Ev taşında işaretler

İçeri girdiğinde ilk adım attığın yeri az bı eşeler misin. Kum saati formunda mermer bi obje var mı.

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
Bence süsleme amaçlı yapılmış gibi ama @eser34 ustaya danışalim birde. Ermeni işaretleri onun alani diye biliyorum..
Estğf.
Bu masonik bir sembol, dikkatli bakılınca anlaşılıyor. Altyapı ve üst tarafta birbirine teğet açı ortaylar var. Bu da bize burada aristokrat bir Ermeni ailenin yaşadığını gösteriyor. Orada ayın yapılan gizli bir oda daha var. Araştırmak lazım. Evin giriş katında ki ocaklıkları bir görelim.Oturma odasından bahçenin görünen kısmı neresi?! Orayı da görelim. Yukarı çıkılan merdivenleri, üst katın yüklükleri ve tavanını da görelim.
Bir de bahçe tabii, bakalım ne var ne yok.
Siz sadece size ilginç gelen bir şeyin tek kare fotoğrarını çekmişsiniz. Lütfen bahş ettiğim yerleri çekin görelim ona göre konuşalım.

sanal defineci

Bilgili Üye
yahudi yıldızı sanki..ama benzer süslemelere camilerde,köprü ve çeşmelerde de çok raslanır..selçuklu ve osmanlı döneminde kullanılan bi çeşit süsleme de olabilir..muhtemelen bi yerden sökülüp buraya yerleştirilmiş..yerli taş değil bence...

eser34

Nasip Vaktine Esir...
Moderatör
yahudi yıldızı sanki..ama benzer süslemelere camilerde,köprü ve çeşmelerde de çok raslanır..selçuklu ve osmanlı döneminde kullanılan bi çeşit süsleme de olabilir..muhtemelen bi yerden sökülüp buraya yerleştirilmiş..yerli taş değil bence...
Bir tane camii gösterir misin bana üstad yahudi yıldız bulunduran? Çok görmek isterim gerçekten, hem bir şey öğrenmiş olurum bu vesile ile. Kaldı ki Osmanlı ve Selçuklular da falan da kullanıldığını söylemişsin ki söz konusu dahi değildir!! Lütfen bilgilendirme yaparken daha dikkatli olalım.

Ekli dosyalar

dr.

Bilgili Üye
Bir tane camii gösterir misin bana üstad yahudi yıldız bulunduran? Çok görmek isterim gerçekten, hem bir şey öğrenmiş olurum bu vesile ile. Kaldı ki Osmanlı ve Selçuklular da falan da kullanıldığını söylemişsin ki söz konusu dahi değildir!! Lütfen bilgilendirme yaparken daha dikkatli olalım.
Eser kardeşim Yahudi Yıldızı yoktur Mühr-ü Süleyman vardır. Osmanlı kıyafetlerinde de kullanılmıştır. Karamanoğullarının (Anadolu Selçuklu'nun devamı olarak kabul edilir) sancağındada Mühr-ü Süleyman kullanılmıştır 1. kaynak olarak Katalan Atlasında yer alır. 15. yy da yapılan Edirne Muradiye Camii'dede yer alır Osmanlı'nın her döneminde rastlamak mümkün.

Ekli dosyalar

Kafkaslı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selcuklu domemi susleme taşları işaret olarak hic bir anlamı yok

sanal defineci

Bilgili Üye
yahudi yıldızı dedim diyemi bu kadar tepki gösterdin..düzeltiyorum davut yıldızı ...ikisi aynı şey.ama neyse...müslümanlar da davut yıldızını kullanır.hz. süleymanın mühründe de vardır..yahudiler de ,hristiyanlar da kullanır..pek çok büyü ve muskada kullanılır..içine bazı özel ayetler yazılır..ortadaki kısma allahın isimlerinden biri yazılarak istenen cin tayfasına hükmedilir..tabi bunu uzman kişiler yapar.yoksa çarpılmaması imkansız..ayrıca bu işaretin cin ve şeytanları bir bölgede tutmaya ve ya o bölgeye yaklaştırmamaya da yaradığı biliniyor..konudan uzaklaşmamakta fayda var.ben bunun süsleme amaçlı yapıldığını, başka yerden buraya getirilerek inşaa amaçlı konduğunu düşünüyorum...bu dini amaçlı değil.sadece süsleme amaçlı yapılmış bir desen...tabi dini kökenleri de var...mesela gül deseni de peyganberin senbolüdür..lale islamiyetin senbolü olarak görülür...benzer pek çok senbolden söz edilebilir.bu senboller süslemelerde de bolca kullanılmıştır...yani bu işaret yahudilere özel bir senbol değil...hindularda bunu kullanmış,budistlerde...dünyanın bir çok yerinde pek çok kültürde olan bir şey...

kabakburgiba

Operatör
arkadaşlar you tube manisa kazısı yazın,bir televizyoncu kardeşimizin çekimlerini bi izleyin.davut yıldızı neymiş göreceksiniz.izleyin izleyin zahmet olmazsa.