Elektrod.

meteorxp

Member
Takılmayın bu kadar çubuk görselliğine metal kalitesine farklılığına ölçüsüne vs git şimdi evde takım çantasında iki parça tel bul düzgün bir şekil ver el tutma yerini kıvır bitti inşallah ötesi yok bu kadar eminim

meteorxp

Member
Birde şunu söyleyeyim illa da bir metal kullanacaksan paslanmaz çubuk diyorlar al ondan 5+5 on liraya başla diğer arkadaşlar da bir denesin farkı göreceksiniz

Ledun

Bilgili Üye
Konuyu acan arkadasim,
Senin halin suna benziyor:
Basin cok agriyor
Hastahaneye gidiyorsun
Her bolumdeki doktora varip ilac yazdiriyorsun. Hepside sana ilac yaziyor.
Amma goz dokturu goz icin
KBB ci bogazin icin
Ortopedici bacaklarin icin
Dahiliyeci migden icin ilac yaziyor.
Sen bu agrim hemen gecsin diye hepsinden birer tane icsen zehirlenip acile kaldirilirsin.

Bu iş boyle olmaz.
Cubuk isinde hic olmaz.
Bu isin kimyasi, fizigi, elektromanyetiği, metalurjisi vs.vs.onlarca bileskesi var.
Bazi cins cubuklar kuzeyden guney hattinda calistigi halde dogudan batiya yada batidan doguya calismaz, yani sinyalleri almaz. Kac kisi bilir bunu?
Yada gunesdeki patlamalarin belli bir katsayi uzerinde olmasi tum cubuk sinyallerini off eder. Kac tane cubukcu bu bilgiyi hangi sitede takip ediyor ve biliyor?

Sen bu iste hasbelkader uzmanlasmis, en azindan minerali rahat sekilde tespit edebilen bir cubuk ustasi bul.
Bu usulle 1/arpa boyu yol alamazsin.
Alabilirsen haber ver, elini opmeye geleyim.

Okumayi, arastirmayi ve calismayi sevmeyen, beceremeyen adamdan cubukcu olmaz. Daha yurumeden kosmaya calisiyorsun.
Kosamazsin.
Memleketin yarisi cubukcu olmustur.
Sunu unutma %90 cogunlugu daha cubuk tutmasini bilmiyorlar, yurumeyi bilmiyorlar cubukla.
Nerden biliyorsun bu yuzdeyi dersen,
gorduklerimden biliyorum.
Hareket etmeden oldugu yerde cubuk tutup da su istikamette altin var diyenleri ise tokatlayasim geliyor. Amma kul hakki tokatlamiyorum :))

Smokin

Moderatör
Moderatör
Ustam tamam haklısın da çubukla güneş patlamaları ne alaka ? ? bilimsel bir açıklamsı varsa okumak isterim . He birde yönlere göre çalışma prensibini analtirsaniz sevinirim @Ledun

Semihh

Bilgili Üye
Konuyu acan arkadasim,
Senin halin suna benziyor:
Basin cok agriyor
Hastahaneye gidiyorsun
Her bolumdeki doktora varip ilac yazdiriyorsun. Hepside sana ilac yaziyor.
Amma goz dokturu goz icin
KBB ci bogazin icin
Ortopedici bacaklarin icin
Dahiliyeci migden icin ilac yaziyor.
Sen bu agrim hemen gecsin diye hepsinden birer tane icsen zehirlenip acile kaldirilirsin.

Bu iş boyle olmaz.
Cubuk isinde hic olmaz.
Bu isin kimyasi, fizigi, elektromanyetiği, metalurjisi vs.vs.onlarca bileskesi var.
Bazi cins cubuklar kuzeyden guney hattinda calistigi halde dogudan batiya yada batidan doguya calismaz, yani sinyalleri almaz. Kac kisi bilir bunu?
Yada gunesdeki patlamalarin belli bir katsayi uzerinde olmasi tum cubuk sinyallerini off eder. Kac tane cubukcu bu bilgiyi hangi sitede takip ediyor ve biliyor?

Sen bu iste hasbelkader uzmanlasmis, en azindan minerali rahat sekilde tespit edebilen bir cubuk ustasi bul.
Bu usulle 1/arpa boyu yol alamazsin.
Alabilirsen haber ver, elini opmeye geleyim.

Okumayi, arastirmayi ve calismayi sevmeyen, beceremeyen adamdan cubukcu olmaz. Daha yurumeden kosmaya calisiyorsun.
Kosamazsin.
Memleketin yarisi cubukcu olmustur.
Sunu unutma %90 cogunlugu daha cubuk tutmasini bilmiyorlar, yurumeyi bilmiyorlar cubukla.
Nerden biliyorsun bu yuzdeyi dersen,
gorduklerimden biliyorum.
Hareket etmeden oldugu yerde cubuk tutup da su istikamette altin var diyenleri ise tokatlayasim geliyor. Amma kul hakki tokatlamiyorum :))
Haklısiniz ustam da ben du elktrod cubugunu denemi.kullamadim.biri sola giderk diyeri saga gidiyor.ondan dolayi da dedim en iyisi.normal bir cubuk alam onun üzerinden ögrenem.

meteorxp

Member
Eğer boşluk üstündeysen normal bir durum benim çubuklarda boşlukta 180 derece açılım hareketi yapıyor

Ledun

Bilgili Üye
Ustam tamam haklısın da çubukla güneş patlamaları ne alaka ? ? bilimsel bir açıklamsı varsa okumak isterim . He birde yönlere göre çalışma prensibini analtirsaniz sevinirim @Ledun
Bu, gunesdeki patlamalar uyku apnesi gibidir.
Bunlari anlatmaya kalkinca, anlasilsin diye bu sefer baska seyler anlatmam gerekir. Amma ben yoruldum artik bu cubuk yazilarindan :(
Yukaridaki yazimda size 2 tane anahtar verdim. Gerisi bu konuda sizlerin arastirmasina kaldi.

Smokin

Moderatör
Moderatör
Bu, gunesdeki patlamalar uyku apnesi gibidir.
Bunlari anlatmaya kalkinca, anlasilsin diye bu sefer baska seyler anlatmam gerekir. Amma ben yoruldum artik bu cubuk yazilarindan :(
Yukaridaki yazimda size 2 tane anahtar verdim. Gerisi bu konuda sizlerin arastirmasina kaldi.
Anlaşıldı usta ?