fikir ve çözümlere açık

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
01.08 saatli 9 nolu fotoda ayak figürünün sağındaki kenara yakın pembe renkli karşılıklı tanrı yüzlerin yapımında horasan varmı.(yontular orta ege mi)

Son düzenleme:

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
neden açmıyorsunuz.çıkabilecekler fikir verebilir.açarsanız üstünde tonaj baskısı olmayan sağ yöndeki bindirmelerden başlayın.sadece örmede kullanılan taşlardaki renk farklılığı biraz düşündürücü.içeride kalmış olabilecek gömüye ait kemik duruşları açılıp tekrar kapandığı adına fikir verecektir.
.aynı taş üzerinde keskin köşe hat yapan çift renk farklılığı ile yakın zamanın kapaması gibi göstermiş.bir kapama kolay olmamalı.bi açın bakalım hayırlısıyla.

Son düzenleme:

cce

Member
haklisin ama arkasında yığma toprak var o taşların renk farklılığı da yağmur suyuyla arkadan akan toprağın izi olabilir. tecrubesizlihime dayanarak soruyorum. okadar zahmete girip açıp sonucu buldu yada bulamadı tekrar girişi doldurup önünü taşla orerek kapayacak kadar vakit ve zahmete girerlermi

cce

Member
01.08 saatli 9 nolu fotoda ayak figürünün sağındaki kenara yakın pembe renkli karşılıklı tanrı yüzlerin yapımında horasan varmı.(yontular orta ege mi)
ayak izi kabartma horosan ama yüzleri fark etmemiştim kontrol ederim örme yer ile ilgili yeni kesfettik birkaç güne açmayı planlıyoruz nereden başlayacağımı kestirmeye çalışıyorum üstteki kayalar tedirgin ediyor :)

cce

Member
neden açmıyorsunuz.çıkabilecekler fikir verebilir.açarsanız üstünde tonaj baskısı olmayan sağ yöndeki bindirmelerden başlayın.sadece örmede kullanılan taşlardaki renk farklılığı biraz düşündürücü.içeride kalmış olabilecek gömüye ait kemik duruşları açılıp tekrar kapandığı adına fikir verecektir.
.aynı taş üzerinde keskin köşe hat yapan çift renk farklılığı ile yakın zamanın kapaması gibi göstermiş.bir kapama kolay olmamalı.bi açın bakalım hayırlısıyla.
Merhaba yontular kıyı ege.buarada örme ile ilgili önünde tuzaklı kaya var imiş arkadaşlar onu bozmuş yani örme kapalıymış ilk ben sonradan dahilim sen sorunca merak ettim geriye dönük yapılan işlemi sordum arkadaşa yagni açıkta değilmiş orme

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
haklisin ama arkasında yığma toprak var o taşların renk farklılığı da yağmur suyuyla arkadan akan toprağın izi olabilir. tecrubesizlihime dayanarak soruyorum. okadar zahmete girip açıp sonucu buldu yada bulamadı tekrar girişi doldurup önünü taşla orerek kapayacak kadar vakit ve zahmete girerlermi[/QUOTE görünen noktayı kapatmak 4 kişi ile 30 dk sürmez.tekrar kapatmasındaki amaç içeride zaman alacak farklı işlerin olmasından kaynaklı olabilir.aynı taşların içe bakan yüzlerin tekrar kapatmayla yerleştirildiğini de düşünmek gerekir.fotoda sağdaki alanı büyük karemsi yüzey gri renk hiç ellenmemiş. onunla kıyaslayın.iki yüzeyde aynı güneşi alıyorlar.antik dönemde gömüsü yapılmış girilmez işaretli bazı noktaların yanındaki sınırın belli mt ne bile yaklaşmak ölüm nedenidir.korku da olabilir.şimdi gördüm fotoyu büyültüp kapama yüzeylere dikkatli baktım.fotonun sol üst köşesinde kalan orta büyüklükteki baklava görünümlü taşın üzerinde oval kısmı yukarı bakar net bir D işareti mevcut.mağara girişi anlamındadır.hayırlısı.

Son düzenleme:

cce

Member
haklisin ama arkasında yığma toprak var o taşların renk farklılığı da yağmur suyuyla arkadan akan toprağın izi olabilir. tecrubesizlihime dayanarak soruyorum. okadar zahmete girip açıp sonucu buldu yada bulamadı tekrar girişi doldurup önünü taşla orerek kapayacak kadar vakit ve zahmete girerlermi[/QUOTE görünen noktayı kapatmak 4 kişi ile 30 dk sürmez.tekrar kapatmasındaki amaç içeride zaman alacak farklı işlerin olmasından kaynaklı olabilir.aynı taşların içe bakan yüzlerin tekrar kapatmayla yerleştirildiğini de düşünmek gerekir.fotoda sağdaki alanı büyük karemsi yüzey gri renk hiç ellenmemiş. onunla kıyaslayın.iki yüzeyde aynı güneşi alıyorlar.antik dönemde gömüsü yapılmış girilmez işaretli bazı noktaların yanındaki sınırın belli mt ne bile yaklaşmak ölüm nedenidir.korku da olabilir.şimdi gördüm fotoyu büyültüp kapama yüzeylere dikkatli baktım.fotonun sol üst köşesinde kalan orta büyüklükteki baklava görünümlü taşın üzerinde oval kısmı yukarı bakar net bir D işareti mevcut.mağara girişi anlamındadır.hayırlısı.
Ekli dosyayı görüntüle 238872 bu noktamı.dikkatiniz için teşekkürler hayırlısı bakalım bu forum gerçekten taktire şayen ustalar iceriyor bastan beri yardimci olan herkese tesekkurler birkac gune sahayi tekrar kontrol edeceğim.

sandalci14

Operatör
kaya yapıları bazı yerlerde aldatıyor ancak ben derinde boşluk bakılması taraftarıyım

cce

Member
Merhaba arkadaşlar iyi aksamlar umarım iyisinizdir,küçük birkaç çalışmadan sonra yeniden degerli dusuncelerinize danismak istedim.
örme yeri açmaya çalıştım ama öndeki küçük kayaları alınca arkada daha iri kayalar çıktı ve devam edemedim ama birseyi farkettim örme alanın yanindaki büyük kayada küçük bir oyma üçgen resimde daire içine aldım birde kaya nin uzerin de daha büyük kesme bir üçgen aynı acıda ama resimde net gözükmüyor biz üzerini kapatan koca kayayı yuvarladık aşağıya kocaman bir üçgen çıktı meydana resim almak aklıma gelmedi ama birkaç güne tekrar resimlerim. Ardindaki kayadan
kesmişler gibi ok ile gosterdigim yerde saygilarimla.Ekli dosyayı görüntüle 239482