda kalınmasından bahsetti.

Arkadaşlar, bu veriler ışığında neler söyleyebilirsiniz?
hepinizin fotoğraf dediğini duyuyorum. :73:
arkadaşın tlf var, bende yok. bana da gönder diyemedim.

bana açıkçası Eşkiya günlüğünde var olan Dağırcık değirmenini fazlası ile anımsattı.
mikrofon sizde, sizler neler dersiniz. öneri, yardım, tecrube, her şey kabulümdür

selametle
Sedegor ?

Son düzenleme:

odin

Editör
Bir insan boyunda hac neden yapilir onu dusunuyorum. Degerli seyleri saklamak icin kullanilacagini pek aklim kesmedi. Hani resmen gozumuze sokar gibi aradigin burada gel alda demezler sanirim. Aklima gelen iki secenegin birisi kilise, digeride burada hiristiyan bir topluluk var manasinda yapilmista olabilir.

ustam cubuk cekmeyi biliyorsun, al eline kagit kalem nerede ne olcu aldiysan fotografla destekleyip on calisma yapman, sanki ilk basta yapilacak en mantikli ismis gibi duruyor. Yer uzaksa ona diyecek sozum yok :)