ermenilerden kalma evde sığınak ve kuyu cıktı

arkelogbey

Member
Evin sahipleri eğer tekrar dönüp sakladıklarını almadı ise yada bir başkaları tarafından bulunmadı ise ev ve çevresinde yüklü hazine bulma olasılıgı var ama arayarak bulamassın .. Ağaç dikerken yada tarla sürerken denk gelinir.
Usta kuyuyu zaten tarla yaparken buldum ondan sonrq bölgeyi araştırnak icin elime bikere dedektör gecti aradığımda bi kac tane yerde ötü ve boşluk algıladı bazı yerlerde evin icinde sığınak buldum ama bahcedede olduğundan şüpheliyim hedefim onu bulmak

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Konu sahibi miktir et define gomu nuhabbetini yeni farkettim arazi ev denize yakin ortam guzel kac kisinin boyle biyere sahip olmak istedigini bilemezsin..kasma kendini cunku tadilat restore yaparken hersey ayaana gelecek cikacak.ayik ol uyanik ol.

Cemov

Aktif Üye
Giresunluyum zaten ustam ordaki evimizde eski ama böyle şeylerde karşılaşmadık cünkü bu evden sesler geliyordu can sesi gibi falcı tutup falcı sesi kestiğinde bu evde hazine var beraber cıkartalım demiş ama ozamanlar cıkartmak kolay değildi evler vardı bölgede şimdi devlet bölgedeki evleri yıktı bi kac tane var yada oturulmuyolar kadında aynı zamanda öldü
Sen falciya fazlasıyla inanmış olmandan dolayı burada kim ne derse ikna edemiyecek seni. Bence sıradan bir ev. Sığınak v.s olmasıda birşeyi değiştirmez.

arkelogbey

Member
Ustalar bu evin yanındaki dut ağacı babamlar 60lı yıllarda bundan meyve yiyolardı kac yaşında olduğunu bilmiyorum ama 70 80vwrdır en az aynı zamanda kuyunun ordaki kesilen armut ağacıyla dut ağacı kuyuya 11adım mesafesi var ikisininde ücgen şeklinde kalıyolar bi fikri olan varmı

serkancan

Aktif Üye
Ustalar bu evin yanındaki dut ağacı babamlar 60lı yıllarda bundan meyve yiyolardı kac yaşında olduğunu bilmiyorum ama 70 80vwrdır en az aynı zamanda kuyunun ordaki kesilen armut ağacıyla dut ağacı kuyuya 11adım mesafesi var ikisininde ücgen şeklinde kalıyolar bi fikri olan varmı
Yok arkadaş
Ben yanlış mesleği seçmişim..
Benim dağ tepe gezmem lazımdı.
Senin yerinde benim olmam lazımdı..

:giggle:

@ibrhm

Bilgili Üye
Ustam merhaba kuyu ve evi,etrafıni içerisine alacak şekilde fofotoğraflarmısin?

@ibrhm

Bilgili Üye
Ustam ilk sayfalara bakarsan görebilirsin oralarda etraftaki herşeyin fotorafını cektim
Görmek istediğim şekilde yok .Aradığını bulmak için Yardım istiyorsan bunun olması şart . İçerisinde su olan kuyu ilk fotodaki boş kuyunun solunda yaklaşık arda 12 metre mesafe varmı?

arkelogbey

Member
Görmek istediğim şekilde yok .Aradığını bulmak için Yardım istiyorsan bunun olması şart . İçerisinde su olan kuyu ilk fotodaki boş kuyunun solunda yaklaşık arda 12 metre mesafe varmı?
Dediğiniz gibi kuyunun sol tarafına 12adım attığımız zaman cok yaşlı armut ağacı vardı kurudu ona gidiyor bi 12kuyunun caprazında 12adım daha atarsak duta gidiyor ücgen oluyor anlıyacağınız

arkelogbey

Member
Ama kuyular birbirine uzak bitane daha kuyu var ücgen yapıyor ama uzaklar ustam.