ermenilerden kalma evde sığınak ve kuyu cıktı

Metalicvoice

Operatör
Giresunluyum zaten ustam ordaki evimizde eski ama böyle şeylerde karşılaşmadık cünkü bu evden sesler geliyordu can sesi gibi falcı tutup falcı sesi kestiğinde bu evde hazine var beraber cıkartalım demiş ama ozamanlar cıkartmak kolay değildi evler vardı bölgede şimdi devlet bölgedeki evleri yıktı bi kac tane var yada oturulmuyolar kadında aynı zamanda öldü
FALCI TUTMAK NE DEMEK YA :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
3 tane yeralti sehri sayilacak yer gordum degisik bolgelerde.
Onlarca yerlesim yeri gezdim.
Bir tane altin ve gumus paraya denk gelmedim. Guzel yerler olmasi ayri bir sey icinde kiymetli metal olmasi ayri birsey. Bu alanlari inceledigimizde birseye rastlamadik maalesef.
Bu nedenle tespit yapilmadan yapilan her islem yorgunluk ve masraf demektir.
İhtimalle islem yapmak kisiyi ihtiyarlatir.
Ermeni rum evi deyince akla sikke gelmeli. Diger ihtimalleri unutmak daha akilci olur.
Once Tespit Sonra İşlem.
Kolay gelsin.

arkelogbey

Member
aşağası tamamen bana ait ustam catısı gözüken eve kadar zaten bölgede yaşayan kimse yok denize kadar inip çalışmalarıma devam ettim ormanın icinde bi baraka rastladım duvar boyu üst üste koyulmuş taşlarla birlikte tam o kırmızı olarak işaretlediğiniz yerde dut ağacı vardı evin yaşı kadar olan ve kuyunun sol tarafında armut ağacı hemen ilersinde biyer keşfetim şuan çalışmarıma devam ediyorum

arkelogbey

Member
Bu evin aşağsında bulduğum yer denize inerken yanlış yoldan indim ormanda karşıma cıktı evin aşağsından denize iniliyor belki fotorafları incelediyseniz görmüşünüzdür

arkelogbey

Member
Bahcede böyle birşey rastladım üstü saclarla kaplanmış kazı işlemleri devam etiriyorum cok büyük bi bölgeyi kapsıyor ne olduğunu anlayamadım mahsen felanmı var aşağsında

arkelogbey

Member
Oranın aşağsında ustam
burası kırmızı ile işretledigim yer içindemi

Ekli dosyayı görüntüle 272610

yer neresi sakınca varsa söyleme cubuk kullanıyormusun
Yer batı karadeniz bölgesi aşağıdaki fotoraflar işaretlediğin bölge fotorafın olsuğu bölgede ilk fotorafın soluyla 2fotorafının sağı arasında kalıyor denize yakın bi seviye ormanın icinde ulaşılması zor yerde ve incellediğime göre barakanın yarısı yıkılmış duvarlarıda insan oraya örmez boş boşuna ormanın icinde bi yerleşke yok sonucta o bwya bi uzunlujta örülü

arkelogbey

Member
Oranın aşağsında ustam

Yer batı karadeniz bölgesi aşağıdaki fotoraflar işaretlediğin bölge fotorafın olsuğu bölgede ilk fotorafın soluyla 2fotorafının sağı arasında kalıyor denize yakın bi seviye ormanın icinde ulaşılması zor yerde ve incellediğime göre barakanın yarısı yıkılmış duvarlarıda insan oraya örmez boş boşuna ormanın icinde bi yerleşke yok sonucta o bwya bi uzunlujta örülü
Buda işaretlediğiniz bölgede tam olarak ve üstü sacla kaplı birşey şuanki tespitim 3metre uzluğu ve genişliği biraz daha ilerliyor artık bu hafta icinde uğraşabilirsem bi acacam bakacam ne olduğunu merak ettim

kazama

İnanıyorsan denemeye değer !
Evin sahipleri eğer tekrar dönüp sakladıklarını almadı ise yada bir başkaları tarafından bulunmadı ise ev ve çevresinde yüklü hazine bulma olasılıgı var ama arayarak bulamassın .. Ağaç dikerken yada tarla sürerken denk gelinir.