Evdeki tabela ne anlama geliyor yardım

Wester

Member
Evde güvenlik üst düzey . Şimdi bu evin tarihçesi köyün kuruluş tarihi ne kadar eskide olsa .İnsan köyündeki tümülüse ev yaptırırmı ?
Başkası gelip yapamaz , sıradan köylüde yapamaz zengin olması veya daha farklı mesela bir evliya evi olabilir .Onlarda din görevlisi anca o tür bir olaya dokunmalıki orda o ev olabilsin.
Evin taş ustalığı mükemmel , vur kaç gibi bir ev değil bildiğin taş ev ,bazı camlar sonradan açılmış normalde fazla cam yok gibi.
Üsk katta baca delikleri evin dışı ile içi uyuşuyor mu önce bu bakılmalı.
Alt kat ;dışardan baktıgında evin toprakla birleşen tarafı neresi toprağa gömülü içerden oraya denk gelen yerleri araştırın.Tepeninde ayrıtılı resimleri lazım bu şekilde burdan değilde , sizlerin ordan mesela bi resimde sizin yuvarlak içine aldıgınız yer kapak gibi açın bakın .Burayı yapan yaptıran ustadan geri kalanı veya evin hikayesini tam bilmeden çok zor.
Unutmadan şunu ekliyim ilk eve yerleşen tabi bu bizim ulaşabildiğimiz osmanlı da tabur imamı evi yapan kişi değil ama

Wester

Member
Güvenliğe gelince malum o tarihlerde eşkiya ev basardı

Son düzenleme:

Wester

Member
İşte yine iş dönüp dolaşıp o yazı ve Davut yıldızında düğümleniyor

Bu evi daha önce bir kilise olarak kullanmış olabilir veya papaz evi işaretlere bakarsan... Detaylı bir araştırma kim bilir ne hiristiyan tevrat kitapları çıkar

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Her yıldız bir bekçiye işarettir.
Yani tehdit etmektedir güvenliği ile.
arkadaşlar sağlam yorumlar ile gelmişler.
Sana düşen kuyudan girişi bulmaktır.
Ahırdan da bir giriş vardır ama biraz sağlam tespit ile inilebilir.
o yazı da bir tanıtım levhası gibidir. o yazıya o kadar takılma. Ayrıca tümülüs ihtimalini de göz ardı etmeyesin.
İşin zor dikkatli ol kolay gelsin.

Wester

Member
Her yıldız bir bekçiye işarettir.
Yani tehdit etmektedir güvenliği ile.
arkadaşlar sağlam yorumlar ile gelmişler.
Sana düşen kuyudan girişi bulmaktır.
Ahırdan da bir giriş vardır ama biraz sağlam tespit ile inilebilir.
o yazı da bir tanıtım levhası gibidir. o yazıya o kadar takılma. Ayrıca tümülüs ihtimalini de göz ardı etmeyesin.
İşin zor dikkatli ol kolay gelsin.
Bu yıldız bekçi işini anladım

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
Bu yıldız bekçi işini anladım
yani der ki, bak bu evi korumaya aldım haberin olsun.
Aynı zamanda ben yahudi bir hristiyanım ve karabüyüye hakimim.
aklından hırsızlık geçmesin :))

Moneyman

Bilgili Üye
Bu işaretlere benzer bir ev yine Karadeniz bölgesinde rastlamıştım o ise geçmişte Ermeni evi idi, evin sahibi papaz çocukları ise gavurun kızı ve oğlu diye çağırılıyorlar halen, evin bahçesinde çeşitli ağaçlar kuyu ve Çeşme’de vardı, boşluk aldık cihazlarla evin temelinde 2.80 cm de değerli olduğunu farkettik ama evi yıkamadığımız için malzemeyi alamadık, oğlu evin yıkılmasına müsade etmedi belki kendim alırım diye bilemiyorum..şimdi ev sizin ise sağlam bir cihazla boşluk ve değerli araması yapmanızı tavsiye ederim, işaretler çok benziyor zaten, kolay gelsin, iyi çalışmalar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bir yere takilan o takildigi yerde kalir.
İlerleyemez.
O zaman hepsine reset atmak gerekir.
Mursid arayan bulur.
Mesele; yol gosterene itaatir.
Taki yolun sonu gorunene kadar.
Yoksa bu muthis yer adama cok ot yoldurur. Ve biktirir.
Bosluk aldiginiz cihazi da depoya kaldirmakta yarar var. İsinizi uzatmaktan baska ise yaramamiş.

Wester

Member
Bu işaretlere benzer bir ev yine Karadeniz bölgesinde rastlamıştım o ise geçmişte Ermeni evi idi, evin sahibi papaz çocukları ise gavurun kızı ve oğlu diye çağırılıyorlar halen, evin bahçesinde çeşitli ağaçlar kuyu ve Çeşme’de vardı, boşluk aldık cihazlarla evin temelinde 2.80 cm de değerli olduğunu farkettik ama evi yıkamadığımız için malzemeyi alamadık, oğlu evin yıkılmasına müsade etmedi belki kendim alırım diye bilemiyorum..şimdi ev sizin ise sağlam bir cihazla boşluk ve değerli araması yapmanızı tavsiye ederim, işaretler çok benziyor zaten, kolay gelsin, iyi çalışmalar
Fotoğraf mevcut mu bu dediğiniz evin