Evdeki tabela ne anlama geliyor yardım

Wester

Member
Oturma odasının penceresi dışarıya bakıyorsa. Yaşlı dut ağacı varsa ve kuyuyla aynı istikamette ise ağacın yakınlarında boşluk bak. Ve değerli tespiti yap. Ahırlıgın 2 girişi var demişsin birinden biri seni yönlendirecek ona dikkat et ikisinin kesişim noktasını veya tam karşısındaki duvarı incele seni direk yönlendirecektir.
2 ahır kapısının ortası temel duvarı biraz kazdım bildiğin kaya dolgu değil dut incir ağacı varmış kesmişler ayrıca ev giriş kapısının hemen karşısında nayla varmış yıkılmış yamaçta kalıyor taş örme yanları taşlar ev duvarında kullanılan taşla aynı ordan giriş olabilir mi yön güneydoğu

Son düzenleme:

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Ev tahminimce bir yahudiye ait en bastan biseyler sormmamin nedeni bu idi.konuyu takip edip resimlerindetaylari gorunce tam olarak kaniya vardik.bak guzel kardesim isarete takilma bisey anlatmiyor.anlatiyor ama.senin dusundugun gibi degil konulan her isaret evin korumasidir evi guzelcene koruma kalkanina alip buyulemilser yada tilsimlamislar diyelim.senin cihazla bakipta bulamamanin sebebi bu birde cihazin markasi ne bunuda yazarsan sevinirim.oncelik senin yapacagin buraya ilim sahibi birini bulup onla gitmek o gerekeni yapar sende cihazinla tekrar kontrol edersin.bu evde mahzen yada yüklü şekilde malzeme olmamasinin imkani yok..

Wester

Member
Ev tahminimce bir yahudiye ait en bastan biseyler sormmamin nedeni bu idi.konuyu takip edip resimlerindetaylari gorunce tam olarak kaniya vardik.bak guzel kardesim isarete takilma bisey anlatmiyor.anlatiyor ama.senin dusundugun gibi degil konulan her isaret evin korumasidir evi guzelcene koruma kalkanina alip buyulemilser yada tilsimlamislar diyelim.senin cihazla bakipta bulamamanin sebebi bu birde cihazin markasi ne bunuda yazarsan sevinirim.oncelik senin yapacagin buraya ilim sahibi birini bulup onla gitmek o gerekeni yapar sende cihazinla tekrar kontrol edersin.bu evde mahzen yada yüklü şekilde malzeme olmamasinin imkani yok..
Cihazın markasını bilmiyorum şu yeraltı resmi alanlardan bilgisayar dan bakıp boşluğu söylüyor ama her defasında hoca veya koruma ile gittik herhangi olumsuz bir şey olmadı gece bile çalıştık peki öyle tılsımlı bir evde 168 yıl müslüman lar yaşadı kaldıkı evin altında mezar var diyorlar mezar üstünde evde kim durabilir bilmesen bile onlar seni bırakmaz

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Peki yıldızı müslüman da kullandı hatta hızır Hayrettin Paşanın sancağındada var hemde iki adet haç nerde var hangi müslüman kullanmış yıldızın yanında haça hatta 2 adet haça yorumun ne çok merak ediyorum müslüman evinde haçın işine hemde Davut yıldızı gibi daire içinde
yanlış anladın
altı köşeli yıldızı her devirde her medeniyet kullanmış olabilir bu kimsenin tekelinde bir işaret değildi
ta ki yakın zamanda yahudiler tarafından sahiplenilip kullanılıncaya kadar
şimdi insanların beyninde yer etti tabi yahudiliğin sembolü olarak anılıyor
haçta tıpkı altı köşeli yıldız gibi kadim bir sembol ve o da aslında kimsenin tekelinde değildi
isa peygamberin çarmıha gerilmesine istinaden hıristiyanlar tarafından yoğun olarak sahiplenildi ve kullanıldı
çarkıfelekte her dönem çoğu millet ve halklarda ölümsüzlük sembolü olarak kullanıldı ve halen de kullanılmakadır
fakat bunu şimdiye kadar hiç bir millet tekeline almış değildir
ben bunu açıklamak istedim
:)
sadede gelelim, şahsi fikrim
ermeni evidir ve haçta hıristiyanlığı sebolize ederek oraya işlenmiştir
muhtemelen kilise papazına ait bir ev olma ihtimali yüksektir
benim size tavsiyem alt ya da bodrum katta ocaklık önünden 2 adım odanın ortasına doğru zemini yoklamanızdır
kolay gelsin

Wester

Member
yanlış anladın
altı köşeli yıldızı her devirde her medeniyet kullanmış olabilir bu kimsenin tekelinde bir işaret değildi
ta ki yakın zamanda yahudiler tarafından sahiplenilip kullanılıncaya kadar
şimdi insanların beyninde yer etti tabi yahudiliğin sembolü olarak anılıyor
haçta tıpkı altı köşeli yıldız gibi kadim bir sembol ve o da aslında kimsenin tekelinde değildi
isa peygamberin çarmıha gerilmesine istinaden hıristiyanlar tarafından yoğun olarak sahiplenildi ve kullanıldı
çarkıfelekte her dönem çoğu millet ve halklarda ölümsüzlük sembolü olarak kullanıldı ve halen de kullanılmakadır
fakat bunu şimdiye kadar hiç bir millet tekeline almış değildir
ben bunu açıklamak istedim
:)
sadede gelelim, şahsi fikrim
ermeni evidir ve haçta hıristiyanlığı sebolize ederek oraya işlenmiştir
muhtemelen kilise papazına ait bir ev olma ihtimali yüksektir
benim size tavsiyem alt ya da bodrum katta ocaklık önünden 2 adım odanın ortasına doğru zemini yoklamanızdır
kolay gelsin
Eyvallah altı köşe yıldızı teodor herzl yahudi sembolü yaptı

Mhmt82

Moderatör
Moderatör
Wester arkadaşım herkez fikrini beyan ediyor.bildiğini tahmin ettiğini ortalama herkeze bir iğneli lafın mevcut.gerçeekten birşeyler biliyorsun bildiğini duymadığın için o şekilde konusuyorsun gibi geliyor.konuşulan herşeyi not er gittiğinde tekrar bak.
ayrıca kimse evin tepesine burda malzeme var diye yazmaz.oyüzden o şekillere yazılara kafanı takma.sadece korumalı bir ev olduğunu bil yeter.bakılması gereken çok yer var.kuyuda girilen bir oda olma olasılığı çok yüksek.illaki bırda birşey olcaak değil kontrol etmen lazım.evin ocaklığı özellikle saklama yeridir..kapı girişleri kontrol şart.bulursamkader uatamın dediği gibi bilenden görenden akıl al orda..bahsettiğin o cihaz ev ortamlarında elwktrık olan yerlerde batar.senin aradığın oda 3 metreden fazla o cihazla olmaz.cubukcu bul kuyunun etrafında bi tur atsın boşluğu yakalr yön belli olur.
ermeniler derki biz 40 gün düşünüp saklarız türkler 40 saniyede buldum sanır çalışır..oyüzden acele etmeden sakin kafayla düşün yer kendini belli eder.kolay gelsin

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Evin pencerelerinin kemerli olmamasi dikkat cekici. Herneyse. Evin icinde somineyi goren yildiz varmi kardesim dikkat ettinizmi. Birde evin icinde kapi yada pencere dusun ve sonradan kapatilmis gibi duran bir yapi varmi dikkatli bakilirsa gozden kacmamali. Yorumlari okuyamadim yarin nasip olursa okurum insALLAH c.c selametle yalniz evin ermeni evi olup olmadigi konusunda tereddutlerim var.

_Mithra_

🇹🇷 M¡₺ŕ@ 🇹🇷
Moderatör
Ustacım iyi güzel diyosunda çevre köyler dahil bir sürü böyle eski ev var hep dere taşından kesme burda farkındaysan kaya kesilmiş o civarda aynı işçiliğe ve malzemeye sahip başka ev yok kuyusu olan bir tane bile ev görmedim
Bir pervane sevdasıdır gidiyor sende soldaki yazıyı neye bağlıyor sun peki arapça evin giriş kapısının soluna yazılmış bir örnek alabilirmiyiz
bu mesajını yeni farkettim
yakışmamış
sana hayırlı forumlar

Wester

Member
@Wester arkadaşım herkez fikrini beyan ediyor.bildiğini tahmin ettiğini ortalama herkeze bir iğneli lafın mevcut.gerçeekten birşeyler biliyorsun bildiğini duymadığın için o şekilde konusuyorsun gibi geliyor.konuşulan herşeyi not er gittiğinde tekrar bak.
ayrıca kimse evin tepesine burda malzeme var diye yazmaz.oyüzden o şekillere yazılara kafanı takma.sadece korumalı bir ev olduğunu bil yeter.bakılması gereken çok yer var.kuyuda girilen bir oda olma olasılığı çok yüksek.illaki bırda birşey olcaak değil kontrol etmen lazım.evin ocaklığı özellikle saklama yeridir..kapı girişleri kontrol şart.bulursamkader uatamın dediği gibi bilenden görenden akıl al orda..bahsettiğin o cihaz ev ortamlarında elwktrık olan yerlerde batar.senin aradığın oda 3 metreden fazla o cihazla olmaz.cubukcu bul kuyunun etrafında bi tur atsın boşluğu yakalr yön belli olur.
ermeniler derki biz 40 gün düşünüp saklarız türkler 40 saniyede buldum sanır çalışır..oyüzden acele etmeden sakin kafayla düşün yer kendini belli eder.kolay gelsin
Ben işarete takılma sebebim gömünün yerini belirtiyor falan değil evin menşeini öğrenmek mesela pencere üstlerinde içerden tak mıdır tag mıdır ne Ermenilerin dış giriş kapısına koyduğu kabartmalar var yinede emin olamadım ve abartısız o eve her sene yazın giderim o yıldızı ben 36 yaşındayım şuana kadar hiç görmedim bir arkadaş görüp söyledi

Wester

Member
bu mesajını yeni farkettim
yakışmamış
sana hayırlı forumlar
Özür dilerim ama kendi fikriniz Ermeni evi olduğu yönünde ama ısrarla bunlar müslümanların kullandığı figürler dediniz sonunda Ermeni ye bağladınız