El değmemiş kaya mezarlıkları

Turko

Uzman
Turko Yığma taşlardan önceki 3 Fotoğraf o kayaya ait zaten. Farklı dediğin kayanın en önemli açısı bu olduğu için diğer açıları çekme gereği duymadım.
Yanlış bilgi vermek istemiyorum o yüzden sordum , Bu hali ile ortada kanal ile ayrılmış iki ayrı kitabe gibi duruyor hırpalanmış gibi net görünmüyor bu fotoğraf ile , düzlük ten ve suya yakın yerde kapalı mağara dan bahseder. Bu haliyle .. rast gelsin.

Oğuzboyu

Aktif Üye
Turko Kardeşim kitabe dediğin yerin farklı açıları da mevcut bir bak istersen. Kapı girişi burası farklı bir alanı göstermiyor yani işaret değil. Fotoğraftan olsa gerek yanıltıcı olabiliyor bazen. Yinede yorumların için çok teşekkür ederim

Oğuzboyu

Aktif Üye
ASKER. Ben işaretlerin her yerde geçerli olduğuna inanmıyorum. Günümüzde evlerimizde nasıl biblolar süslemeler var ise o zamanda kayanın içini üstünü çevresini şekillendirdiklerini düşünüyorum. Bana göre önemli olan çevreyi okuyup mantık yürütmek. Ben bu bölgeye ilk defa bugün yalnız bir şekilde gittim. Yarım saatte işaret olmadan bunlara ulaştım. Yinede düşüncelerini esirgemeyip yorumladığın için teşekkür ederim. Sağ taraftaki yuvarlak taşı yoklayacağım yinede :)

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
burası daha önceki zamanlarda da çokça paylaşılmıştı ve açılmış yerlerde vardı

Oğuzboyu

Aktif Üye
APOLLONUS Böyle bir şeyin imkanı yok :) Muhtemelen karıştırıyorsunuz :) Üstelik civarında açılmış tek bir mezar dahi yok :)

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
yerin ve o 2 mezarın hayırli olsun usdam

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
bu konuyu bir çok defa gördüm işaretlenmiş aynı yerleri dahi. ama
siz öyle diyorsanız bir bildiğiniz vardır elbet

Oğuzboyu

Aktif Üye
APOLLONUS Düşüncelerinize saygı duyuyorum fakat böyle bir şeyin mümkün olmadığını çok iyi biliyorum (üstelik defalarca). Bu teziniz ile farklı resimlerden alıntı yapmışım gibi sanacak insanlar. Bende şöyle söyleyeyim bu resimlerin örneklerinden sadece 1 tanesinin kini çıkartın bende bu işi bırakacağım

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kapi olarak dusundugunuz yerde,
kapinin kalinligini tespit ile baslayin ön isleme. Hakikaten kapi ise 40-50 cm. gecmez. 1 metreden fazla cikarsa girisi toprakta arayiniz.