Eskişehir lahit 4 milyon $

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
22 Mayıs 2017 günü öğlen saatlerinde ilçenin Ayvalı mahallesi Musluk mevkide kaçak kazı yapıldığı ihbarı üzerine bölgeye giden İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 6 kişiyi suçüstü yakalamıştı. Olayda kullanılan 2 araca el koyan ve şüphelilere 2 bin 354 lira para cezası uygulanan jandarma ekipleri, üzerinde haç işareti bulunduğu belirtilen lahiti koruma altına almıştı.
Bu sabah Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü ve Müze Müdürlüğü yetkililerinden oluşan bir heyet birinci derece sit alanında bulunan kaçak kazı bölgesinde ve lahit üzerinde incelemelerde bulundu. Seyitgazi İlçe Jandarma Komutanlığı ve Seyitgazi Belediyesi’nin desteği ile yaklaşık 6 metre derinliğinde bulunan lahit görevliler tarafından açıldı. Lahit içinden iskelet parçaları çıktı. Lahitin uzmanlar tarafından incelenmesinin sürdüğü, korunması için içindeki iskeletle birlikte arkeoloji müzesine götürüleceği öğrenildi.
Bu arada, 6'si olay bölgesinde olmak üzere kaçak kazıyla ilgili gözaltına alınan 10 kişinin, çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı belirtildi. İHA
Ustam, sen SİT alanını kırmızılayınca Hukuk Komisyonuna sordum, dediler;
Cezaevlerin de Fetö şerefsizleri yüzünden yer kalmamış. Davalar tutuksuz devam ediyormuş. :)

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
vallaha ben halen diplerine girmem kendimi sağlama almaya devam bilirimki işimiz düştüğünde arkalarını dönüp tanımamazlıktan geldiklerini...
Sıkıntı yok hocam.
Bizim korkacak tek hususumuz var:
Ya Allah Bismillah deyip başladığımızda, ta yanımıza kadar gelmişler ve bizim haberimiz olmadıysa. :244:

Geçen bakır topraklama çubuğu almaya gittim. Nerede kullanacaksın dedi.
Bende define bulmada kullanacağım dedim. 15 dakika konuştuk. Abi beni de ekibe al dedi plasiyer..:zuhaha:

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sıkıntı yok hocam.
Bizim korkacak tek hususumuz var:
Ya Allah Bismillah deyip başladığımızda, ta yanımıza kadar gelmişler ve bizim haberimiz olmadıysa. :244:

Geçen bakır topraklama çubuğu almaya gittim. Nerede kullanacaksın dedi.
Bende define bulmada kullanacağım dedim. 15 dakika konuştuk. Abi beni de ekibe al dedi plasiyer..:zuhaha:
Bir kahveye gir defineci var mi de kahvenin tamami el kaldırır

murattırosso

Hakimiyet ALLAH 'cc'dır.
Süper Moderatör
6 metre derinlik. ne ile bulmuşlar onu merak ettim. İşaret mi cihaz mı.

SelçuK

DogacıyıZ
bu bizede geldi yakalanmaları gayet normal önüne gelene güncel atıyorlardı mal herifler

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ben şunu anlamadım paralar ne oldu paralar ... çil çil altınlar sikkeler değerli eşyalar ne oldu .... hiç yazmıyolar ... al sana lahit içinde cenazenin 1 inin iskeleti ... hemi yedik bizde ..

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
ben şunu anlamadım paralar ne oldu paralar ... çil çil altınlar sikkeler değerli eşyalar ne oldu .... hiç yazmıyolar ... al sana lahit içinde cenazenin 1 inin iskeleti ... hemi yedik bizde ..
vallaha varmıydı yokmuydu sanki açılnca sadece ceset cıktı videosu vardı