Eşkiya belgelerinin ortaya çıkması

ÖMER HATTAB

Editör
osmanlı vilayet salnamelerini inceleyin iç ve dış hainlerin neler yaptığı ortadadır...köy ve kasabalardan toplanan kaksız vergi paralar nerede....osmanlının yedi cepede savaşıp iç meselelerinde zayıf kaldığı dönem ne olduysa budönem olmuştur osmanlı hazineleri nerede...işte bu paralar aranmaktadır
Hainler bitmiyorki
dün ermeniler rumlar
bugün avrupa amarika ve onların kuklaları
yerli hainler.

sepetkaya

Editör
Ustam konuyu noktalamamişsin.. yazdıklarının çok mantıkla olduğu kanaatindeyim... bilgin olupta veyahut kanaatin dahilindeki fikirlerini de sanki yazmak istememissin gibi... yanlış anlama... demek istediğim... yazdıklarım kadar yazmadiklarinda çok kanaatimce. Keşke devam etseydim soluk almadan okudum desem yalan o' lmaz.. insallah devam edersin konuna.sevgilerimle kardesim.

LabarNa

Bilgili Üye
radikal55 seni çok sonradan fark ettik ama genede geç değil değerli ve ulaşılması çok zor ve maddi destekle bile öğrenmesi zor olan bilgilerini tekrar kaldığın yerden paylaşman dileğiyle.

sivasli581

Yeni Üye
eşkiya belgelerinin ortaya çıkışı bu millete atılan enbüyük kazıklardan biri bunada bizim insanımız balıklama atlamıştır ermeni diasporasının işinden başkası değildir kasıtlı olarak adresleri yazılmamış açıklamaları verilmemiş bizim insanımızda yıllardır kara tepe alibey emin ağa bal kayası vezirtepe arar hiç akıllarına gelmez nedense adresi yokmu bu yerlerin yıllardır dilimde tüybitti adres yoksa okumayın aramayın diye örnek vereyim karatepesi olmayan ilçe varmı türkiyede yotur ama deseki falan il filan ilçe şu muhit rahat bulunur zaman aşımından ufak tefek kaymalar hatalar olur ama bulunur ikinci durum denen yerin en az 5 sayfa açıklaması işaretlerin vede bölgenin en ince ayrıntısına kadar bilgisi vardır kaç heykel kac altın nekadar derinde tuzak nerede hepsi yazar şimdi desemki belgelerde geçen DERSAADET neresidir diye hemen istanbul diye atlayacaklar ama orası olmadığını kaç kişi biliyor sanırım yok gibi evet istanbulun eski adıdır ama bizim belgelerdeki yer değildir bir örnek vereyim alibey değirmeni gerçekten değirmenmidir yoksa bu adı bir kaya bloğuna onlarmı bu adı koymuştur biz suyla çalışan değirmen ararken onlarda kıs kıs gülüyorlar tarihin enbüyük soygunlarının yapıldığı paraların saklandığı yerler gözümüzün önünde duruyor sadece maddi durumu çok iyi kişilerin altından kalkabileceği işler var
ustam sizin bilginize hayranım benim bu belge konusunda bir bilgim ve bir tecrübem yok yanlız yaşadıgım bir olayı sizinle paylaşmak istedim istanbulda yeni tanışdıgım bir arkadaşla sohbet ederken bu arkadaş bir belgeden bahsetti dere ismi tepe ismi böyle anlatırken ben bunların hepsinin bizim orada oldugunu söyledim istersen gel ilgilenelim dedim o arkadaş ben bu yeriçin trakyaya gittim ama boş çıkdım dedi oranın dogru yer olması için orada çift hac olması lazım dedi bir müddet sonra o hacıda bulduk ama arkadaş o işe girmedi mal çok elimize yüzümüze bulaşdırrız dedi orası duruyor halen belgelerde sizin de dediginiz gibi degirmen dere tepe hep bu isimler le yazılıyor çünkü bizim orada biryer daha var oda dereynen tepeynen anlatılmış...