Ermeni gelmiş burda malım var demiş !

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bir hikaye de ben anlatayım ustalar; bizzat yaşanmış bir olay birinci ağızdan dinledim: Konu şöyle,

Eşimin teyzeoğlu köy muhtarı, bir kış günü köye bir adam geliyor ve muhtarı buluyor, köy bir dağ köyü ama eskiden ermenilerin en yoğun yaşadığı coğrafya, mevsim kış ve kar var yerde, diyor ki; ben ermeniyim sizin köyde gömü var diyor, bana yardımcı ol sana hakkının vereyim çıkaralım diyor, Muhtar da yurdum insanı en saf bir şekilde inanıyor, en güzel bir şekilde köy odasında adamı 2-3 gün misafir ediyor, en güzel ikramlar köy tavuğu falan yemek yaptırıp götürüyor, köylü lere de bu adam tapu dan geldi falandiyor, araziye çıkıyorlar bir meşhur merdiven varmış köyde beni oraya götür diyor, gidiyorlar bakıyor adam diyorki bu merdiveni kırmışlar, işaretini yok etmişler burdan bişe bulmak çok zor imkansız gibi diyor, sonra diyor ki adam muhtara bakıyor arazi güzel aşağıda bir ırmak var çok güzel bir vadi, gel aşağı inelim diyor, akarsu vadisinde inceleme yapıyor şurayı kazalım diyor, muhtar kazmaya başlıyor, adam yani ermeni muhtar kazı yaparken ortadan kayboluyor, 1 saat bazen 2 saat sonra çıkıp geliyor, garibim muhtar kazmaya devam ediyor boş boşuna yerleri, 3 gün kalıyor adam bu şekilde 2- 3 yer kazdırıyor muhtara ve sonra diyorki, bunlar zor iş , ben buraya tekrar gelecem diyor, cihaz falan getireyim harita falan da gösteriyor ve ayrılıp gidiyor; bir daha hiç gelmiyor ermeni, muhtar a defineden bahsettim aynen bunu anlattı bana, ermeni artık daha sonra mı geldi bir şeyler aldı, ya da giderken mi bir şeyler aldı gitti bilmiyoruz, saf olmamak lazım, uyanık ıolmak lazım, sorgulamadan, araştırmadan her sorana hemen ahanda burası dememek lazım, çok önemli konu Sedegor ustam bir kaç tane ermeni hikayesi daha var ama şimdilik bu kadar yeter selam ve saygılar

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
İşte önceki zamanlarda korku vardı..
israil Filistin’deki ilk saldırısını yaparken hepsi sığınaklara indi. Sabaha bütün dünyadaki müslümanlar toplanıp hepimizi öldürecekler diye o geceyi tir tir korkarak geçirdiler.
ertesi sabahı hiç bir şey olmamış gibi görünce artık bizi kimse durduramaz dediler.
Çünkü ortada müslüman birliği kalmamıştı!
Ben sıkıldım artık onlarda bizim camimize saldırırlar gibi cümlelerden çünkü zaten saldırıyorlar zaten aşağılıyorlar.
daha 2-3 ay önce camide katliam yapmadılar mı ?
bu sebepledir modernite ve hümanizm bizi çürüttü demem!
kusura bakmayın bunlara korku lazım.

Şöyle bi durum var hocam onlar yapıyor diye bizdemi yapalım yahut mezarlarına gidip yağmalayalımmı şimdi onlara göre biz barbar ve kafiriz bize görede onlar tabiki bi düşün onlar bizim camilerimizi ahır olarak kullansa ve bizde bunu görsek tepkimiz ne olur bence karşılıklı şekilde birbirilerimizin ibadet hanelerine saygı göstermek gerekir diye düşünüyorum

GUND@R

Aktif Üye
usta bizim buraya da bir Ermeni gelmiş. İlçe merkezinde birkaç kişiye sormuş. Burada biryerde mağaralar olmalı demiş. Yanında büyükçe bi oluk var. Yoldan geçersen bile görürsün demiş. Bilen olmayınca da kayıplara karışmış.o bahsettiği yeri ben biliyorum yerini de sen söyle Sedegor usta ))

30061977

Engellendi
Din ve ibadethane adı altında “İsa a.s, Allah’ın c.c oğludur” deyip Allah’a iftira edilip şirk koşuluyorsa;
saygı falan göstermeyin arkadaşlar.
modernite ve hümanizm adı altında çürüdük, çürütüldük resmen!!
aynen kiliseleri tuvalet olarak kullanabilirsiniz

bizim buralar rum bölgesi.
ermeni yeride var .
zamanında gelenler olmuş fakat macalari yememiş.
hâlâ gelenler var.
ben 1_2 tanesine denk geldim.
kovdum bitti.

Son düzenleme:

Metalicvoice

Operatör
aynen kiliseleri tuvalet olarak kullanabilirsiniz

bizim buralar rum bölgesi.
ermeni yeride var .
zamanında gelenler olmuş fakat macalari yememiş.
hâlâ gelenler var.
ben 1_2 tanesine denk geldim.
kovdum bitti.
Çevir camiye secde et mubarek niye içine ediyon hemen bidur... :)

Turko

Uzman
Herkese benden Pertev krem , Her derde deva.

30061977

Engellendi
camı başka yere yapılır.
kiliseyi camiye çevirmeye gerek yok.
fatih s m. han ayasofyayi yıkıp yerine cami yatırsaydı. bugün böyle bir sıkıntı cikmiycakti Metalicvoice

Son düzenleme:

Mushap

Editör
İşte önceki zamanlarda korku vardı..
israil Filistin’deki ilk saldırısını yaparken hepsi sığınaklara indi. Sabaha bütün dünyadaki müslümanlar toplanıp hepimizi öldürecekler diye o geceyi tir tir korkarak geçirdiler.
ertesi sabahı hiç bir şey olmamış gibi görünce artık bizi kimse durduramaz dediler.
Çünkü ortada müslüman birliği kalmamıştı!
Ben sıkıldım artık onlarda bizim camimize saldırırlar gibi cümlelerden çünkü zaten saldırıyorlar zaten aşağılıyorlar.
daha 2-3 ay önce camide katliam yapmadılar mı ?
bu sebepledir modernite ve hümanizm bizi çürüttü demem!
kusura bakmayın bunlara korku lazım.
Zalime merhamet edilmez edilirse bu zalimin zulmünü artırmasına sebep olur hepte öyle olmuştur.

Mushap

Editör
Kilise konusu geçmiş iken küçükte bir bilgi paylaşayım müslüman icab ederse kilisede vs farklı yerlerde ibadet edebilir.ancak bir yahudi yada hristiyan camiye ibadet amaçlı gelemez.konu ile ilgili olarak yeryüzü bana mescid kılındı hadisi şerifi açıklayıcı olacaktır

Son düzenleme:

acemidefineci02

Yeni Üye
dedemin köyü orduda dedem anlattı dedem tarlada çalışırken bitane adam dedeme amca buralarda değirmen varmış o nerede diye sormuş dedemde ırmak suyu altında kaldı demiş adamda gitmiş 500 metre yukarıda eski ermeni köyü var bize yakın gömü değirmenle gitti yada duruyor tahminimce akarsu kenarındada acayip işaretler var ben anlamam

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
camı başka yere yapılır.
kiliseyi camiye çevirmeye gerek yok.
fatih s m. han ayasofyayi yıkıp yerine cami yatırsaydı. bugün böyle bir sıkıntı cikmiycakti Metalicvoice
Sence Fatih Sultan Mehmet ' in senin kadar kafası çalışmıyormuydu ))))

Osmalı 600 yıl Hüküm sürdüyse Fatih 'in Düşünce ve Felsefesine dahalıdır bu. İstanbulun Fetih sürecini ve İstanbula giriş anını Kostantine Halkına Hitabını bilirmisin ?

İki Cihan için Övgü kazanan biri bu işlerimi bilmeyecek ?

Son düzenleme: