Eşkiya belgelerindeki yalan

meratan

Aktif Üye
Eşkiya belgelerini okumaya başladığınızda hemen başlarda karşınıza şöyle birşey çıkar.

Bu eşkiyalar 2. Mahmudu galata köprüsünde öldürdüler ve kafasını parçaladılar.

Halbuki 2 . Mahmut çamlıcada kız kardeşinin evinde verem hastalığından ölmüştür.

Buda belgelerin doğruluğunu sorgulamama sebeb oldu.

Bu güne kadar yazdığım veya soduğum hiç bir platformda tatmin edici bir cevap alamadım. Sizlerin fikirlerini sormak isterim.

Saygılar

serkancan

Aktif Üye
Kudret kalenin gün batısında otuz beş dakika mesafede CENEVİZ KALE mevcuttur, diye yazılıyor belgelerde..
Ceneviz Kalesi Düzce Akçakoca İlçesinin 2,5 kilometre batısında, iki koy arasında bulunan bir falez üzerinde kurulmuştur.
Bu kudret kalenin o civarda oldupunu göstermiyor mu?
Fakat kudret kalesi van başkalede bulunuyor.
Kafam çok karıştı.
Aşağıdaki kale ceneviz kalesi.. Ekli dosyayı görüntüle 270601

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ömrunu,
bu belgeler pesinde kosup da hiçbir şey bulamadan bitiren arkadaslarin varligi da bu belgeler hakkinda buyuk bir fikir vermektedir...

Kanaatimce;
Yer isimleri aldatmaca.
Olaylar abartili amma gercek.
Bir parcasina dahi henuz ulasani
duymadik.(Bulunmadi diyemeyiz amma duyulmadi).
Zamani gelince kime nasip olacaksa,
O zamani bekliyordur.

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....
Akıllı adamın ne işi olur bu çizgi film hikayeleri ile.5 ton altın,200 katır yüklü altın,elmaslar yakutlar zümrütler külçe külçe altınlar,3 milyon okka paralar kazanlar dolusu altın,taşıyamamışlar onun için 800 deve altın? adamlar bir liste yazmış eşkiyanın malları diğe birde kayıtlı diyorlar heralde kayıtları eşkiyanın muhasebecisinden aldılar??türkiye cumhuriyetinin kasasında bile olmayan sayısal değerlerden bahsediyorlar.Allah akıl fikir versin.​

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Eşkiya belgelerini okumaya başladığınızda hemen başlarda karşınıza şöyle birşey çıkar.

Bu eşkiyalar 2. Mahmudu galata köprüsünde öldürdüler ve kafasını parçaladılar.

Halbuki 2 . Mahmut çamlıcada kız kardeşinin evinde verem hastalığından ölmüştür.

Buda belgelerin doğruluğunu sorgulamama sebeb oldu.

Bu güne kadar yazdığım veya soduğum hiç bir platformda tatmin edici bir cevap alamadım. Sizlerin fikirlerini sormak isterim.

Saygılar
Aklı selim sorgulayan insanın hali başka oluyor. Dinlemesi güzel hatta o kadar ki ballandıra ballandıra anlatır sevdalısı, lâkin beyhude bir çaba ve zaman israfindan başka bişey değildir.

serkancan

Aktif Üye
Arkadaşlar,
Şahsen ben karlılaştım..
İnegölde dağın tepe noktasında uzun bir kaya, tepeye tırmanarak çıkıyorsun buraya..
Yaklaşık 4 saatlik bir upraş ile ulaşıyorsun..
Bir kapı, 8 metre tünel sonra 5 kişinin girebileceği bir oda. Oda 5 kenarlı ve içerisi deniz kumu ve çakıl dolu.. O oda boş çıktı. Volcanın hazinesi diye 2 hafta çalıştık orada, 2 hafta boyunca çay, peynir ile beslendik.. Nehir suyu içtik.. O hırsla odada bulduğımuz sadece 2 adet dev erkek penisi başka birşey yoktu ve odada tünelin bitişinin altından aşağı indik..karşımıza çıkan 1 iskelet yüzü ve taban.. Ne boşluk var, nede çubuk, makinede bir işe yaramadı.. Oda boştu.. Eşkiyaların boş oda yapmalarının sebebinin anlamış değilim.. Elimde eşkiya yerlerim var, fakat o günden beri cesaret edemiyorum. ☺

Metalicvoice

Operatör
Arkadaşlar,
Şahsen ben karlılaştım..
İnegölde dağın tepe noktasında uzun bir kaya, tepeye tırmanarak çıkıyorsun buraya..
Yaklaşık 4 saatlik bir upraş ile ulaşıyorsun..
Bir kapı, 8 metre tünel sonra 5 kişinin girebileceği bir oda. Oda 5 kenarlı ve içerisi deniz kumu ve çakıl dolu.. O oda boş çıktı. Volcanın hazinesi diye 2 hafta çalıştık orada, 2 hafta boyunca çay, peynir ile beslendik.. Nehir suyu içtik.. O hırsla odada bulduğımuz sadece 2 adet dev erkek penisi başka birşey yoktu ve odada tünelin bitişinin altından aşağı indik..karşımıza çıkan 1 iskelet yüzü ve taban.. Ne boşluk var, nede çubuk, makinede bir işe yaramadı.. Oda boştu.. Eşkiyaların boş oda yapmalarının sebebinin anlamış değilim.. Elimde eşkiya yerlerim var, fakat o günden beri cesaret edemiyorum. ☺
Bak demekki doğru söylemişiz değillmi?