FİL İŞARETİ . Tüm ustalarımızın ve üyelerimizin katkılarını bekliyorum.

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
her fil içinde mahsen olacak diye bir şart yok yada bunu roma kullandı demek olmaz

ayakta duran yatan araziyin konumu na göre deyişir derim

Ustam süper bir örnek.gorsel anlatımda kalite konuşmuş.bitişik 1 mt lik kuzey yönü zemininde kaya içi oda bakılması özellikle tavsiyemdir. bu noktanın işlemi tamamlandımı.

Ekli dosyayı görüntüle 238798

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
poseidon2023...

Sevgili ustam buda yurdumuzdan biir parçamı

Apollon01

Moderatör
Moderatör
varmış bakın ustalar, daha da vardır inşallah onları da buluruz, (ayı olmaz mı? @dardanos ustam) hemde mozaik kahkaha

Son düzenleme:

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Apollon01...

Sevgili kardeşim af edersin bu ayı işaretleri hakkında çok yorumlar yapıldı . Ben üzerinde çok durulmayan lakin önemli olabilecek olan fil işaretini ustalarım ve kardeşlerim ile beraber bir tartışalım dedim tabiki her fikire saygı ile

poseidon2023

Uzman
riskli bölgeyi sevmem aga epy buda onlardan biridir o yüzden duruyor zamanı gelir yapılır

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Sevgili ustalarım sevgili kardeşlerim kazama ustamız bu fikrin bende uyanmasına vesile oldu bu fil işareti gerek kayanın kendinin fili andırması yada benzetilmesi yada çizim şeklinde karşımıza çıkabilirler . Bu konuda bilgisi olan ve tecrübe etmiş yada bir büyüğünden dinlediği şeyleri sevgili kardeşlerimiz burada dile getirirler ise çok faydalı bir konu olacağı kanısındayım . Olurya bir gün hepimiz bu tür bir yer ile karşılaşabiliriz . Tüm yorumları beklerim hayırlısı ile
Abi bizim ulkemizde yok hicbisekilde de olmaz .anca soylu mezarlarda altin bronz kucuk objeleri nadiren bulunur...pers ve hindu toplumlarinin tarihlerinde vardir...hindistanda fil tanrisina tapan tarikatlar var.fil maketine...inananlarina el salliyi arkasinda philipis yazan akuleriyle.kahkaha

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Mal bulanındır...

Sevgili kardeşim yüce mevla sana uzun ömürler versin hakikaten güldürdün beni. Allahda seni güldürsün
Sevgili ustam sizinde bildiğiniz üzre anadolu toprakları ve trakyanın bir bölümü pers imparotorluğu idi ve onlarda fil çok önemlidir filleri savaşlarda bile kullanmışlardır.
Öyle ise ülkemizdede bu tür izler bırakmış olabilirler. Ne dersin
:20:

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Her medeniyetin farklı inanışları ile şekillenen bu yontu veya horasan yapımlı uygulamalar bölgelere göre değişebiliyor.fil gücün temsili olmasından kaynaklı üst düzey statü gömülelerin simgesidir.ölen şahsın hayattaki yaşam standardının ölümden sonrası için de devamının sağlanması mezar yapılarının şaşası bu gömülerde görülür

Son düzenleme:

Marco

Bilgili Üye
Üç defa okudum. Müthişsiniz. Masallahiniz var epy Ustam. Bunlar çok degerli bilgiler. Not aldım.Aslanin migdesinden ekmek almışsınız resmen.Tercube isteyen veya bu işleri basit gören form arkadaşlarımızin, bunlari okumasi lazım.Bu işler basit değil oldukça dikkat ve emek istiyor. Elinize sağlık ustam. Saygilar Sevgiler.

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ben fil işareti görmüşüm vardır ülkemizde de .Benim gördüğümün hemen yanında altta mahzen oda açmışlardı.
ek olarak belirtmek isterim . Çok net kabartma Tilki - Porsuk _ kirpi - Vaşak ve nadir görülen bir kaç işaret daha görmüşlüğüm vardır.Yok değil nadirde olsa vardırlar.Ama çözüme kavuşanı azdır.

Son düzenleme: