Eskişehir lahit 4 milyon $

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde kaçak kazıda ortaya çıkartılan lahit, uzmanlar ve güvenlik güçlerinin gözetimi altında açıldı.
22 Mayıs 2017 günü öğlen saatlerinde ilçenin Ayvalı mahallesi Musluk mevkide kaçak kazı yapıldığı ihbarı üzerine bölgeye giden İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 6 kişiyi suçüstü yakalamıştı. Olayda kullanılan 2 araca el koyan ve şüphelilere 2 bin 354 lira para cezası uygulanan jandarma ekipleri, üzerinde haç işareti bulunduğu belirtilen lahiti koruma altına almıştı.
Bu sabah Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ve Müze Müdürlüğü yetkililerinden oluşan bir heyet birinci derece sit alanında bulunan kaçak kazı bölgesinde ve lahit üzerinde incelemelerde bulundu. Seyitgazi İlçe Jandarma Komutanlığı ve Seyitgazi Belediyesi’nin desteği ile yaklaşık 6 metre derinliğinde bulunan lahit görevliler tarafından açıldı. Lahit içinden iskelet parçaları çıktı. Lahitin uzmanlar tarafından incelenmesinin sürdüğü, korunması için içindeki iskeletle birlikte arkeoloji müzesine götürüleceği öğrenildi.
Bu arada, 6'si olay bölgesinde olmak üzere kaçak kazıyla ilgili gözaltına alınan 10 kişinin, çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi.

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
İyi bırakmışlar :) GüZel paylaşım .
Sit Alanında yakalansaydılar iş değişirdi.
Bu önemli bir konu.

Küçük nüanslar var:
Yanında yakalanmak başka,
elde kazma kazarken yakalanmak başka.
Alet edavat yokken yakalanmak başka.
Uzar gider.
Meselenin özünde: SUÇUN GERÇEKLEŞME HALİ meselesi vardır.
100 metre ötesinde yakalayıp götürseler, jandarmaya karşı dava açılabilinir :)
Bu hukuk acayip bişi kardaşım. :)

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sit Alanında yakalansaydılar iş değişirdi.
Bu önemli bir konu.

Küçük nüanslar var:
Yanında yakalanmak başka,
elde kazma kazarken yakalanmak başka.
Alet edavat yokken yakalanmak başka.
Uzar gider.
Meselenin özünde: SUÇUN GERÇEKLEŞME HALİ meselesi vardır.
100 metre ötesinde yakalayıp götürseler, jandarmaya karşı dava açılabilinir :)
Bu hukuk acayip bişi kardaşım. :)
22 Mayıs 2017 günü öğlen saatlerinde ilçenin Ayvalı mahallesi Musluk mevkide kaçak kazı yapıldığı ihbarı üzerine bölgeye giden İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 6 kişiyi suçüstü yakalamıştı. Olayda kullanılan 2 araca el koyan ve şüphelilere 2 bin 354 lira para cezası uygulanan jandarma ekipleri, üzerinde haç işareti bulunduğu belirtilen lahiti koruma altına almıştı.
Bu sabah Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ve Müze Müdürlüğü yetkililerinden oluşan bir heyet birinci derece sit alanında bulunan kaçak kazı bölgesinde ve lahit üzerinde incelemelerde bulundu. Seyitgazi İlçe Jandarma Komutanlığı ve Seyitgazi Belediyesi’nin desteği ile yaklaşık 6 metre derinliğinde bulunan lahit görevliler tarafından açıldı. Lahit içinden iskelet parçaları çıktı. Lahitin uzmanlar tarafından incelenmesinin sürdüğü, korunması için içindeki iskeletle birlikte arkeoloji müzesine götürüleceği öğrenildi.
Bu arada, 6'si olay bölgesinde olmak üzere kaçak kazıyla ilgili gözaltına alınan 10 kişinin, çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi. İHA

Hırçın

Member
Ustalar bizim burdada enez ilçesinde de 1ay olmadı burda da bir ekibi yakaladılar .bizim burdan 2 kişi öbürleri istanbuldan 2 kişiydi hemde 1ci derece sit alanı .makina lar jenaratörler araçlar .adamlar 1 gün gözetim altında kaldılar 2ci gün serbest .sadece ekipmanlarını aldılar mı almadılar mi onu bilmiyorum sorma dimda .yani okadarda korkulacak bir durum yok .ben gündüz tek teye bazen çıkarım gündüz karşımda 150 metre karşımda piyadeler var birgün de sıkıntı olmadı .gelseler bile kacmam inaninki .çok şükür bu zamana kimsenin 1lirasına bile tenezzur etmedim .hırsızlıkta yapmiyom .yüz kızartıcı bir durumda yok .allaha şükür anlımız açık .daha ne olsunki ustalar .yeterki tahrip etmeyelim.

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustalar bizim burdada enez ilçesinde de 1ay olmadı burda da bir ekibi yakaladılar .bizim burdan 2 kişi öbürleri istanbuldan 2 kişiydi hemde 1ci derece sit alanı .makina lar jenaratörler araçlar .adamlar 1 gün gözetim altında kaldılar 2ci gün serbest .sadece ekipmanlarını aldılar mı almadılar mi onu bilmiyorum sorma dimda .yani okadarda korkulacak bir durum yok .ben gündüz tek teye bazen çıkarım gündüz karşımda 150 metre karşımda piyadeler var birgün de sıkıntı olmadı .gelseler bile kacmam inaninki .çok şükür bu zamana kimsenin 1lirasına bile tenezzur etmedim .hırsızlıkta yapmiyom .yüz kızartıcı bir durumda yok .allaha şükür anlımız açık .daha ne olsunki ustalar .yeterki tahrip etmeyelim.
abi sen iyi niyetliye denk gelmişsin bir de can yakana denk geldin mi makinan gider bir de şikayet olursa dahada kötü .. para cezası vs vs vs :(

Hırçın

Member
tatar26 usta eski rütbelilerde kalmadı simdi ,eskiden insan lan konuştukları zaman sanki karsilarin da hayvan var gibi muamele görürdük .şimdi ki rütbeliler e derdini anlata biliyon .konuşa biliyon .vallahi bazen köye geliyo jandarmAlar oturuyoruz çay içiyoruz gırgır şamata .eskiden nerde bi rütbeli görsek görmemezlikten gelirdik .şimdi ise selam vermeden geçmek istemiyon .

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
tatar26 usta eski rütbelilerde kalmadı simdi ,eskiden insan lan konuştukları zaman sanki karsilarin da hayvan var gibi muamele görürdük .şimdi ki rütbeliler e derdini anlata biliyon .konuşa biliyon .vallahi bazen köye geliyo jandarmAlar oturuyoruz çay içiyoruz gırgır şamata .eskiden nerde bi rütbeli görsek görmemezlikten gelirdik .şimdi ise selam vermeden geçmek istemiyon .
vallaha ben halen diplerine girmem kendimi sağlama almaya devam bilirimki işimiz düştüğünde arkalarını dönüp tanımamazlıktan geldiklerini...

Hırçın

Member
İnşallah kötülerine denk gelmeyiz usta ,benim değinmek istediğim konu .onlarla arkadaşlık falan değil .sadece eskisi gibi değil .şimdi isler biraz daha saygı ve sevgi çerçevesinde oluyo .

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Dedektörle beraber yanında kazma kürek varsa sıkıntı.
Yoksa "araştırma yapıyorum" dediğinde, savcılığa sevk ederlerse zaten savcı bırakır.
Dedektörü verip vermeme sıkıntısı, savcıdan savcıya değişiyor.
Normalde dedektörle araştırma yapmak bile yasak memleketimizde.
Amma dedektör alıp satmak serbest :)))