Elektromanyetik tayf optik kizilotesi uzaktan algilama

atasdibi

Bilgili Üye
Ustam makinayla bakılan yere bu işin pirin i getirttik aynen öyle dedi niye palavra olsun topragin altındaki çil çil altınları yansiyarak gördüm ayrıca yuksek mertebeli komutan mezarı mezara tüneller bağlanıyor adamın gösterdiği tunelleri 10 kişi ye baktırdım hepsi var diyor kamera infrared kamera sony trv 255 e yansima ve sogurma hareketleri yapiyor gözümle görmesem bende inanmazdım fakat buradaki amacım sistem turkiyede 4 farklı yerde kullanılıyor muş kimseye demiyorlar 2 yıl bekledim gelmesini adamların
Madem çil çil altınları gördün burada ne arıyorsun, izin al kaz çıkart. Yansıma ve soğurma ne demek anlamadım. Ne yansıyor, soğurulan ne . İnfraredin bu konuyla alakası ne. Normal fotoğraf makinalarında infrared olmaz, gece görüşlü olanlarda kullanılır. Ülkeye ihracı değilde belki ithalatı yasak olabilir :) Amazonda var bak https://www.amazon.com/Sony-Cybershot-DSCW70-Digital-Optical/dp/B000ENPDHI
Sony W70 in çektiği görüntüler hakikaten çok güzel istediğin gibi yorumlayabilirsin çok net çekmiş :)
Son olarak kendine dikkat et ben makinayı aldım aradığımı buldum şimdi satıyorum ilanını görmeyelim :)

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Madem çil çil altınları gördün burada ne arıyorsun, izin al kaz çıkart. Yansıma ve soğurma ne demek anlamadım. Ne yansıyor, soğurulan ne . İnfraredin bu konuyla alakası ne. Normal fotoğraf makinalarında infrared olmaz, gece görüşlü olanlarda kullanılır. Ülkeye ihracı değilde belki ithalatı yasak olabilir :) Amazonda var bak https://www.amazon.com/Sony-Cybershot-DSCW70-Digital-Optical/dp/B000ENPDHI
Sony W70 in çektiği görüntüler hakikaten çok güzel istediğin gibi yorumlayabilirsin çok net çekmiş :)
Son olarak kendine dikkat et ben makinayı aldım aradığımı buldum şimdi satıyorum ilanını görmeyelim :)
😂👏

reddanger

Yeni Üye
tamam ben bir yer vereyim baksınlar bakalım doğru bilirlerse inanacam cidden bak??

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Geçen yine bir fotoğraf makinasından belirli işlemler yaparak net görüntü blablabla... Şeklinde konu açıldı.
sitedeki gariban kardeşlerimize karşı Bir organizasyon var mı diye düşünmeye başlıyorum.
Takipteyiz hadi bakalım.

Asya26

Member
Geçen yine bir fotoğraf makinasından belirli işlemler yaparak net görüntü blablabla... Şeklinde konu açıldı.
sitedeki gariban kardeşlerimize karşı Bir organizasyon var mı diye düşünmeye başlıyorum.
Takipteyiz hadi bakalım.

tekniktim

Yeni Üye
DSC01420.JPG

selamlar arkadaşlar
öncelikle sağ alttaki tarih 2021 yılı bunun gibi 4 görüntü aldık bu yerlerde minelab 4500 45 lik dd başlıkla (kendisi 2metreye net iniyor) ve yine minelab ctx 3030 la oda yetmedi görüntüleme cihazları ile uzun mesailer yaptık sonuç olarak efsaneler rafında yerini aldı kendileri ,
yok özel mercek takılmış,
yok nasa'dan lens gelmiş,
yok bunu yapan adam kör olmuş vs...

görüldü test edildi ONAYLANMADI

Ekli dosyalar

zümrüt1

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 300860

selamlar arkadaşlar
öncelikle sağ alttaki tarih 2021 yılı bunun gibi 4 görüntü aldık bu yerlerde minelab 4500 45 lik dd başlıkla (kendisi 2metreye net iniyor) ve yine minelab ctx 3030 la oda yetmedi görüntüleme cihazları ile uzun mesailer yaptık sonuç olarak efsaneler rafında yerini aldı kendileri ,
yok özel mercek takılmış,
yok nasa'dan lens gelmiş,
yok bunu yapan adam kör olmuş vs...

görüldü test edildi

zümrüt1

Yeni Üye
Bende kalmaktan vazgeçtim siz öyle diyince 13.5 m elle katılımı zaten şu var kıymetli zamanımı bu işlerle ugrasamam