fikirleriniz nedir alabilir miyim.

Jüpiter1

Engellendi
sevgili arkadaşlar, geçen ay bazı fotolar atmıştım. şu an sistemde gözükmüyor. elimde de şu an yok. şimdi attığım fotolara hemen herkes doğal demişti lakin The Thing arkadaşım bunun bir kadın mezarı olduğunu belirtmişti. bende siz üstatların yazılarından bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum biliyorsunuz. bakalım bir şeyler öğrenmişmiyim diye dün araziye çıktım. bir mahzen bulmayı başardım. 4 m civarı derinlik aldık. fakat girişi bulmakta zorlandık. bir noktada çubuk fıldır fıldır kendi ekseninde döndü.(tek çucuk) burası merdiven girişi midir? ikinci sorum, kadın mezarı olduğunu düşündüğümüz diğer noktada, ( istersek 50 m farklı noktada olalım çubuk bizi buraya yönlendirip durdu.) küçük bir test yaptık. 2-3 metre derinlik verdi( derinlik malzemelerini evde unuttuğumuzdan basit yöntemle denemeler yaptık :) ) noktada; hangi noktadan bakarsak bakalım aynı noktayı verdi. kemik le baktık. olumlu dedi. gümüşle baktık ses vermedi , bizde minarel değildir diye biraz test ettik .1.5 m kadar kazdık. kil topraktan başka hiçbir taş dahi çıkmadı.( kazdığımız alanda 2 büyük kaya var. buraya yüklediğimiz kayaların altı. şimdi sorum şu; 1) 1.5 m kil olabilir mi? 2) 1 m metrede 10mm eni olan bir küp paraçası neye işarettir ? 3) killi toprak üstüne bu kayalar yığma niyetine konmuş olabilir mi? 4) çakmakla da baktık , olumlu işaret verdi. lakin ( çubukçuların dinlenik olması gerektiğinden, bizde mecburen yorulduğumuzdan bazen çubuk kayıtsız kaldı. hiç işaret vermedi. )(krom çucuk ve elektrot çubuk) elektrot çubuklar işlem esnasında yağmurdan ıslandığından yararı olmadı. krom çubukta şase olayında her seferinde olumlu dedi. siz ce ne yapmalıyız teste devam mı? burası doğru nokta mı yoksa mineral mi? bu acemi kardeşinizle fikirlerinizi paylaşır mısınız, şimdiden hepinize teşekkür ederim.

OsiriS

Moderatör
Moderatör
Olanak varsa bosluk icin aleminyum yada gumus cubukla bakin derim..ayni noktayi veriyorsa eger testlerde odanin cizimini yaptiktan sonra sitede tespitler icin testlerle alakali konularimiz var bi bakin uygulayin derim.hem bilgi olur hemde deneyim kazanmis olursunuz..

Jüpiter1

Engellendi
Olanak varsa bosluk icin aleminyum yada gumus cubukla bakin derim..ayni noktayi veriyorsa eger testlerde odanin cizimini yaptiktan sonra sitede tespitler icin testlerle alakali konularimiz var bi bakin uygulayin derim.hem bilgi olur hemde deneyim kazanmis olursunuz..
üstatdım, krom çubukla yaptık, olmaz mı? bir noktada fıldır fıldır dönmesi merdiven deniyor doğru mu?

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Kardeşim konuyu okudum çubuk konusunda tecrübem olmadığı için fikir beyan edemiycem. Ama çalışmaya başlamadan önce ince ele sık doku derim. BulursamKader25 ustam ve diğer ustalarım size yardımcı olurlar.

The Thing

C*
Süper Moderatör
E mübarek fotoğrafını çekseydin ya dün, 1.5 metre kil olmaz ,bir güzel de etiketlendik iyi mi :D
(Eee hadi doğalllll diyenler sizlere soruyorum bunun neresi doğal, o doğallık sizin güzelliğinizdir karrrrdeşim) dermişim :D :D :D

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
E mübarek fotoğrafını çekseydin ya dün, 1.5 metre kil olmaz ,bir güzel de etiketlendik iyi mi :D
(Eee hadi doğalllll diyenler sizlere soruyorum bunun neresi doğal, o doğallık sizin güzelliğinizdir karrrrdeşim) dermişim :D :D :D
Bundan sonra tüm yerlerimde seni etiketleyip yapışıcam sana usta :D

Jüpiter1

Engellendi
:):):) merak etme üstadım.bir yerde mezbaha varsa, birden fazla kurbanlık vardır değil mi; anladın sen onu :) bizede kurban eti düşer buradan :)