Fikri olan varmi 1

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
?? bu iş çok okuyan mı çok gezen mi bilir o hesaba döndü ama ilahi güldürdün beni akşam akşam.Araştır araştır devam et başarılar dilerim.Allah sana selamet versin sedegor kardeşim
Biz ne okudugumuzla bu yola cıktık nede gezdigimizle kazma küregi alıp çıkan boş yerleri göre göre geldik bu güne. Son 20 yıldır tek işim bu benim. Defineciyim yani )))
Branşım başka o ayrı ama ben defineciyim ))) Branşımdan degil yedigim ekmek defineden benim )))
Konuyu saptırdın moralimide bozdun. Çogu kez hem alacaklı gözüken vereceklidir !

Son düzenleme:

Mushap

Editör
içerdeyken olası bir durumda pekte kaçacak yer yok. 7-8 metre sürünerek girdigim bir yer var, birde tavanda ışık giren bir delik ama bu üsteki deligi bir türlü dışardan bulamıyorsun. Ordan kaçamazsın zaten yüksek.
Hem niye kaçacagız kii ? ))))

giriş yeri cok dar 7-8 metre gittikten sonra cok geniş bir alan
Ustam tavandaki ışığın kaynağını bulmana yardım edebileceğini düşündüğüm bir fikrim var belki mağara nin icinede o ışığı yansitabilirsin Basit bir periskop yaparak ışığın kaynağını bulabilirsin birbirinin içine geçerek çektikçe uzayan ve istediğin uzunlukta sabitleyebilecegin teleskobik çubuklar var nalburlarda uzatmalı sirikta satılır ucuna uygun ebat ve acida bir ayna yerlestirirsen ışığın kaynağını bulursun aşağıya yerlestirecegin 2. Bir ayna hem ışığı. Istediğin yere yansitmana hemde üstteki aynadaki giruntuyu rahat gormene yardımcı olabilir. V işareti hakkında okuduklaarimdan Fazlasını malesef bilmiyorum 2.bir bölüm olma ihtimali için bir calisma yaptın mi onu merak ettim

Storm

Editör
Tamam magrayı yazılanı cizileni boş verelim.
V işareti olan yerde çalışan varmı?
V işareti bana göre internette dolaşan kopya yorumlarla alakasız bir işaret.
Yok mesafedir yok son noktadır yok uzun ucu yön verir yok ucları tarafında git vesaire vesaire
V işaretinde ben bir kaç kez çalıştım ama ortada gezen ifadelerle uyuşmuyordu önceki çalıştıgım yerleri daha sonra yazarım. Sonuca ulaşanda oldu ulaşmayanda.

Burda benim duymak istedigim, birilerinden duyum degil, internette yazıp çizilenler degil. Bizzat tecrube eden varsa lütfen yazsın. Çünkü V işaretinin bu güne kadar yazıp çizilenlerle hiç alakası olmadıgını düşünüyorum. Diger işarerlerin kopya yorumlarında dogruluk payı az cok vardır, Ama V işareti hankkında yanlış çok hatta alakasız yazılar.

internette yazılanı istemiyorum acıp bende okurum )))
Tecrube deneyim yaşayan yazsın lütfen
Aga bölge Ermeni bölgesi mi çünkü her devre göre değişiyor ya da yanında herhangi bi Murc izi felan var mi

bi de dikey mi yatay mi
yerde mi yoksa duvarda mi insan yüzüne gelecek şekilde mi dik kaya da ise açık uçlar ölçülüp üçgen yapacak şekilde sivri noktasında ilerleyip bi ücgeni tamamlayacak birşey çıkıyor mu ? Biz böyle bi sonuca varmistik internette okuduklarımı denedik allem ettik Gallem ettik yok cihaz yoktu kara düzen çalıştık belki de şans eseri denk geldi bilmiyorum V nin açık uçlarını ölçük daha sonra mağara içinde bizim V dik kayada yataydı sivri yönde gittik v nin sivrisi ile adımladıgımıx nokta da dik kaya gibi birşey vardı sonrasında üçleme yapacak olan üçüncü şeyi bulduk toprakta dolgu son yerde bulduk meftayı.

Storm

Editör
Biraz saçma gelecek bu yorumum ya da tahminen söylüyorum o gelen ışık dolgu toprak kuyu gibi bence orda V ile örtüşen bi sistem var aga aradaki bağlantıyı çözüp son noktaya varmak sen değerli ustanın işi biz çıraklar yeniyiz

R00T

Profesyonel
Co Admin
Evet Sevgili Sedegor usta demişsin ki V sivri uç zemine bakar halde.2 metre karşı duvar örgü. Ben sorayım bu örgü duvar açıldı mı ?
Tercübe sahipleri demişsin kopyala yapıştırcılar olmasın demişsin.Evet Tecrübe.
Şimdi birebir aynı sistem değilde. Mağaranın üst kısmı düzlük alan ise dış taraf yani burda bir yer olması lazım üstte mağara boş çıkabilir.Yok uyuşmuyorsa farklı durum.

Sedegor

Engellendi
Evet Sevgili Sedegor usta demişsin ki V sivri uç zemine bakar halde.2 metre karşı duvar örgü. Ben sorayım bu örgü duvar açıldı mı ?
Tercübe sahipleri demişsin kopyala yapıştırcılar olmasın demişsin.Evet Tecrübe.
Şimdi birebir aynı sistem değilde. Mağaranın üst kısmı düzlük alan ise dış taraf yani burda bir yer olması lazım üstte mağara boş çıkabilir.Yok uyuşmuyorsa farklı durum.
karşı 2 metrede duvar var evet ama bu duvar örgü degil ana kaya.

magraya geniş yere gelince dolgu toprak taş olan yer vardı. Burayı kazınca 15-20 cm de bu V işareti çıktı.
dolgu olan yer kuyu gibi doldurmuşlar kazdık 5-6 metre tabana indik ana kayaya geldik. Kuyu olan yerin içi duvar diyecegimiz yerleri şu an biraz çamurlu işaret aradım ama yok yada camurlu yüzeyde gözükmüyor.

R00T

Profesyonel
Co Admin
karşı 2 metrede duvar var evet ama bu duvar örgü degil ana kaya.

magraya geniş yere gelince dolgu toprak taş olan yer vardı. Burayı kazınca 15-20 cm de bu V işareti çıktı.
dolgu olan yer kuyu gibi doldurmuşlar kazdık 5-6 metre tabana indik ana kayaya geldik. Kuyu olan yerin içi duvar diyecegimiz yerleri şu an biraz çamurlu işaret aradım ama yok yada camurlu yüzeyde gözükmüyor.
Eski uygarlık işimi son dönem Ermeni işi mi sen bilirsin durum nedir ustam.Üstte düzlük yok mu yani.? Eski uygarlık işi ise üstte düzlük var ise müsaitlik yer bakmakda çok fayda vardır.

Sedegor

Engellendi
Eski uygarlık işimi son dönem Ermeni işi mi sen bilirsin durum nedir ustam.Üstte düzlük yok mu yani.? Eski uygarlık işi ise üstte düzlük var ise müsaitlik yer bakmakda çok fayda vardır.
üstte düzlük felan yok.
Sadece edindigim bilgi şu
yer medeniyet işi amaaaa
büyük ihtimal soygun yemiş yada açıkmış burası sonradan başka gömü yapılmış.
Başka gömü diyorum çünkü tesadüf buldugum yer degil duyumla diyelim. Burası Ermenilerin işlem yaptıgı yer diye gittim.
Bunu dogrulayan çok sebeb olsada harfiyat içinde bakır bakraç kulpu gibi Ermeni dönemine ait bulgular çıktı.

Sorun şu, edindigim bilgiyle magraya kadar gittim. İçerde malzeme olarak ne var onuda az çok biliyorum. Lakin neresinde ))) Bu gömü bu magrada ama nerde )))

Amcam dedigin adamı bulsaydım bu gün ))) iyi olacaktı )))

Son düzenleme:

R00T

Profesyonel
Co Admin
Şuan için görüş ve analizlerine güveniyorum ustam.Dediklerine istinaden madem üstte düzlük yok.Bakraç kulpu ve bulgular.Zemine yakın duvarda kasa gibi yada zeminde tandır gibi açılıp kapama yapılmışsa ancak böyle olur.Oda olsa zaten sen tespit ederdin.Cihaz çubuk desteği gerekir bence.Yoksa ne olacak başka mecreya odaya burdan geçilmesi lazım .

Sedegor

Engellendi
p

Şuan için görüş ve analizlerine güveniyorum ustam.Dediklerine istinaden madem üstte düzlük yok.Bakraç kulpu ve bulgular.Zemine yakın duvarda kasa gibi yada zeminde tandır gibi açılıp kapama yapılmışsa ancak böyle olur.Oda olsa zaten sen tespit ederdin.Cihaz çubuk desteği gerekir bence.Yoksa ne olacak başka mecreya odaya burdan geçilmesi lazım .
Hiç bir cihaz çalışmıyor orda koklayarak gidiyorum. İki cihaz devresi yandı orda ))) çubuk desen aynı calışmıyor. İçerdeki atmosfer degişik. Konuya tılısımı eklemek istemiyorum. Tılısım olsada manyetik alan etkisi dışardaki gibi degil yogun yani. Cihaz susmuyor içerde actıgın an kontrol edemiyorsun sonra gidiyor cihaz mevta yani

telefon cekmiyor.normalde calışıyor. flaş ışık lazım olursa yanıyor. Amma iş resim cekmeye gelince telefon kapanıyor ))) ve içerde bir daha açılmıyor
taaki dışarı çıkıncaya kadar. Buna ragmen kısa bir vidyo cektim kamerayla 30 saniye kadar ve kamerada cihazlar gibi mevta

aslında bu sene açtıgım yer degil yarım kalan bir iş bu günlerde devam edecegim

Son düzenleme:

sef_er

Operatör
Sedegor, bu kadar nitelikli tilsim olurmu, elektronik harp gibi, madem camur var, suphelendigin yeri tuple pürmuzle kurutsan olmazmi ustam, belki bir isret görürsün

Sedegor

Engellendi
Sedegor, bu kadar nitelikli tilsim olurmu, elektronik harp gibi, madem camur var, suphelendigin yeri tuple pürmuzle kurutsan olmazmi ustam, belki bir isret görürsün
burayı acalı çok oldu ama yukardan yagmur suyu alıyor içeri gecen gittim yine camurlu yüzey. Birazı dökülmüş temizlenmiş ama daha var balcık gibi ))) pürmüz işi mantıklı ama tehlikelide ))) Böyle yerlerde ben sigara bile içmiyorum.
ama çalışmaya tekrar başlamadan pürmüz işi olur.

O saydıklarımın hepsi tılısım degil belki içerdeki kapalı ortam aşırı mineral ve bagımsız bir manyetik alan sonucu oluyor heralde.

Son düzenleme: