EsSelamü Aleyküm "Gemi halkası"

kzmkzm

Member
Evet ustalarım sağolun. Gemi halkası gömü müdür yoksa kullanım amaçlımıdır bunu anca çevre etmenlerinden anlaşılır inşaALLAH.

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Gemi halkası ile ilgili belgeli bir yer aranıyordu,onun için sormuştum bölgesini ve çevresi hakkındaki bilgileri. Inşallah foto yükleyip bölge hakkındada bilgileri eklerseniz olası yermi değilmi araştıralım berağber kzmkzm

malibu_18

Bilgili Üye
Gemi halkası ile ilgili belgeli bir yer aranıyordu,onun için sormuştum bölgesini ve çevresi hakkındaki bilgileri. Inşallah foto yükleyip bölge hakkındada bilgileri eklerseniz olası yermi değilmi araştıralım berağber @kzmkzm
arkadaş özellikle bilgi vermemiş sanırım ama saklanacak biryer değil , bölge Bartın Arıt , 1. derece arkeololik sit alanı denir ya işte aynen öyle ama burası 1. derece eşkiya bölgesi :)

özellikle denize giden kestirme yollar olması , saklanmak için uygun arazi yapısı ve vilayete uzaklığı ile eşkiyaların o dönem en uzun süre saklandığı yer olmuş . hatta orada yerleşik hayata geçen kamufle olmaya çalışanlar bile olmuş . hikayesi çoktur , bizzat işlem yapanları da bilirim , yolları çok kötü olduğu için gitmedim bir türlü ama yaza doğru detaylı bir tura çıkacağım . bu bahsi geçen gemi halkasıda belirli gün ve saatte güneş ışığında parlarmış , demir olsa paslanır korozyona uğrar belirli bir zaman sonra çürürdü , bölge yüksek nemli ve denize yakın bir konumda , o yüzden gemi halkasının madeni değerli olma ihtimali var .

dip not ; bölge son 4-5 senedir çok sıkı koruma altında , bizzat kolluk kuvvetlerinden aldığım bilgidir , kuş uçurtmuyorlar desek daha doğru olur . o yüzden işlem için gelecek olanlar suç unsuru taşıyacak aletlerle dolaşmasın yazık olur . sportif doğa yürüyüşü , kampçılık ve fotoğrafçılık tavsiye kamuflaj yöntemimdir .

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
arkadaş özellikle bilgi vermemiş sanırım ama saklanacak biryer değil , bölge Bartın Arıt , 1. derece arkeololik sit alanı denir ya işte aynen öyle ama burası 1. derece eşkiya bölgesi :)

özellikle denize giden kestirme yollar olması , saklanmak için uygun arazi yapısı ve vilayete uzaklığı ile eşkiyaların o dönem en uzun süre saklandığı yer olmuş . hatta orada yerleşik hayata geçen kamufle olmaya çalışanlar bile olmuş . hikayesi çoktur , bizzat işlem yapanları da bilirim , yolları çok kötü olduğu için gitmedim bir türlü ama yaza doğru detaylı bir tura çıkacağım . bu bahsi geçen gemi halkasıda belirli gün ve saatte güneş ışığında parlarmış , demir olsa paslanır korozyona uğrar belirli bir zaman sonra çürürdü , bölge yüksek nemli ve denize yakın bir konumda , o yüzden gemi halkasının madeni değerli olma ihtimali var .

dip not ; bölge son 4-5 senedir çok sıkı koruma altında , bizzat kolluk kuvvetlerinden aldığım bilgidir , kuş uçurtmuyorlar desek daha doğru olur . o yüzden işlem için gelecek olanlar suç unsuru taşıyacak aletlerle dolaşmasın yazık olur . sportif doğa yürüyüşü , kampçılık ve fotoğrafçılık tavsiye kamuflaj yöntemimdir .
ee kardes bu durumda ne onerirsin disi cekilemezmi.mekanin

deli firat

DOĞACI
Foto yok açıklama yok herkeste bir acaba var halka tepede tepeden dereye epey inişli bir yol hem inişli hem tehlikeli hadi dereye indin nerden bulacan o kapkarayı zaten birtek ordan görürsün halkayı

malibu_18

Bilgili Üye
ee kardes bu durumda ne onerirsin disi cekilemezmi.mekanin
bizde hep acele var , hiç fizibilite yok . bana 30 km mesafede ama hem fırsatım hemde korunaklı olmasından dolayı cesaretim yok açıkçası . ama ön çalışma yapılırsa bölge çok değerli , bunun içinde ben bahar/yaz dönemini bekleyeceğim . acelesi olan gelsin şimdiden baksın ama oralar hep kar güneş olmayınca parlayacak malzemede bulamazsın .

malibu_18

Bilgili Üye
Foto yok açıklama yok herkeste bir acaba var halka tepede tepeden dereye epey inişli bir yol hem inişli hem tehlikeli hadi dereye indin nerden bulacan o kapkarayı zaten birtek ordan görürsün halkayı
foto yok ama herkes bilir orada halkayı . ben bizzat görmedim ama bu işlerle ilgisi olmayan sözü senet çok sevdiğim birisinden ve birçok kişiden aynı noktanın tarifini aldım . yalnız dediğim gibi ben bölgeye hakim değilim daha doğrusu sapa kalıyor bize , gidip gezilecek zaman geçirilecek yerler değil niyetinede girmemiştim hiç açıkçası ama bu kış milat oldu , çok beklediğim 1 insan boyu kar bu senede yağmayınca yeni maceralar kaçınılmaz oluyor . ha bu arada giden olursa arıt nuhlar köyüne gitsin orada sorsun halkalı kayayı :)

R00T

Profesyonel
Co Admin
volçan ise beklentiniz bartında yuvalanma yapmamıştır bölgesi değildir.

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Eşkiya belgeleri diye yaz bak neymiş fikir verir sana yer eşkiya bölgesi olmasa bile halkayı sağa sola yatır çevreyi incele resim at bakar arkadaşlar. Halkalı kaya mıydı bal kaya sındamıydı vardı bir hikaye

Son düzenleme: