Ermeni kuyusu

aslanbey

Bilgili Üye
Eskiden beş taş oynarlardı kızlar aynı onun gibi oyma yaparak yapmışlar tableti ben gördüm tüf kaya üzerinde bi tabletti

aslanbey

Bilgili Üye
Resmini almadım alsaydım atardım

aslanbey

Bilgili Üye
Ustalar videoyu tekrar denedim olmuyor

aslanbey

Bilgili Üye
Ustalar yardımlarınızı bekliyorum

Storm

Editör
Zeminde ki o yuvarlak daireleri iyi bi incelesin belki bi iz emare vardır. Dönem soygunu da yemiş olabilir. Dere tarafından gelen tünelde daha önce bulmadan önce işlem yapılmış mi ? Açık şekilde veya o girişi ilk bulan siz misiniz.

aslanbey

Bilgili Üye
Storm Ustam tünelde kuyuda toprak dolu imiş odanın içinde dahi varmış ikisinide arkadaş temizlemiş önce kuyudan odaya girmiş sonra tünele temizleyerek gitmiş tüneli derenin yanına varınca bırakmış giriş kapısına varmamış

Son düzenleme:

Storm

Editör
Birkaç sorum daha olacak. Birincisi kuyu duvarında böyle daha kaliteli veya rengi farklı kayalar var mı kapak taşları olabilir ? Hiç kuyu dibinde ya da duvar kısımlarında sıvalı bölge var mi ? Özellikle taban kısmında yuvarlakların olduğu yer sıvalı şekilde mi şayet öyleyse tabanın altında 2 adet mal odası var. Ama bu dediğimi çubuk ya da cihaz yardımı ile teyit etmesi lazım. Boşa emek harcanmasını istemem. Bide altı geniş ve üstü dar şekilde ilerliyorsa kuyu duvarlarda işlem yaparken çok dikkatli olması gerekiyor arkadaşın mazallah tepesine yıkılır Allah göstermesin.

aslanbey

Bilgili Üye
Storm ustam kuyu oyma şekilde yapılmış örme deil kuyu da daralma veya genişleme yok aynı şekilde devam ediyo kuyunun iki tarafında inip çıkmak için oyuklar var kuyunun tabanı taşla dolu odaya giden tünele kadar boşaltılmış değişik hiçbirşek yok değişik taş kaya vs

aslanbey

Bilgili Üye
Turko mayhem mavikorku benim konuyu bi inceleseniz beni bilgilendirseniz gerçekten çok makbule geçer tecrübelerimizle bemi adınlatın lütfen ustalar

akyol

Bilgili Üye
odaya giden kuyu örme değilse erzak için kullanılan bir odadır bişey çıkaçağını zannetmiyorum dostum şayet bahsttiğiniz kuyu örme olsaydı ilk mal duvar taşlarından birisine saklanmış olurdu ve bu kuyu duvarına saklanan mallar genelde içi su dolu kuyularda olmaktadır