EsSelamü Aleyküm "Gemi halkası"

kzmkzm

Member
EsSelamü Aleyküm ustalarım gemi halkası hakkında ki görüşlerinizi almak istiyorum.

mayhem

Co Admin
Co Admin
a.s halka yerdemi küçük büyük arazi hakkında bilgi verirseniz arkadaşlar yardımcı olucaklardır .

Gemo

Member
Mağaranın tavanındaysa, asıl kopsun 24 saat boyunca volçanın altınları akacak.

kzmkzm

Member
Ben gözümle görmedim ustalarım ama kayadaymış . Ben genel olarak mahiyetini merak ettim nedir ne değildir?

kzmkzm

Member
Gemo ustam mağaranın tavanında olmasını çok isterdim sanırım sadece ana kayada :)

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kardeşim halkaların tarihi çok eskiye dayanır. Sizinkide muhtemelen gemi veya benzeri bir taşıt bağlamak için yapılmıştır. Fakat bulunduğu bölgenin şu anda deniz ve göllerle hiç bir alakası yoktur. deniz veya büyük göller çekilmiştir. Bu olaylar binlerce onbinlerce yıl önce gerçekleşmiştir. Yanılmıyorsam bulunduğu bölgede deniz vardır çekilmiştir.

kzmkzm

Member
28karayel28 ustam çok doğru tespit Daha önceden orada deniz olduğu söleniyor . Sizce ne yapmam gerekiyor? Nasıl inceleme yapayım?

28karayel28

Moderatör
Moderatör
Kardeşim kullanım amaçlı yapılmıştır defineyle alakalı değildir. Büyük ihtimalle halka demirdir çürümüş ve paslanmıştir.eğer bu vasıflar gerçekleşmemisse incelemeye alın.varsa fotolar yükleyin çevresini görmek faydalı olabilir bilgi amaçlı hem de görsel amaçlı faydalı bilgiler olur Saygılar sevgiler

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Bölgeyi sormamda sakınca varmı? Büyüklüğü ne kadar? Birde çevresi hakkında bilgi verirmisiniz? Neler var çevrede dikkat çekici? Han,hamam,kilise,köprü,mağara,başka işaretler varmı yakınlarda

Son düzenleme:

kzmkzm

Member
Apollonos ustam iki tane kapalı mağara olduğunu düşünüyorum. Kesme taş ile kapatılmış. Bölge çok canlı bir yer. 28karayel28 ustam fotoğrafını inşaALLAH bugün elime geçerse yüklemeye çalışacağım ustam. Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler sevgili ustalarım.

Son düzenleme:

Gemo

Member
Bazı teorilere göre 12 bin yıl önce istanbul boğazı kapalıydı ve karadeniz marmaradan 150 metre daha sığdı, buzulların erimesiyle dahada yukselen marmara toprağı aşarak karadenize akmaya başladı ve akarkende boğazı aşındırarak oydu. Denizlerin ve göllerin seviyeleri tarih içinde çok değişken.