El işareti işareti

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
aykanad bu işaretle önceki işaret aynı deyil sanırsam yanılıyormuyum
bu bir

Son düzenleme:

Aykanad

Aktif Üye
Kafkaslı Üstadım yok aynı değil, bu yer altından çıkmış, taşın resmini çektim kendim, diğeri sabit kayada idi, onun da el işareti olup olmadığı tartışma konusu oldu biraz ama bu şu götürmez bir şekilde el işareti sanırım ustadim

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
harita niteliğinde
yeminli Gizli mezarla
zemin altına saklanmış, zemin altı kaya mezarıdır olduğu kesin
çünkü haç işaretide mevcut El figürününyanında ki haçı bulmalısın
el parmaklarının baktığı yöne doğru arazi yüzeyi araştır, mıcır tümseği ile üst üste yığılmış doğal kayalar dikkate al Mıcırrr… Diye seslenmemizin sebebi kıymetli mezar oluşudur mübarek

HAÇ İŞARETİNİ BUL MEZAR ONUN ETRAFINDA KUDÜS YÖNÜNDE

Aykanad

Aktif Üye
Kafkaslı Üstadım bu dediklerin toprak altında çıkan için de geçerli mi bu taş 2 m yer altından resim ters vaziyette çekmiş ona rağmen zemin üstünde yığma mıcir mi aramaliyim üstadım

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.a. Değerli üstadim kafkasli ustamiz doğru der bu tür işaretler mahsen giriş veya girişlere çok yakin koyarlar bu işaretin çiktiği yerde mutlaka mahsen içinde mezar vardir.

Saygilar ve sevgiler.

Aykanad

Aktif Üye
As. Üstadım taşın olduğu kısmın alt tarafına doğru işlem yapılmş fakat herhangi bir şeye rastlanmamış, taşın çıktığı yer belli fakat yönü hatırlanmıyor, yapmamız gereken boşluk tespiti yapmak sanırım

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.A Aykanad USTAM İKİ ÜÇ METRELİK BİR İŞÇİLİK LA BULUNACAK BİR YER DEĞİL MAHSENDE BAHSEDİYORUZ MAHSENLERİN DERİN OLDUĞUN ZATEN BİLİYORSUN EN İYİSİ DEDİĞİNİZ GİBİ BOŞLUK BULUP İŞLEM YAPMAKTIR TABİKİ DÖNEM SOYGUNU OLMAMİŞ SA..

SAYGILAR VE SEVGİLER.

Aykanad

Aktif Üye
Nik üstadım, İnşallah dönem soygunu yememiştir :) parmakların yön verdiği onların ise sadece taşın çıktığı yerin altında doğru indikleri ki hiç bir şey bulamamışlar, 2. Bir husus da onlar orda bir şey olduğunda bihaberler biri yaklaşık 15 yıl önce gelip evleri ile komşuları arasında bulunan duvarı göstererek, altında yuklu miktarda malzeme olduğunu söylemiş olmaları beni umitlendiriyor.

nik

Süper Moderatör
Süper Moderatör
S.A. Aykanad USTAM İNŞŞALLAH DEDİĞİNİZ GİBİ OLURMUHAFAK OLURSUNUZ AMA ŞUNU UNUTMA USTAM KİMSE DOĞRU NOKTAYI VERMEZ ÖRNEK BU DUVARIN ALTINDA MAL VAR DER AMA İNANMA DUVAR SADECE BİR KILAVUZDUR YANİ BİR İŞARET TİR ÖRNEK OLARAK DUVARA SIRTINI VERİR ŞU KADAR ADIM DOĞUYA ŞU KADAR ADIM BATIYA YADA BU KADAR ADIM BU TARAFADEMEZLER AMA GÖMÜ VARSA O ŞEKİLDEDİR YAN DUVARIN ÇEVRESİNDEDİR SON NOKTA BİR AĞAÇ,KUYU BELİRGİN VEYA BÜYÜK BİR KAYA ALTINDA OLABİLİR ÇOK DİKKATLI BİR ŞEKİLDE İNCELEME YAPMAN GEREKİYOR HİÇ BİR AYRINTIYI ATLAMAMAN GEREK..

SAYGILAR VE SEVGİLER.

Aykanad

Aktif Üye
As. Nik üstadım mutlaka dediğiniz gibidir elbette ki hiç kimse gelip kesin ve doğru nokta şüphesiz vermez, duvarı işaret ederek hemen altında 2 metrede (el işareti olan) bir taş bulacaklarını onun da altında malzemeye ulaşacaklarını belirtir hatta komşun ile anlaşırsan şayet ben 3 saatte çıkarabilirim demiş, öylece kalmış ta ki komşuları köyden taşınınca onlar da yeri satın alıp duvarı yıkıyorlar dediği gibi 2 metrede taş var ama taşın altında bir şey yok, üstadım havalar biraz düzelsin inşallah dediğin şekilde bir inceleme yapmak üzere gündüz gözü ile araştırma yapacağım, eski bir ağaç çevrede kuyu ya da yerde sabit bir kaya ama sözünü ettiğimz yer hemen köyün içinde üstadım :)

Aykanad

Aktif Üye
nik üstadım benden de sevgiler saygılar Allah razı olsun