Eksiğimiz ne ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ustam gerçekten güzel tespit ettiniz ağzınıza sağlık çubuk konusunda eksiklerimiz var ayrıca ekip olarak tecrübemiz çok yüksek değil
Peki ustam tecrübeyi en kısa nasıl elde ederiz teşekkürler
Akilli insanlar,
Baskasinin da aklini kullanan insanlardir.
Ya gide gide, ya calisa calisa tecrube kazanacaksuniz. Her bir islem ve yer size tecrube kazandiracak yada tecrubeli birileriyle beraber en azindan tespit asanasina kadar isbirligi yapacaksiniz.
Hocasiz, ogretmensiz her iş zordur.
Tasavvuf kitaplarini okuyarak kimse sofi olamaz. Yada yuzme kitaplarina bakilarak yuzme ogrenilenez.
Zaman ve sabir her iste gerek sarttir.

ağrı

Aktif Üye
Akilli insanlar,
Baskasinin da aklini kullanan insanlardir.
Ya gide gide, ya calisa calisa tecrube kazanacaksuniz. Her bir islem ve yer size tecrube kazandiracak yada tecrubeli birileriyle beraber en azindan tespit asanasina kadar isbirligi yapacaksiniz.
Hocasiz, ogretmensiz her iş zordur.
Tasavvuf kitaplarini okuyarak kimse sofi olamaz. Yada yuzme kitaplarina bakilarak yuzme ogrenilenez.
Zaman ve sabir her iste gerek sarttir.
kesinlikle öyle ustam yani bi bu siteyi takip ediyoruz ve diğer menderes ustanın sitesi yani bir tek buradaki ustalar hepinize ayrı ayrı teşekkürler ,olacak inşallah zamanla yaşımız 20 lerde daha , sizlerden arşiv yapıyoruz tabi yani arkadaşım makina diyor ama ne makina 3 liralik cihaz adam akıllı demirde bulmuyor

ağrı

Aktif Üye
Araziye çıkınca dikkat etmiyorum ben. Çıkmadan önce işaretler geliyor bakıyorum hangisi kafama yatarsa oraya gidip bakıyorum. Direk mezara ve paraya nüfus eden işaret olacak. Sunak , istavroz, mihrap, yapı kalıntısı misal kilise , kuyu , Vs. Gibi. Biz gidip kendimiz arıyoruz bize yer gelmiyor diyorsanız öncelikle o bölgedeki medeniyeti arastiracaksin , Kim ? Roma .. yetmez. Roma son olamaz peşine kim gelmiş Bizans .. sakat %99 soyulmuş tur. Dini nedir şuan İslamiyet olduğuna göre bir önceki Hıristiyan lik mi .. devam.. Ondan önce paganizm mi var güzel pagan dan Hıristiyan liga dönen bölge gizli yerler barındırır. Güneşe mi tapmışlar Yoksa aya mı. Yada tanrılara mı . Batı mı kutsal doğumu Yoksa Diğer yönler mi . Ceviz ağacına tapan topluluk lar dahi vardı. Gibi bir dünya detay var önem arz eden. Önce masa başında ezber sonra arazi.
ustam zaten bu işi zevkli kılan noktalardan biride tarihtir araştırıyoruz ama bulamıyoruz sadece açık bir kaya mezarı var roma dönemi oda örnekleri var internette gerisi ve sonrası yok

Turko

Uzman
ustam zaten bu işi zevkli kılan noktalardan biride tarihtir araştırıyoruz ama bulamıyoruz sadece açık bir kaya mezarı var roma dönemi oda örnekleri var internette gerisi ve sonrası yok
Belki de bir tane mezar var başka yok :) Bende de bir yer var iki tane mezar var başka yok 10 yıldır arıyorum bulamıyorum nasıl olur diyorum okadar yaşanmışlık var Nerde bunların mezarlığı bulamıyorum. Bakmadığım yer kalmadı dağı tepesi nehiri ovası barajı bahçesi zeytinligi yok bulamıyorum. Yapacak birşey yok. Kısmet.

ağrı

Aktif Üye
Belki de bir tane mezar var başka yok :) Bende de bir yer var iki tane mezar var başka yok 10 yıldır arıyorum bulamıyorum nasıl olur diyorum okadar yaşanmışlık var Nerde bunların mezarlığı bulamıyorum. Bakmadığım yer kalmadı dağı tepesi nehiri ovası barajı bahçesi zeytinligi yok bulamıyorum. Yapacak birşey yok. Kısmet.
yaw 3 tane yığma varda kendi düşüncemizde göre doğru tespit ama korkuyoruz orasıda boş çıkar yada 2 si boş biri dolu olayı yani sıkıntılı iki tanesi ikiz gibi bitişik bu ikisi toprak ince taş yığma diğeri bunların yanındaki bir tepede bu tek olanda sadece taş yığma hakim bir noktadalar yerleri güzel ama çevrelerindeki sunaklarda derin

ağrı

Aktif Üye
bide ustam inşallah bir tane değildir :)

Turko

Uzman
yaw 3 tane yığma varda kendi düşüncemizde göre doğru tespit ama korkuyoruz orasıda boş çıkar yada 2 si boş biri dolu olayı yani sıkıntılı iki tanesi ikiz gibi bitişik bu ikisi toprak ince taş yığma diğeri bunların yanındaki bir tepede bu tek olanda sadece taş yığma hakim bir noktadalar yerleri güzel ama çevrelerindeki sunaklarda derin
Çek fotoğrafları aç konuyu bakalim inşallah hep beraber.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
elimde bizzat belgeli 3 noktası dolu bir hedef var. 20 yıl önce başka bir Ermeni de gelip o dereyi soruyor o da bulamıyor. Eski ismi yok.
tam 1 yıldır 6kmlik kuş bakışı alanın bütün dağ ve derelerini taradım.
yok!
bulamıyorum.
ilk hediyesi 300 altın, ikinci hediyesi 13 okka, ana malı 1 kazan :D

tekrar ediyorum 6km kuş uçuşu bir alanın bütün dağ ve dereleri :)))

yok olmayınca olmuyor.

Nasip..

Turko

Uzman
elimde bizzat belgeli 3 noktası dolu bir hedef var. 20 yıl önce başka bir Ermeni de gelip o dereyi soruyor o da bulamıyor. Eski ismi yok.
tam 1 yıldır 6kmlik kuş bakışı alanın bütün dağ ve derelerini taradım.
yok!
bulamıyorum.
ilk hediyesi 300 altın, ikinci hediyesi 13 okka, ana malı 1 kazan :D

tekrar ediyorum 6km kuş uçuşu bir alanın bütün dağ ve dereleri :)))

yok olmayınca olmuyor.

Nasip..
Belge varsa bir umudun var :)

ağrı

Aktif Üye
kuyular nerede resmi varmı
ustam belki 60 üzeri açık kuyu var hepsinin içi sıvalı ama su yok bunlarda geçen böyle içinde kapı hattı şeklinde bir yer gördük bir tanesinde 70 80 cm duvardan vurduk çubuk arkasındada boşluk veriyordu ama olmadı

Rızgar73

Member
Kesinlikle haklısınız ustam
Bilgi bulmak için (yaşadığımız bölge ) kaynak öneriniz varmı aceba