eşkıya hazınelerı (halkalı kaya)

Bulan usta 2

Member
dediğin gibi bir kaya var bizim köy tarafında kayada demir halka varmış lakin amcam yerini bana bile söylemiyor :ROFLMAO: ölmeden önce öğrenebilsem keşke. Bölge Batı karadeniz
Ustam ben bu halkalı olayını bi türlü anlamadım kaç halkalı kaya var ki benim çok iyi bildiğim yani haritasını bile gördüğüm halkalı büyük bir kaya insan icinden eğilip geçer sekilde kapı kayanın hemen yanında gemiler 200 metre aşaģıda kalır bal kaya da burda çok yakınında ama bu dediğiniz halka gerçek demir halkamı bunu çözemedim

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Ustam ben bu halkalı olayını bi türlü anlamadım kaç halkalı kaya var ki benim çok iyi bildiğim yani haritasını bile gördüğüm halkalı büyük bir kaya insan icinden eğilip geçer sekilde kapı kayanın hemen yanında gemiler 200 metre aşaģıda kalır bal kaya da burda çok yakınında ama bu dediğiniz halka gerçek demir halkamı bunu çözemedim
geçek demir halka

Bulan usta 2

Member
Eşkiya işleri için boşuna hayal kurmayın.yarısı sahte yarısı abartı diğerleri de ya çok zor ya da hayali işler bana göre tabi
Ustam çok dogru dediniz enaz yarısı sahte ama bunuda söyluyeyim bu belgelerde geçen derenin bir tarafı tahtalıdan aşagısını söylüyor yani kudret kalesine kadar bide catal kaya geçiyor oda tahtakidan yukarıda kalır gerisi hep derenin karşı tarafı malın çoğü tahtalıdan yukarıda orda hep büyük mal gömüldü tahtalidan aşagı çok yere gömüldü ama genelde ufak paralar